Skocz do zawartości
sheeppx

AF Automazar Extreme - 15W led, 24w cfl - pierwsza uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

@Bimbrownik co uważasz za nie zrobione z głowa? Nie oczekuje puchnących topów tylko rosnącej rośliny. Oświetlenie ma odpowiednie. Jedynie co to niema aktualnie DOBREJ wentylacji ale powietrze świeże dostaje. Ludzie hodowali bez growboxow i szło.  jeśli poza konstruktywna krytyka nic więcej niemasz do powiedzenia to dziękuje ? napisałem ze box będzie budowany 10.12. I pamiętaj, każda kobieta wyrosła z dziewczynki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sheeppx masz rację, przepraszam. Wszystko robisz z głową i wszystko w najlepszym porządku. 

Godzinę temu, sheeppx napisał:

jeśli poza konstruktywna krytyka nic więcej niemasz do powiedzenia to dziękuje

Nic nie mam więcej ponieważ się nie znam. Bez ironii i sarkazmu szczerze życzę udanych plonów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik nie nie, nie zrozumieliśmy się. Ja wiem ze to nie jest do końca to jak powinna uprawa wyglądać. Ale jak pisałem chce poprostu zobaczyć ze coś się ruszy zanim zainwestuje. Wybacz agresje z mojej strony. Plonów to z tego niewiem czy będzie, ale fajnie by było jakby roślina jako tako rosła. Materiał na naukę. W grudniu będzie wyższy standard to i będą rośliny szły mam nadzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bimbrownik napisał:

One najczęściej biorą się zze źle składowanej ziemi.

Co poza budową boxa i sprzętem? Poczytać. Narazie pytania są bez sensu skoro trzymasz to w kartonie pod żarówką z piwnicy.

Z tą "piękną niewiastą" to nie przesadzaj bo widzimy jak wygląda.

Tak to jest jak się zaczyna od końca. Pomyśl nad tym. Nie musisz wydawać kasy na profesjonalny sprzęt tylko zacznij działać z głową

Piękną niewiastą ?

To bardziej jak te panny przy drodze, niby kobieta , ale ....

Jak dla mnie w tej fazie jak tak wygląda to boję się o jej przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie tylko dziwi skąd to sie bierze że ludzie szukają porad , po czym i tak obstają przy swoim i robią po swojemu , a przy okazji jeszcze dostaje się komuś kto doradzi czy też skrytykuje konstruktywnie , tu słowo klucz „konstruktywnie” czyli tak by można było wyciągnąć wnioski i naprawić to czy tamto. 
Do upraw trzeba mieć trochę pokory , cierpliwości i co najważniejsze umieć się przyznawać do błędów , bo na nich się człowiek uczy. 
Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut są też osoby, które się nasłuchają, że to rośnie jak chwast, jak pokrzywa i węszą w tym biznes życia bo przecież nasiono za 20zl, w kretowce posadzić i plon jak producent podaje, 600g z krzaka. Rockefeller mógłby się uczyć gdyby żył

@sheeppx a co do Ciebie kolego to bez ataku ale nie nauczysz się nic w taki sposób. Powinieneś na spokojnie przemyśleć i poczytać jak ma wyglądać box, jakie minimalne warunki dla tej jednej rośliny tj ziemia, światło i wtedy ruszać. Będziesz miał odnośnik do tego, że skoro światło ok, ziemia też to gdzie robisz błędy. W tej chwili nijak nie znajdziesz bo wszystko posysa. Naprawdę tanumkosztemmizna to ogarnąć bez specjalistych mierników itp. kiedyś może jak się w to wkręcisz i będziesz chciał to kontynuować to dozbierasz resztę gratów. Stopniowo, nie na raz i zobaczysz, że będzie wszystko szło jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@sheeppx nie zobaczysz mega efektów bez inwestycji, to może tylko jedynie cię zrazić do tego, bo człowiek wkurwiony codziennie ze coś żółknie itp itd, ja padaczki bym dostał bo troszkę szkoda czasu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem. To nie tak ze się obrażam albo nieumiem przyjac krytyki dlatego przeprosiłem bo macie racje. Wiem ze pozostaje sporo do życzenia dlatego za namową tutaj komentujących będę budował boxa z płyt z castoramy i mylaru plus wentylacje załatwię. Dziwi mnie tylko fakt ile może zmienić głupi wentylatorek z uprawie. Zadbam o wszystko i postaram się jeszcze raz to ogarnąć lepiej przygotowany. Jedno pytanko. Mówicie ze ziemia zła jest ? Słyszałem ze właśnie dobra i specjalnie po nią jechałem do miasta obok. Jaka inna byście w takim razie polecili ? Wiem ze biobizz tez polecają. Jakieś propozycje ? I chciałbym zaznaczyć ze bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi i porady. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia może i nie jest zła, nie wiem, nigdy nie sadziłem w takiej bo mam pod ręką dedykowaną ale w tej też będzie rosło. Chodziło mi bardziej o to, że to robactwo może byc z ziemi bo markety często ziemię na paletach na zewnątrz trzymają, a ta wilgnie, potem się parzy w słońcu itd.

W średniej jakości uniwersalnej rosną, tak że to najmniejszy problem. Działaj, pomożemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@sheeppx ja polecam light mixa z biobizza. 
jezeli chcesz zacząć od nowa i tak jak powinno być, zapraszam do działu gdzie są poradniki. Tam wszystko jest, jakie swiatlo jaki wentyl, po prostu wszystko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki tam automat w ziemi - Plagron growmix 100% terra. Wiatrak też jest ? I warunki też są i troche nawozu i tyle , tu żadnej magii nie potrzeba . 

73E74684-6221-4F45-BE07-07EE66257967.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej napisał: Bio Bizz Lightmix. Ja miałem 2x donice 11 litrów. Spokój z nawożeniem na 2 mies. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. poczytam jeszcze forum dokładniej i jak zbije szafke, zamontuje wentylki i wyłożę mylarem to zacznę od początku. postaram się też załatwić ziemie od biobizza z jakiejś stronki ( mam nadzieje że nie trafię na bubla ?  ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...