Skocz do zawartości
Gość

INDOR 2x WHITE RUSSIAN HPS 150

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam, jest to moja 1 uprawa 2 krzaczki w doniczkach 11l / po 10kg ziemi / Jedna odmiana White Russian AUTO 

BOX OSB 85x45x120

Lampa hps 150w z ODBŁYSNIKIEM

Wetylacja wyciągająca z góry 95/ z filtrem węglowym 150

Lampa na wysokości +/- 25/30 cm Temperatura bardzo zróżnicowana ze względu na ogrzewanie, raczej przy szczytach około 25/27. Wilgotność Powyżej 60/70 %

Ziemia (Dam wam dzisiaj znać) bo zapomniałem, ale na 90% była to Ziemia Uniwersalna z jakimiś tam dodatkami. z odpowiednim PH 5.5/6.5

Nawilzacz powietrza

Wlot pasywny od dołu

Brak mieszającego wentylatora, może to błąd, chętnie poznam wasze opinie

Jestem początkujący jeśli cos robię zle chętnie wysłucham waszego zdania i zastosuje się do rad byle żeby zyskać doświadczenia, wiem tyle ile przeczytałem na ten moment, zero doświadczenia ! 
Na ten moment wiem również to, że technika stworzenia i zaplanowania wszystkiego u mnie leży, zaczynając od temperatury kończąc na wilgotności, nic tu nie jest stabilne
Naświetlane 24/0, ponieważ boję się jak wyłącze ogrzewanie to drastycznie spadnie temperatura, ze względu na niestabilne ogrzewanie gazowe.
Na ten moment cel to w ogóle doprowadzić to do końca

Trening planuje LST ale ile z tego wyjdzie, planować to ja sobie mogę że będę królem Polski ?
Podlewam wodą z kranu odstaną z obniżonym ph około 6/6.5/7, ciężko się manewruje tymi kroplami które wskazują PH, ale na pewno nie więcej niż 7
Ostatnio podlane 22.11 po 800ml na doniczkę i trzyma do dzisiaj wilgotność, myślę że pod wieczór podleje znowu po +/- 800ml

zero nawozów, w domu mam dostęp tylko do Substral Vital Activ +Fe, ale nie używam bo nie wiem nawet kiedy i czy jest sens.
Kiełkowane było 13.11. /     15.11 zostały wbite w ziemie odrazu w docelową 11l donice.  16.11 pojawiły się pierwsze główki na zewnątrz.
Uważam że się słabo rozwijają i brak im stabilności czego już w tej uprawie nie dam rady poprawić, macie jeszcze jakieś rady? ? 

Dzień 9

20201124-102647.jpg
20201124-102252.jpg
20201124-102302.jpg
20201124-102706.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaczynasz ? Będę obserwował. Co do mieszającego to można dać, jak będziesz miał. Minie trochę czasu i ogarniesz warunki stabilniej. To się człowiek szybko uczy. 

Co do światła - jeżeli obawiasz się temperatury to możesz trzymać i 24/0 

Nie wpłynie to źle. Ale najczęściej jedzie się na 20/4 albo 18/6 

Czytaj dużo ? to pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minutes ago, zielonyjamajczyk said:

Dobrze zaczynasz ? Będę obserwował. Co do mieszającego to można dać, jak będziesz miał. Minie trochę czasu i ogarniesz warunki stabilniej. To się człowiek szybko uczy. 

Co do światła - jeżeli obawiasz się temperatury to możesz trzymać i 24/0 

Nie wpłynie to źle. Ale najczęściej jedzie się na 20/4 albo 18/6 

Czytaj dużo ? to pomaga. 

Oj tak czytam dużo jak i oglądam relacji żeby douczyć się danych reakcji (Dawno nie miałem satysfakcji z uczenia się, więc jest motywacja) ale wiadomo że jak się tego samego nie przeżyje, albo ktoś ci dobitnie tego nie powie to się nie nauczysz.
Z tym mieszających to tak jak mówisz  mam w planach wstawić taki Wiatraczek stary i mały z czasów PRL, czuje że te łodygi trochę rozrusza i potańczą sobie trochę ?

No i będę miał zagwostkę z dopasowaniem w jakimś miejscu to wklecić czy mniej więcej po środku żeby w poziomie wiało na nie, czy z góry czy z dołu ?

