Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Proszę bardziej doświadczonych o ocenę,jakis sugestie i oczywiście konstruktywna krytykę. 2x AF hulkberry i  1x AF Northern Light. W ziemi od 18.06, lampa MH TS600.  Temperatura 22-28 Wilgotnosc 50-65%  Piona 

N L auto.jpg

HB af.jpg

20210715_211833.jpg

Edytowane przez Grołboks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 4 tygodnie to jakieś bardzo malutkie się wydają a dlaczego? 

Jaka masz ziemię? Musiałeś czymś zahamować ich wzrost na początku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grołboks Pewnie zrobiłeś topping i spowolniłeś jej rozwój, nim się zregenerowała i doszła do siebie zaczęła kwitnąć, dlatego takie karłowate troszkę ale wyglądają na zdrowe a to najważniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 No właśnie też wydają mi się dość małe..chociaz one praktycznie leżą na ziemi,  zaraz zrobię fotkę od spodu. ziemia najnormalniejsza z marketu

@Majki tylko lst, to af

20210715_221840.jpg

20210715_221912.jpg

Edytowane przez Grołboks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli by nie były wysokie to, powinny być bardziej rozkrzaczone mojd rośliny też są raczej niskie, bo muszę je tak trzymać że względu na niskiego boxa. Może masz lipna ziemię poprostu się trafiła nie odpowiednia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 No to możliwe, jak się przejrzysz to w pizdu w niej badziewia, jakies patyki itd ale była niedziela i bylem zmuszony wsadzić je w ziemię jaka miałem... jeśli chodzi o jej zawartość to ma w sobie easy boost o RSQ więc nie powinno być tak źle pod tym kątem.. sam już nie wiem, może to przez temperaturę bo kilka dni było naprawdę gorąco:/ dzieki za odpowiedź 🙂

@Majki myślisz że są dużo opóźnione? Dzieki za odpowiedź:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie są opóźnione tylko nie rozwinęły się tak jak powinny i będzie mniej szczytów i mniej jarania.To automaty i gdy był ich czas na wzrost to coś je zatrzymało. Może za dużo było nawozów w ziemi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 rozumiem. Jutro zmontuje jakiegoś boxa ze starym ledem,niech tam dokonają żywota i wrzucam nowe pestki do wody. Może mozesz polecić jakąś ziemie do automatów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grołboks Dokładnie tak jak napisał @glodek18 To automaty i tutaj nie ma miejsca na błędy gdyż same zakwitają w określonym czasie, jak się zestresuje to się nie rozwinie i taka już zakwitnie. Zawsze coś palonka z tego będzie ja osobiście wole sezonówki bo wole sam decydować kiedy roślina ma zakwitnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki pierwszy i ostatni raz wziąłem automaty... myślisz że opłaca się kombinować jakiegoś boxa,tam je przenieść a do tego wrzucić nowy set z Dobra ziemia, czy od razu to wypierdolić? Ile c.a mogło by z tego jeszcze wyjść? Pytam bo nie wiem czy opłaca się bawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herma? Pierwsze pomidorki i nie jestem do końca pewien , i czy  popuchną coś jeszcze ? 😅 kwitnac zaczęły jakoś 8 czerwca20210716_145527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zipnik chyba nie spuchną lipne geny coś się trafiły, czy herma to nie widać, wkleiłeś jakieś filmiki ale usunąłem je bo nie dało się ich odtworzyć, więc możesz fotki wkleić inne jak masz bo na tej nie widać żeby herma była 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak uporać się z wilgotnością i temperatura? Gdzieś wyczytałem ze temperatura powinna być max 33 stopnie a wilgotność do 50 bodajże 

Lampa Mars hydro ts 600

na kolejny wiatrak tej wielkości  to nie starczy mi miejsca i tak jest tu mega ciasno 

2.Ile mniej więcej wody na duża doniczkę a ile na mała? - gdzieś wyczytałem ze ludzie dają litr wody na pare dni (do 5 bodajże(?) Ale wydaje mi się ze to trochę może być za dużo tym bardziej ze sama roślinka nie jest jeszcze jakaś za duża 

 

i ogólnie prosiłbym jeszcze o jakieś podpowiedzi co i jak ponieważ to moja pierwsza uprawa 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sozos podejrzewam że masz boxa 40x40x120 i przy Marsie są dwa rozwiązania, albo kupić większy namiot albo kupić mocniejszy wentylator wyciągający bo łapka na takiej powierzchni generuje zbyt dużo ciepła które nie ma jak uciec przez za słaby wyciąg aktualnie zmagam się z identycznym problemem

Te dwa maluchy idą na outa czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sozos napisał:

2.Ile mniej więcej wody na duża doniczkę a ile na mała? - gdzieś wyczytałem ze ludzie dają litr wody na pare dni (do 5 bodajże(?) Ale wydaje mi się ze to trochę może być za dużo tym bardziej ze sama roślinka nie jest jeszcze jakaś za duża 

podlewaj tak aby utrzymywać wilgotną glebę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx jak możesz to zaproponuj mi coś tylko żeby było możliwie budżetowo bo już ostatnio na lampe wydałem i mój portfel prosi o „jedzenie” 😅 

zgadza się namiot jest 40x40x120 

Szczerze co do tych dwóch małych to stwierdziłem sobie przy sądzeniu ze „potem ogarne” i zrobił się trochę problem… tez nie spodziewałem się ze wyjdą wszystkie 3 wręcz zakładałem ze z któraś cos będzie nie tak lub ze ja cos zrobię z racji na słaby poziom doświadczenia dlatego wolałem dmuchać na zimne od początku.Coś będę musiał wykombinować bo nie zaglebiałem sie w out i z początku byłem nastawiony bardziej na namiot i raczej wolałbym mieć wszystko w namiotach-No ale cos będę kombinować z tymi dwiema bo raczej z ta duża i 2x SCG chyba będzie ciężko w tak małym namiocie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...