Skocz do zawartości
poki123

SF 2000 6X AUTO - orange sherbet, cheese cake, gorilla cookies, blue dramatic, og kush, ak47x northern light

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To moja pierwsza uprawa postanowiłem zrobić fotorelacje ?

wybrałem 6 auto każda odmiana inna. 

orange sherbet, cheese cake, gorilla cookies, blue dramatic, og kush, ak47x northern light

wszystkie dziś są w 5 dniu jedynie ak47x northern light dopiero dziś wsadzony w ziemie

aktualnie znajdują sie w boxie 120x120x200 ale jutro przekładamy do 120x80x180

lampa sf2000

wentylację planuje włożyć tak za 2 tygodnie rhino fan 360m3 I filter rhino

na tą chwilę maja otwarte dwa otwory jeden na dole jeden na gorze

ziemia canna terra doniczki po 14l

nawozy które kupilem to 

canna rizotonic 

canna cannazym

terra Vega i terra flores

canna bost

pk 13 14

canna calmag

lampa powiększona 50cm od roślinek na 50%mocy ustawiona 20/4 (4h ustawiłem w dzień od 12 do 16) 

Na tą chwilę temperatura to 24-27 w dzien w nocy spada nie mniej niż 21 wilgotności trzymam około 70. jak będzie w mniejszym boxie temperaturę będę trzymał przez 24h 28 stopni. to będzie dobrze? box jest na strychu i dogrzewam grzejnikiem. w nowym boxie będzie ustawiony termostat

wczoraj podlalem z dodatkiem rizotonic 1/2 zalecanej dawki dzisiaj dodatkowo je spryskam takim samym roztworem. mam kilka pytań. kiedy zacząć dodawać terra Vega i calmag i czy powinienem dołożyć jakieś dodatkowe oświetlenie na flo? np dodatkowy sf1000? zamierzam stosować tylko trening lst kiedy najlepiej wygiac po raz pierwszy? kiedy zacząć podawać co2 i może ktoś ma sprawdzony sposób na zrobienie bimbrownika w 5l butli. Dzięki wszystkim i życzę sobie powodzonka ?

 

 

 

 

IMG_20201123_125114.jpg

Edytowane przez poki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, poki123 napisał:

jak będzie w mniejszym boxie temperaturę będę trzymał przez 24h 28 stopni. to będzie dobrze?

będzie dobrze 

 

27 minut temu, poki123 napisał:

kiedy zacząć dodawać terra Vega i calmag i czy powinienem dołożyć jakieś dodatkowe oświetlenie na flo?

gdzieś za 3 tygodnie tak podejrzewam zacząć nawozić, zależy zresztą od kondycji rośliny 

 

28 minut temu, poki123 napisał:

powinienem dołożyć jakieś dodatkowe oświetlenie na flo? np dodatkowy sf1000?

jak masz możliwość to czemu nie 

 

28 minut temu, poki123 napisał:

zamierzam stosować tylko trening lst kiedy najlepiej wygiac po raz pierwszy?

jak pojawią się odrosty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak powyżej Tester pisał. Odżywki nigdy nie na początku. Gleba którą kupiłeś da odpowiedni start . Oświetlenie możesz dać 18/6 

Nie ma potrzeby świecić automatom 20 godzin - nie daje to żadnych dodatkowych plusów - tylko dodatkowy koszt energii. 

Jest wątek na forum o własnej bimbrowni CO. Poszukaj. 

No i powodzenia. Będę podglądał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to jedź na tym większym boksie. 

Lampe dawaj na 100% tylko kontroluj odległość. Co do czasu oświetlenia to zdania podzielone. Na zagranicznych forach częściej piszą 20/4 przy automatach ale jak zechcesz. 

Będzie kolorowo, każda inna odmiana ✌? Niech obdarzy, niech obrodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 witaj Poki.

Widac ze się przygotowales do tematu, to sie ceni. Zycze duzo szczescia i oczywiscie zarzucam kotwice.

 

Jednoczesnie korzystajac z okazji zapraszam do swojej relacji. 

