Skocz do zawartości
kaprisun

Bardzo mocne wyciąganie sie roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przychodze z pytaniem moja roślinka baardzo się wyciągneła (ma 2 dni i jakieś 4/6 cm długości) światło ustawione jest 20 cm nad nią. Jest to cfl 85 w. 3000k barwa światła. Dzisiaj dorobiłem prowizoryczny odbłyśnik z folii aluminiowej (takiej do pieczenia) bo nie miałem nic innego pod ręką. Możliwe, że to wina nie posiadania odblyśnika ? Lampa jest ustawiona poziomo aby jak najwiecej światła oddawała i wręcz prosto nad roślinką. Macie jakieś pomysły co z nią nie tak? Myślałem na początku, że to wina nasionka więc delikatnie je zdjąłem pensetką (bo po prostu przysłaniała liście), ale ta nadal się nadzwyczajnie szybko się wyciągnęła. 

Pozdrawiam was chłopaki/dziewczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Myślę, że mogę podesłać poczekaj chwileczke ?

Prosze tylko nie zjedzcie mnie za tą prowizorke haha. Tak wiem nie wygląda to dobrze ?. Następną mam nadzieje zrobić w normalnym boxie.

127598318_929195864292939_2287013609379094380_n.jpg

127233835_2913782382215746_2240017765215574967_n.jpg

127501206_691295705113202_770289774804806037_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki nie są złe ... Po prostu tak to wygląda. Wilgotność na stałe 75% temperatura 26 stopni w dzień 23 w nocy. Żarówka odpowiednia nawilżacz. Jedynie nie zaopatrzyłem się w odbłyśnik, który dokupie ... Ziemia biobizz light mix, i zestaw nawozów również od biobizza. Nie wygląda, ale roślinka nie ma tam źle . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada na bieżąco jest taka żebyś dokonal przeglądu forum, znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz zeby zaczac.

Kolejna rada jest taka żebyś rozbil swinke skarbonke I zainwestowal chociazby w swiatlo prawilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum ... Dlatego nie dopytuje o głupie rzeczy typu - jaka ziemia jakie swiatlo etc. Tutaj chciałem dopytać osób doświadczonych. Po coś są te rady dla początkujących. Nawet tabele niedoborów sobie wydrukowałem nad biurkiem. Zejdzcie już ze mnie, zaczynam chciałem spróbować i nie chce od razu inwestować 1000 zł. Nie każdy ma takie fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu to pokolenie urodzone po 2000 roku, więc lepiej nie oczekiwać cudów. Do nich nie trafiają słowa : przeglądać, szukać, uczyć się. 

Tutaj pojawia się pomysł i jest realizacja, a chuj że robi się to na odpierdol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaprisun Dopytujesz się. Robisz odbłyśnik z foli w którą mama Ci kanapki zawija. No proszę Cię. Odbłyśnik to nie majątek. 

Każdy jakoś zaczyna, ale sam robisz pożywkę z siebie na publicznym forum growerów.  Też majątku nie zarabiam, ale jak do czegoś przysiadam to biorę siły na zamiary. Pewne podstawy trzeba ogarnąć, a przy niskich funduszach zerknij na dział Majsterkowicz i tam polukaj co możesz usprawnić by boks miał rację bytu !

A potem się sadzi i kiełkuje . 

Ograniczasz od razu problemy na starcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Bez odblysnika to jest jakiś dramat, całe światło idzie w górę. Tak jak szym pisał zrób z puszki od piwa zanim kupisz nowy, radziłbym zrobić to asap 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaprisun Prawidłowo. O to chodzi. Skleć tam wszystko do kupy. W boksie popraw ścianki, weź pistolet tapicerski czy coś, by się nie fałdowało nic, bo potem od wilgoci wszystko się rozjedzie. Uszczelnij, dal odbłyśnik i możesz dalej lecieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurwa, jaka mgła, ledwo roslinke na zdjeciu znalazlem :classic_laugh:

Nie chcialo mi sie wszystkiego czytac to powiem nastepujaco: zmniejsz to parowanie, zrob normalny odblysnik, przybliz rosline do swiatla. Wypadalo by też podsypac rosline pod liscie ale to ciezka misja moze byc przy tak wyciagnietej siewce :classic_laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...