Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@bolleek  HPS 400 W to lampa na powierzchnie uprawną 1m2. Jak planujesz uprawę tylko dwóch roślin to nie potrzebujesz boxa większego niż 0,25 m2, a na taką powierzchnie potrzebujesz 12500 Im, więc z dużym zapasem na tą powierzchnie wystarczy ci HPS 150 W, jaki daje 18 000 Im. Pamiętaj tylko, że zakup lampy HPS wymaga zakupienia także odbłyśnika i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam bardzo za pomoc! Dużo się rozjaśniło mi! Dam znać co z tego wszystkiego wyszło. 😄

A czy mocno mocno skrzywdzi to roślinkę, jeśli na noc z parapetu będę przenosił ją do szafy, aby miała pełną ciemność?

Edytowane przez bolleek
dodanie zdania zeby nie pisac dodatkowego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie radzę sobie z obliczeniem lumenów. Pomożecie, czy to oświetlenie na tą moją mini-uprawę będzie ok? Bo chyba to rozsądniejsza inwestycja dla mnie niż HPS.

https://ultragrow.eu/pl/products/elektronika/oswietlenie-dla-roslin/zarowki-led-do-roslin/pojedyncze-zarowki-led/lampa-led-18w-e27-specjalista-wzrostu-uniwersalna-1949.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolleek napisał:

Dzięki Wam bardzo za pomoc! Dużo się rozjaśniło mi! Dam znać co z tego wszystkiego wyszło. 😄

A czy mocno mocno skrzywdzi to roślinkę, jeśli na noc z parapetu będę przenosił ją do szafy, aby miała pełną ciemność?

na parapecie niech siedzi ale musisz mieć dobrze nasłoneczniony parapet w tym okresie to Ci zbytnio nie wyjdzie chyba że mieszkasz w jakimś słonecznym miejscu 

29 minut temu, bolleek napisał:

Trochę nie radzę sobie z obliczeniem lumenów. Pomożecie, czy to oświetlenie na tą moją mini-uprawę będzie ok? Bo chyba to rozsądniejsza inwestycja dla mnie niż HPS.

według opisu ona jest na obszar 30x30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zdecyduję się ostatecznie na tę lampę i być może spróbuję od razu dwie roślinki automaty.
https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

I jeszcze szybkie pytanie, chyba ostatnie na ten moment:
czy ma to sens, jak potraktuję szafę jako growbox'a? tzn. wrzucę tam tylko roślinki i lampę, bez wentylatorów, folii mylar itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bolleek napisał:

I jeszcze szybkie pytanie, chyba ostatnie na ten moment:
czy ma to sens, jak potraktuję szafę jako growbox'a? tzn. wrzucę tam tylko roślinki i lampę, bez wentylatorów, folii mylar itd. 

jak byle jakie warunki stworzysz roślinie to da byle jaki plon, wentylacja chociaż by się przydała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szym napisał:

jak byle jakie warunki stworzysz roślinie to da byle jaki plon, wentylacja chociaż by się przydała 

Tak tak, ogólnie uprawiam dużo roślin (kwiaty), więc mam tego świadomość.

Zastanawiam się po prostu, czy w dużej szafie (ok. 180 cm wysokości, 40 cm. szerokości i 30 cm. głębokości), która nie jest jakoś bardzo szczelna (drzwi przesuwane), przy stosunkowo nisko zawieszonej lampie nad doniczkami konieczne jest montowanie wentylatorów i folii (no albo wstawienie growbox'a), czy jednak w tym eksperymencie jest szansa na dobre plony. Może po protu muszę zaryzykować i trochę intuicyjnie zrobić, ze świadomością wymagań jakie mają te rośłinki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bolleek jeszcze raz, jak dasz byle jakie warunki to osiągniesz gorsze plony, mogą pojawiać się też komplikacje, z wilgotnością, temperaturą, konopie potrzebują powietrza do prawidłowego rozwoju 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym tak jak napisal jak chu.. zaczniesz taki plon bedzie cyrkulacja jako taka musi byc a automaty bledow nie wybaczaja wiem po sobie takze czytaj , pytaj dobra ziemia wazna tez mierniki ph, cos do zbicia ph lub podniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie

zasadziłem wczoraj wykiełkowane nasiona autokwitnące. czy koniecznie muszę trzymać je w growboxie? mają tam temperaturę (bez lamp) ok. 19 stopni. myślę, że to za mało, dlatego zastanawiam się czy nie przenieść ich na parapet, przykryć folią (dla wilgotności, doniczki z tkaniny) i trzymać je w tam w temperaturze 21-24 stopnie (od grzejnika) do momentu pierwszych liści. mają wtedy naturalne światło dzienne i nocne. potem do growboxa i już lecieć z lampą. 

Edytowane przez bolleek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym czyli od momentu zasadzenia (jak są jeszcze w ziemi) świecić lampą w growboxie 18/6?

Edytowane przez bolleek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też zadam pytanko. Box 70x70x100 a w nim wentylacja: 3 z 120 mm IN, 2x 120 mm OUT,  1x 120 mm do mieszania powietrza. Wszystko to wentylatory PC. Wystarczy czy myśleć o czymś mocniejszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bolleek możesz świecić ale nie musisz, jak wyjdzie z ziemi wtedy już musisz świecić.@hitopoktam jak masz led to będzie ok, zobacz ile mają te twoje wiatraki mocy w sensie ile są w stanie powietrza na godzinę wydmuchać, albo może być podane w CFM. I na takiego boxa chyba nie ma co robić wentow in tylko sam pasywny wlot wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bolleek napisał:

czyli od momentu zasadzenia (jak są jeszcze w ziemi) świecić lampą w growboxie 18/6?

jak wyjdą z ziemi to naświetla się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juniorrr ile ona ma dokładnie ? Jak końcówka Wega to możesz rwac jak musisz.

Zrób coś ala lollipopping dolne się staraj usuwać, te które i tak światła nie łapią praktycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...