Skocz do zawartości
Filipzkinopii

Przebarwienia na końcówkach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Jako że jestem tutaj nowy na tym forum więc miło mi was powitać ? Mianowicie mam mały problem na każdym z krzaczkow w mniejszym lub większym stopniu pojawiły się przebarwienia na końcówkach liści. Zastanawiam się co to może oznaczać niedobor czy nadmiar. Moja uprawa jest czysto organiczna. Ziemia to Canna Terra Profesional Plus. Podlewamy co 3-4 dni wodą z Biohomusem Uniwersalnym teraz półtora nakrętki na 1.75l wody dodam że automatu mają około 30 dni dwa z nich są już w fazie kwitniecia natomiast pozostałe dwa są jeszcze na vegu. 

 

 

20201123_222104.jpg

20201123_222544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wydaje mi się że może lekki nadmiar być azotu jak masz ciemne liście zielone to nie wal nawozów tylko czysta woda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box 60x60x160

Hps 150 

Wentylator wyciagajacy kanałowy 107m3h plus mieszajacy 5w. Dodam że objawy te wystąpiły praktycznie po niecałe sobie od podlania to możliwe że biohomus pobudzil tak ziemię że na roślinach pojawiły się nadmiary ? Temperatura między 25 -28 wilgotność między 40-60 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Filipzkinopii  ziemia od canny jest napakowana, więc to popalenie od nawozów w ziemi

lekkie, ale jednak

jestem pewna w 100%

jakoś nikt nigdy canny nie poleca, a wręcz są głosy, że jest beznadziejna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Narazie jestem ambitnym nowicjueszem. Fakt ziemia przyszła w zestawie. To źle bo zaopatrzylem się w Alga Bloom oraz Green Sensation od plagronu. Jutro chciałem zapodac pierwsza dawkę Algi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę moje pytanie może wydać się abstrakcyjne aczkolwiek za 3 tygodnie muszę wyjechać. Maksymalnie 14.12 muszę przeprowadzić ścinke. Myślicie że do tego czasu te dwie chociaż będą gotowe ? 

Edytowane przez Filipzkinopii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie myślę. Tylko pisze że wypadł mi wyjazd nieoczekiwany na który nie mam wpływu i muszę jechać. Tak naprawdę nie mam innego wyjścia jak ściąć dzień przed wyjazdem. Proponuję czytanie że zrozumieniem kolego 

Edytowane przez Filipzkinopii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filipzkinopii formułuj pytania ze zrozumieniem, to nie będziesz nas już na wstępie rozśmieszał. 

Skrócić okres życia o połowę to już sam sobie odpowiedz czy dojdą !?

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwala mi się rodzinka na 2 dni. Myślałem już żeby boksa wynieść do piwnicy ale tam niestety nie mam podłączenia do sieci. Dwie doby musiały by stać w Ciemnościach. 

Edytowane przez Filipzkinopii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Myśle ze jednarazowy wybryk na 2 dni automatowi nie zaszkodzi, niech się inny wypowiedzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...