Skocz do zawartości
HamMc

Na jaki to niedobór wygląda?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku się zablokowała od nawozów na kwitnienie, po flushu było lepiej i teraz znów jest jakiś problem. Na jaki niedobór to wygląda? Od 3-4 tyg, nie dostaje żadnych pierwiastków. Postępuje od góry do dołu.

Podlana ostatnio wodą o ph 7, wyleciało z donicy 6.1. Czy ph ziemi moze byc za niskie??

snazwa.JPG

nazwa.JPG

Edytowane przez HamMc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk deficyt zelaza objawia sie żółknięciem lisci od srodka na zewnatrz. Z czasem wrecz bieleją. 

Te plamki na moje oko, indykuja ze fosfor i potas maja problem z wchlanianiem. 

Azot najwidoczniej tez nienajlepiej sie przyjmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu Deficyt żelaza to nie tylko żółknięcie. To również brązowe plamy, w jednym wątku widziałem identyczne objawy i pomimo poszukiwań growera ostatecznie to wyszło. Ale wiadomo że wszędzie różnie może być. Już wiem to i po swoich hodowlach. ? Pozdro mordki 

image.png.11464e372c92eb72021e35e3625b463b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu @zielonyjamajczyk Dostał za dużo bloombastica i wtedy zaczął się problem z przenawożeniem (sam bloombastic ma ponoć dużo żelaza). Może to jest faktycznie przyczyna? Ale wszystko zaczęło się objawiać żółknięciem liści jak w przypadku azotu(a nie od środka), od góry (młodych liści). Aktualnie wszystkie górne liście wyglądają jak na 1 zdjęciu, suche "przygniłe" plamy, a na dolnych wyskoczyły takie plamki i tracą kolor. Zostało mi tyg-tydzień, flushowałem ją i ostatnie 5 podlań to czysta woda, zero poprawy, tylko gorzej - nic już nie zrobię ale chciałem na przyszłość wiedzieć gdzie jest problem. Może spaliłem korzenie? Omyłkowo dostawała przy każdym podlaniu 100% dawki nawozów bogatymi w pk..

Dzięki za odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HamMc Zaprzeczyłem sobie w swoim poście. Chodziło mi o nadmiar żelaza a nie deficyt. - tak jak w dodanej grafice. 

 

Jeżeli zaczęło się od takich plamek i potem żółknięcie i stan jak ze zdjęcia pierwszego to tak bym obstawiał. Zaraz masz już ścinkę, więc temat do zamknięcia. A co do przyszłości to sam sobie już odpowiedziałeś. Jeżeli każde podlanie dawałeś 100 %  dawki PK to nie za dobrze. Powinieneś stopniowo i nie co każde podlanie. 

Co około 3, powinna iść sama woda o wyregulowanym pH. No jeszcze mogło na to wpłynąć wiele innych czynników. Ale te jako pierwsze przychodzą teraz na myśl. 

Jeżeli jest tydzień do ścinki to normalne jest żółknięcie liści i ogólnie gorszy ich stan. Topy wysysają co mogą z reszty rośliny. 

Jak plon jest spoko to już nie ma czym się przejmować. Ważne że obrodziło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...