 

Z fartem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 przy 20/4 mają być topy lepiej zbite i trochę mocniejsze niż przy 18/6 ale nie będzie więcej towaru ?.. Ja jestem nieobeznany w automatach, tyle co czytałem . Może kiedyś spróbuję.. . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 ogólnie boxa trzymam na strychu jest zimno ten 1.2x1.2 obilem 10cm styropianem do okola i wciąż grzejnik nie dawał oczekawinach efektów. miałem zamówić drugi grzejnik ale ostatecznie uznałem że i tak przesadziłem z wielkością boxa bo moje plany były max 6 sztuk ? i wymyśliłem że w tego 120x120 wkonponuje 120x80. mniejsza powierzchnia do ogrzania mniejszy wentylator a 6 sztuk powinno mieć wygodnie chyba. i będę miał dodatkowe przejście gdzie wchodząc do roślinek będę się pierw zamykał. teraz mam problem ze nawet jak wejdę na chwilę żeby podlać z 24 robi się 20 the chwilę. jeszcze jednym plusem jest to że będę mógł ta przestrzeń wykorzystać jako suszarnie bo przy takiej różnorodności ciężko będzie zrobić żeby doszły wszystkie na raz ? dobrze to wymyśliłem? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 dobrze. Nawet bardzo fajny pomysł. Zawsze drugi namiot się przyda. Tym bardziej jak będą różnie dochodzić . 

Taki skok do 4 stopni nie zrobi zamieszania, tym się nie przejmuj. Co do świecenia to przewertowałem mnóstwo wątków. Bo sam świeciłem 20/4 

Topy są zbite. Przy 18 h świecenia. 

Bardziej tu chodzi o odpoczynek. Dla mnie 18 wystarcza. A skoro tak to jednak, 200 h mniej świecenia robi różnicę i dla lampy i dla kieszeni. 

Taki inkubator na ciepło z dwóch namiotów zajebista sprawa. Ale też wolałbym w tym większym. Mam 4 krzaki na 80x70x160 i uwierz ze mam ciasno strasznie. Dlatego myślę że następnym razem zmienię trening. 

 

@Jamajczyk13 posadzisz automaty ? kwestia czasu. 

Ja za sezony się wezmę po auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@poki123 Bardzo dobre przygotowanie do uprawy. Zrobiłeś dobry research. Będę trzymała kciuki, będę zaglądać. 

Co2 podawaj już teraz. Przepis: 4l ciepłej wody, dwa opakowania drożdży i 800g cukru. Wymieszać. Zamontować rurkę, która będzie wychodzić z powietrza w butelce z zacierem, a która będzie zamoczona w wodzie w drugiej butelce. To po to, żeby wiedzieć czy działa. Z drugiej butelki powinna wychodzić też druga rurka, którą umieść przed wentylatorem dmuchajacym na rośliny. Uszczelnić klejem na gorąco czy plasteliną. Po godzinie powinny w drugiej w butelce z wodą robić się bąbelki co2. Rośliny w efekcie rosną jak szalone, ale ja mam takie 3 generatory ?

0_My picture 89ed568a-b715-4331-a757-6fcce65d24c9.jpg

wybacz mi proszę ten rysunek, zrobiony w telefonie na szybko

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie. dziewczyny zostały przeniesiona do boxa 80x120. odrazu zauważyłem różnice w odbiciu światła. na tej samej wysokości i mocy widać że jest dużo jaśniej. ustawiłem lampę 18/6 I przeniosłem im noc od 22 do 4. w nocy bez lampy temperatura około 21 stopni. w dzień jest 25 czasem skoczy do 27. jak zamontuje wentylację spadnie pewnie jeszcze więc coś czuję że bez jeszcze jednego grzejnika się nie obędzie. dzisiaj postawie im bimbrownik. są w 9 dniu a ak47x north w 2 dniu. wszystko idzie w dobrym kierunku? 

IMG_20201128_101748.jpg

IMG_20201128_102419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie
3 minutes ago, poki123 said:

 wszystko idzie w dobrym kierunku?

 

jak najbardziej ?

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam otwarte dwa wloty na dole takie jak na zdj i jeden na górze. czy to wystarczy? jak zamykam otwór na górze temperatura skacze do 28 jest trochę lepiej ale wtedy nie ma takiego przepływu powietrza i wilgotność rośnie do 85. I jeszcze chciałem zapytać czy nie spowodowalemim jakiegoś stresu tym że zmieniłem im czas nocy na tym etapie? 

IMG_20201128_103130.jpg

Edytowane przez poki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Tu się nie wypowiem, ja osobiście włączam wentylacje od samego początku z dwoma wlotami pasywnymi i mieszakiem ?

raczej od zmiany czasu się nie postresuja gorzej gdybys trzymał je w ciemni za długo np. A co do wilgotności 80 to na tym etapie bardzo dobra wilgotność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Nie masz większych?  Jeśli nie to i tak powinno być ok, trochę namiocik zassie ?

 

btw. Takie rzeczy powinieneś sprawdzić zanim wykielkowales nasiona. Dzień/noc wilgotność temp z wentylacja i bez ?

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...