Skocz do zawartości
Hiro1801

Zestaw dla jednej roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, tak jak w tytule chciałbym zasadzić jedną roślinke in door, jestem w tym temacie początkujący nie ma co ukrywać, lecz dałem z siebie dużo czytając ( przynajmniej tyle ) .

Otóż chciałbym was prosić o podlinkowanie mi taniego funkcjonalnego zestawu dla początkującego farmera - growbox, oświetlenie ( tu raczej nie stawiał bym na hps ze względu na małą powierzchnię growboxa i obowiązek dokupienia osobnego zasilania ) , odpowiednia wentylacja najlepiej taka usuwająca słodki nie dla każdego zapach roślinki , nasionko mam już wybrane po przeczytaniu tematów na forum.

Z góry wam serdecznie dziękuję i oby bozia wynagrodziła wam w plonach, pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 Przeczytałeś już o pestkach i wybrałeś, a o boksie jeszcze nic ? Może warto ?

https://marihuanaforum.pl/forum/40-indoor/

Wszystko u siebie wybrałem na podstawie tematów które już są na forum. Przeliczyłem powierzchnie pod wentylację, oraz pod oświetlenie. 

Spróbuj, potem wrzuć co wybrałeś, a my podpowiemy co ewentualnie podmienić.

Uwierz że w ten sposób dowiesz się więcej, niż po naszych zdawkowych odpowiedziach. 

? Nie tyle że jestem niepomocny, staram się niektórym uruchamiać myślenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

Otóż budżet jest nieograniczony z tym że no nie chciałbym też przesadzać to będzie moja pierwsza próba, chce tylko jedną roślinke ( wiadomo na razie haha , ale bede chciał więcej wiem gdzie się zgłosić ) więc no fajnie jak będzie względnie tanio , dlatego prócz wytwarzanego ciepła przez hps odrzuciłem ze względu na obowiązek dokupienia zasilacza , ale no ja tu jestem zieloniutki, więc zdanie moge zmienić pod waszymy opiniami haha .

@zielonyjamajczyk

Znaczy powiem tak o growbox również trochę czytałem i postawiłem na rozmiar 30x30x70 , a pierwszym moim wyborem miał być ten oto https://www.growweed.pl/pl/p/Growbox-RoyalRoom-Classic-C30-30x30x70cm/2245?gclid=EAIaIQobChMIusWXrrGc7QIVENd3Ch1pRQyeEAQYASABEgImt_D_BwE

Co do twojej odpowiedzi w pełni szanuje, nie czuję sie w żadnym stopniu urażony, wiadomo chcesz się bawić sam trochę pomyśl nie żądaj wszystkiego jak na tacy a sam się nauczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz @Hiro1801 o większej później hodowli, to określ się czy chcesz teraz wydać pieniądze na coś co później Ci się niezbyt przyda, chyba że dla sadzonek. 

Lepiej od razu kup coś pod 2 , 4 , 6 sztuki ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk

U mnie sytuacja nie jest jakoś pewna co do bezpieczeństwa , a więc aktualnie jestem w 100% zdecydowany na jedną roślinke która mnie w pełni zadowoli , po zabawie kalkulatorem lumenów wyszło mi że potrzeba 10500 , co do wentylacji muszę jeszcze poczytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @zielonyjamajczyk

Hmm ledy , w sumie jestem bardziej niz zadowolony nowoczesne, mało wymagające rownie co mało grzejące się rozwiązanie, tak więc dziękuję wam za świetną propozycję , teraz wystarczy mi do szczęścia dobrać tylko wentylację która nie musi być za mocna przy ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801

image.png.431f7ed1b28c7dff84979cf3fda4ce1f.png

Na ledach nie bawiłbym się w inwestycję nie wiem jaką w wentylację.  Nauczył się tanim kosztem, ewentualnie dołożył dodatkowy wentylator jak będzie za mało, i po problemie. Po taniości to i sam filtr węglowy zrobisz ? Wszystko się da.

 

Przy ledach więcej walki jest z wilgocią aniżeli z temperaturą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk

Właśnie czytam o wentylatorach kanałowych, myślę że na razie wam serdecznie dziękuję za pomoc, a nie będę już dalej robił z siebie aż takiego nieuka i poczytam co do reszty rzeczy , jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

@doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801

Musisz mieszający do środka ogarnąć - to koniecznie, groszowa sprawa. Ostatnio to nawet w lidlu były i netto - zajebiste samochodowe pod 12v i nawet tanie bo po jakieś 25-30 zeta.

Doniczki - zależy co tam chcesz hodować. Jak auto i skupić się na LST to 9-11 litrów wystarczy.  Tutaj masz wybór. Ja jadę na plastikach ale są lepsze rozwiązania (materiałowe gdzie lepiej oddychają itd - możesz o tym sobie poczytać) mi się jak na ten moment z tym nie chce bawić

Miernik pH ( koniecznie coś lepszego, powyżej 100 zł to minimum, też na forum są polecane)

Nawilżacz powietrza, żeby nie pierdolić się później w szmatki i pojemniki z wodą. Dlatego przy jednej roślinie jakoś to upchniesz w boksie. To wydatek około 50 zł. Potrzebujesz go głównie na weg.

Zostają jeszcze odżywki. A tutaj masz duży wybór. Są pakiety startowe - ja jadę na plagronie. 

Nie wiem co tam jeszcze :

Ziemia, tutaj dobrą z growshopu najlepiej kup lightmixa - plagronu (ma już to co potrzebne na start więc nie lejesz odżywek na początek) 

do tego jakiś biohumus.

Stacja pogody do kontroli warunków 

I masz wsio. 

 

I dobrze sprawdź jaka tam woda u Ciebie w kranie jest na początek. To będziesz wiedział jak się przygotować. Bo to jedna z najważniejszych spraw !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk

Dzięki bardzo za dodatkowe przydatne informacje, a jezeli chodzi o kontrole oświetlenia to jest to coś do gniazdka takie ale zapomniałem jak sie nazywa jesteś mi w stanie przypomnieć ? To powinno załączać na określony czas oswietlenie i wyłączać ale za cholerę nie wiem jak wpisac zeby to wyszukać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten panel ma 12,5cm na 25cm więc wejdzie i powinien spoko świecic. Napisałem też priv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...