Skocz do zawartości
klaudiiaas

Które ledy lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka Może się kolega dołoży ?

Propozycje świetne, ale no kosztowne. 

Ale to 400 zł na lampę, a gdzie reszta gratów. Lepiej niech powie koleżanka o łącznym budżecie, bo zaraz może wyjść że starczy tylko na lampę. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym  Wyliczyłem jej kalkulatorem ilość lumenów potrzebnych na jej boxa w przypadku, jakby brała lampę hps, a jej budżet nie pozwalał na leda, jaki by jej oświetlił powierzchnie 120 cm na 60 cm, gdzie dostaniesz leda za 400 zł na taką powierzchnie namiotu ?

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaudiiaas Niestety za 400pln nie kupisz żadnego led'a, który da ci porządne topy. Koledze może rośliny i rosną, ale one będą rosnąć na słabym oświetleniu, ale chodzi głównie o fazę kwitnienia, gdzie potrzeba o wiele lepszego światła, żeby było z tego trochę palenia. Ja kilka tych lamp przerobiłem i jak chcesz ledy, to idź w co najmniej mars/spider, a jak nie chcesz wydać za dużo, to lepiej hps czy cmh-roślinki lubią ich światło i do tej pory duże plantacje dalej jadą na takich lampach. 

Co do ilości roślin, to nie ma gotowej regułki, bo 100/100 można mieć 9 roślin, ale można to też wypełnić jednym krzakiem, zależy co to za krzak i co będziesz z nim robić. Ja ta takiej powierzchni mam 4 rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @doominik @Farmerka @Zielone krainy  ogólnie chce mieć coś dobrego z tego, jakość jest ważna. Dlatego chodziło mi o propozycję, bo szczerze powiedziawszy jak mam kupować coś o słabych rezultatach to wolałabym dołożyć troszkę więcej ale też bez przesady. Chce się zmieścić w 1500zl. Licząc to,że Boxa będę robić sama. I w sumie 2wiatraki do Boxa też posiadam, więc odpada z kosztów. Potrzebuje porady na to oświetlenie, jeżeli prąd nie gra roli (mam panele słoneczne) i jakich nawozów najlepiej użyć? Bo wiem, że to też jest jedną z ważniejszych rzeczy, żeby nie kupować jakiegoś badziewia. Wiem, że na pewno będę podsypywac kokosem

No i jeszcze się zastanawiałam co w takim boxie najlepiej posadzić. Czy automaty byłyby dobre?gorsze?

Cos tam ogarniam,bo wcześniej sadziłam ale w porze letniej. To też niby cos innego, dlatego robiac swojego pierwszego Boxa nie chce niczego spieprzyc, ma być zajebiscie. Nie chce też wydać kasy w bloto jak inwestuje.

Ogólnie ciężko coś konkretniej wyczytać na necie, kiedy opisy tych lamp są wszystkie dobre. A tak naprawdę trzeba się znać i wiedzieć co i jak. Dlatego byłam o włos od zakupu tej zjebanej lampy z alliexpres sądząc , ze jest dobra także dzięki :

18 godzin temu, Vampidrut napisał:

2-3 rośliny zależy czy Auto czy sezon , jeżeli auto to 2 rośliny lekko pójdą na 60x60x160 i do tego SpiderFarmer SF1000  lub Marshydro TS1000. Ja uprawiałem 3 automaty w takich warunkach i było ok. 
Ale może koledzy się wypowiedzą , być moze mają inne pomysły. 
Pozdrawiam. 

Tutaj kolega chyba ma rację z tymi lampami? Taka byłaby git na te 2-4 roślinki??

Screenshot_20201127-190420_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaudiiaasCo do światła, to musisz konkretnie wiedzieć jaka powierzchnia wchodzi w grę. Jak to będzie 100/100 to polecam lumatek attis 300W, jak 120/60 to migro aray IV 240W. Mam produkty obu tych producentów i z czystym sumieniem mogę polecić. Niestety nie są to tanie produkty. 

Możesz też zacząć od 60/60 i dać takiego marsa ts1000 czy odpowiednik spider farmer. Fajne są też nowe produkty Viparspectra-model p1000 na taki namiot byłby w sam raz. Potem możesz złożyć 2x większy namiot-120/60 i tylko dołożyć drugi panel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaudiiaas lampa najdroższa i najważniejsza w boxie. Zainwestuj w tego Marsa za 600pln. Możesz mieć nawet boxa większego niż powierzchnia którą lampa pokryje. Wkoncu nie musisz wkładać 6 roślin np...  Zacznij od 2 - 3 tak jak pisałaś. Boxa zrób takiego jakiego chcesz. Rośliny na środek pod lampę i będzie git. Zawsze możesz dokupić drugą lampę żeby starczyło na całą powierzchnię. Na pierwszy ogień tyle wystarczy. Nabierzesz doświadczenia i później sama zdecydujesz co i jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaudiiaas a nie lepiej dołożyć 300zl i kupic ts1000? Boxa zrobisz 60x60 lub 80x80 bo chyba wolisz większego i masz 4 automaty które fajnie będą wyglądały. Popatrzałam ile lampa chodzi na allegro i sa po 900zl wiec 600zl zostaje ci na reszte. Z czego bedziesz boxa robic? Materialy musisz kupic czy masz juz? 

Co do nawozów to sa tanie z tego co sprawdzilam online. Jest kilka firm wartych uwagi, canna, plagron, advanced nutrients,biobizz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupil VIPARSPECTRA P600, kosztuje niecale 110€. Tani, wysokojakosciowy panel, wykonany z glowa (ma juz seryjnie radiatory na calej pow) i spokojnie oswietlisz nim pow 0,36m2 (60cm x 60cm) czyli 4 krzaki. Wbudowany latwo dostepny potensjometr, no i juz diody QB.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...