Skocz do zawartości
Gość Urojenie

Woda ze sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urojenie

Witam szanownych growerów. Rozkalibrował mi się PH meter i muszę czekać na płyny do kabliracji do soboty. Znalazłem na necie info ze woda z Tesco nestle ma 6.5 PH u źródła, czy orientuje się ktoś z was jakie są różnice w PH źródła vs butelka ? Muszę sobie jakoś poradzić te kilka dni, pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lejesz odżywek, wodę z wodociągu już lałeś, i była ok po pomiarze. Więc tutaj najważniejsze żeby była odstana w temperaturze pokojowej i te kilka dni możesz lać.  Nic przecież teraz nie regulujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk  właśnie musiałem zbijać troche preparatem, odstana woda w UK u mnie ma 7.9 ph ? pamietam ile wlewałem więc jest ok, tak z ciekawości w sumie pytam. może ktos pozniej skorzysta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Urojenie woda z butelek ma w sobie dużo minerałów które mogą się osadzać na korzeniach a co z tym idzie może to spowodować choroby oraz pogorszyć wchłanianie składników potrzebnych roślinie do życia z ziemi. Więc zrób tak że lej dalej ta wodę co lałeś tylko naturalnie odstana 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk akurat w ten temat mocno się zagłębiłem na początku mojej uprawy bo sam myślałem o wodze butelkowanej ale na szczęście zanim coś zrobię dużo informacji na dany temat czytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...