Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Elo załoga! 

Pytanko odnośnie moich pierwszych pomidorków,  może zacznę od specki Boxa tj: 48x60 lampa hps 150W temp:28-29 st   wilg: 50-60%  went: mieszający , wyciągający,  i tu moje pytanie do bardziej doświadczonych,  pomidorki 29 dzień wege , światło było 18/6, ale ostatnie 5 dni czas ten z deka byl zaburzony , nie byłem w stanie dojrzec wszystkiego,  opiekowal się tym znajomy i nie zawsze był w stanie odpalić sprzęt na czas, i zauważyłem że rośliny zaczęły kwitnąć,  czy to nie za wcześnie? Czy utrzymywać nadal światło w trybie 18/6 i lecieć tak już do końca czy zmieniać 12/12 ? próbowałem jeszcze coś tam z Lst i nie wiem na ile mi to wyszło 😅 ogolnie zerknijcie fachowym okiem , doradźcie albo rzućcie jakąś subiektywna krytykę czy mogę coś tu jeszcze zrobić/poprawić , abym był spokojnieszy z czekaniem na pierwszego kwiatka 😅20210607_170346.thumb.jpg.224468d1347416ab02ab7aff955dbc87.jpg

20210607_170307.jpg

20210607_170252.jpg

20210607_170227.jpg

20210607_170011.jpg

20210607_163119.jpg

Edytowane przez zipnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zipnik możesz dac 18/6 jak tez 20/4 tak jak pisze kolega wyżej, tylko jak już zdecydujesz ile chcesz naświetlać to trzymaj się tego, bo jak będziesz bawił się światłem to roślinka może zhermic. Zakup programator czasowy i ręczne ustawianie będziesz miał z głowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wiatrak mieszający jest niezbędny w uprawie?

Edytowane przez FasoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko , czy ten zestawik nawozów nada się już do końca,  czy dorzucić coś jeszcze  na kwitnienie? 

Screenshot_20210608-075713_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, zipnik napisał:

I jeszcze jedno pytanko , czy ten zestawik nawozów nada się już do końca,  czy dorzucić coś jeszcze  na kwitnienie? 

Screenshot_20210608-075713_Chrome.jpg

Sam zaraz z takim zestawem zaczynam i jestem ciekawy, ale pisałem do producenta i podobno do ziemi też się nadaje 🙂
 

Co do naświetlania testowałem 18/6 i 20/4. Wiadomo, że warunki nie były laboratoryjne, ale nie zauważyłem zmian w płonie na jedna lub druga stronę. Zostałem osobiście przy 18/6 od początku do końca. 

Edytowane przez HappyCow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato mam taki, dostałem w dobrej cenie to wytestuje 🙂 zobaczymy co z tego będzie 🙂 na zagranicznych forach czytałem pozytywne opinie. Jak nie sprawdzę to się nie przekonam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HappyCow kilo z krzaka Ci życzę !!! Mi jeszcze trochę to zajmie ale mam nadzieje ze będzie git 👍zacząłem od teori mój box narazie to zespawane profile (możesz zobaczyc u mnie w tematach box 80x50x100) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Annigmato napisał:

@HappyCow kilo z krzaka Ci życzę !!! Mi jeszcze trochę to zajmie ale mam nadzieje ze będzie git 👍zacząłem od teori mój box narazie to zespawane profile (możesz zobaczyc u mnie w tematach box 80x50x100) 

Widziałem widziałem. Szafka pod akwarium. Mega projekt, sam bym chciał takie coś ale za dużo kombinowania dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob na zasysanie boxa? Jak zamykam hama to mi sciany sie wsysaja no i tam mam busz jak choj wiec niektore kwiaty sie gniotą, myslalem juz ze deske opre o donice i o ścianę, ale jakis inny sposob? Jak co niebmoge zmniejszyć mocy wentyla, bo jest na najniższym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...