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussianWhajt Mieszający dajesz między roślinami a hps. Żeby sobie tam delikatnie dmuchał na łodygi. Dzięki temu się wzmocnią i szybciej rosną. Ze swojego doświadczenia wiem że te co miały najbliżej do wiatraka o wiele ładniej szły od pozostałych. 

@RussianWhajt  Pewnie, na pewnych rzeczach można zaoszczędzić. Jak wiatrak dmucha i się kreci to swoją rolę spełni.  Ważne to zawsze oświetlenie i wymiana powietrza wentylacja. Przy HPS jest zawsze mocne grzanie, więc trzeba dobrze wymieniać powietrze. 

Wal jak coś. Jak będę mógł to zawsze pomogę. 

Pozdro 

Ps. Nikomu się nie chwal, taka rada na początek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Chcesz doprowadzić do końca takie podejście lubię, będę zaglądał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka 16 pojawiły się glowki+4 dni zanim wyszły liście... Przez to mnie lekko irytuje jak ktoś pisze, że dzień 1 kiedy pestki dopiero do wody wrzucił. Później zdziwko, że 2tyg, a ma 5cm.

Ja zaczynam swoje liczyć jak są mniej więcej takie jak na tych zdjęciach. Ma pierwsze liście, (bo tych okrągłych nie liczę)  fotosynteza przebiega poprawnie, odliczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@RussianWhajt świetnie, że dużo czytasz! takie podejście jak Twoje właśnie lubię

mieszajacy wentyl jest po to, żeby wyrównać temperaturę w całym boxie, żeby nie było ognisk pleśni (to na flo), utrudnia życie szkodników latających, wzmacnia łodygi i ogólnie dobrze wpływa na rośliny

zawsze służę pomocą, powodzenia! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik a skąd wiesz jak on liczy? Wątpię żeby liczył tak jak ty. Chociaż moze. Jak liczysz @RussianWhajt ?

Poza tym ja nie licze dzien pierwszy odkad pestka w wodzie, ja juz licze jak zamawiam pestke jako dzien pierwszy?? 

Żarcik. ?

Dzien pierwszy licze tak jak wstawiłam na mojej fotorelacji. Czyli jakis 3 dzien to bedzie gdybym liczyła od wyjscia główki ponad ziemie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Wega 150 w MH później na flo spowrotem poleci cieplejsza barwa 

IMG_20201124_183143.jpg

Polecam ten nawilżacz duża pojemność i sam reguluje wilgotność włącza się i wyłącza sam max można dać 75 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
47 minutes ago, SzymonSz said:

Ja kupiłem na Wega 150 w MH później na flo spowrotem poleci cieplejsza barwa 

IMG_20201124_183143.jpg

Polecam ten nawilżacz duża pojemność i sam reguluje wilgotność włącza się i wyłącza sam max można dać 75 procent

No też mam taki co reguluje samemu, ale jestem jełopem i na początku trzymałem go obok boxa, zamiast w środku, nie pytajcie czemu. ?
 

@Bimbrownik 
@Farmerka
No ja liczę dni odkąd wyjąłem z chusteczek i wrzuciłem do doniczki :P, czyli 15 listopada wrzuciłem do donic dzisiaj mamy 24  listopada = 9 dni ?
Zaopatrywać się już w jakieś dodatki suplementy, chciałbym tylko te najpotrzebniejsze.
w domu mam tylko ten Substral Vital activ + FE dawać go kiedyś czy olać go?

Ziemia która została tutaj użyta to
20151114-132441.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussianWhajt ogarnij sobie jakiś nawóz na flo + pk 13-14 w buteleczce 250 ml. Na te krzaczki wystarczy a nawet zostanie. Przygotuj się że roślinke trzeba będzie karmić cal-magiem. Co do temperatury to możesz ogarnąć sobie grzejnik rurowy 45w + mieszający i święto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka   W sensie, że jak już zamówiłaś to uznajesz to za początek przygody? Bo wiadomo, że jak kupiłaś pestki to je posadzisz, a nie włożysz do klaserów, by je kolekcjonować , jak zalecają sklepy z pestkami w Polsce :D  Co jest śmieszne, bo jaki typ kupiłby pestki za parę stów, by je włożyć do klaserów i na nie patrzyć :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mini aktualizacja 
Dzień 13
Temperatura w miarę ogarnąłem
Wilgotność Ogarnięta
PH wody leje teraz około 6 / 6.5 i jest to pewne więc progres też jest
Jak myślicie coś lać z nawozów już, czy czekać na kwitnięcie i dopiero wtedy coś lać?
 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...