Skocz do zawartości
Kakaxd2

Projekt growbox

Rekomendowane odpowiedzi

I nie słuchaj jak ktoś Ci podpowiada o wentylatorach komputerowych, nawet tych droższych przy takiej wielkości jak masz. Bo to nie jest mały box, czy pcbox. Tutaj jak chcesz żeby hulało, to musisz trochę zainwestować. Wentylatory komputerowe to według mnie ostateczność, gdy uparcie ktoś chce zacząć, a niezbyt ma fundusze, i bardziej patrzy pod kontem jednej rośliny, jakieś próby początkowej. 

Wymiana powietrza jest bardzo istotna, i z odpowiednim oświetleniem to połowa sukcesu. Reszta to umiejętności i wiedza, bądź ewentualne słuchanie rad. 

Zbieraj kasę. Zrób fajne warunki. Ja też lecę w szafie i naprawdę można to cacy zrobić. Więc będę chętnie obserwował. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Wentylatory komputerowe wysokiej jakości potrafią być metrażowo, jak chodzi o przepływ powietrza bardziej wydajne niż choćby ten rodzaj AXIAL-QUIET 100 wentylatora, jaki podałeś.  Wiele zależy od typu wentylatora komputerowego, niektóre mają niskie dB ok. 14 , a przepływ powietrza na poziomie ponad 200m3/h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Zgadzam sie,  niektore wiatraki komputerowe choc stosunkowo male sa naprawde bardzo wydajne. Ja przez dlugi czas w namiocie 40x40x120 uzywalem wlasnie wiatraka komputerowego (120mm) jako wentylatora wyciagajacego i pchajacego powietrze w maly filtr weglowy ktory sam zrobilem... Doskonale dawal sobie rade, obydwie rosliny  sie absolutnie nie fochaly a i zapachu z boxa nie bylo nic czuc. Pozdrawiam.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN  Dokładnie tak. Choć wiadomo wiele zależy od danego modelu wentylatora, bo nie wszystkie wentylatory komputerowe ciągną tak samo dobrze. Jednak wentylator z wyższej półki cenowej potrafi wydajnością przewyższać wentylatory kanałowe, a przy tym mieć znacznie niższe dB. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sprawa jest dokładnie taka sama jak z innymi akcesoriami. 

Oczywiście że można, sam z dwóch korzystam. 

Tak jak i z lampą jest kilka wyjść tak samo z wentylatorem. Dla chcącego nic trudnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...