Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@EneDue  Pojemnik z woda i mokra scierka zawieszona nad pojemnikiem, tak zeby miala kontakt z woda. Dzieki temu scierka nie wysycha calkowicie i caly czas paruje.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN ja tak robiłem i efekty były na prawdę nie wystarczające, miałem 3 miski i każdą stronę doniczki owinięta szmatkami były ciągle wilgotne (granice 30 procent były) @EneDue ale no cóż musiałem zainwestować w nawilżacz w moim przypadku ( choć możliwe że zbyt mocny wyciąg miałem w mini boxie) miłego weekendu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HolenderskiGrower  Nie ma nawet takiej opcji zeby wilgotne szmatki czy inne pojemniki z woda zastapily Ci nawilzacz powietrza, jestem tego swiadomy. Ale kolega @EneDue pytal o domowe sposoby na zwiekszenie wilgotnosci w boxie. Mysle ze lepiej zwiekszyc wilgotnnosc chociaz troche jak nie robiac w tym kierunku nic ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie to będzie moja pierwsza uprawa i mam kilka pytań do doświadczonych INDORczyków ?. Zamierzam hodować 3 roślinki LSD automaty feminizowane (chyba że więcej wcisne waszym zdaniem ??), wymiar boxa 110x50x180 co daje mi 0,55m2, zamierzam używać lampy HSL 250 W. Moje pytanie po pierwsze mam przetwornik do tej lampy który jest na 400W a zamierzam wkręcić do niego żarówkę 250 W, czy będzie to współgrało ze sobą ?. Czy temperatura od tej lampy nie będzie za wysoka w takim boxie ? jezeli tak to jakie macie na to sposoby ? z takiego boxa przy lampie HSL jakie mogą być plony z 3 roślinek ? załóżmy ze wszystko poszło po mojej myśli i roslinki rosły bez większych przeszkód czy chorób, plus minus co można z takeigo boxa wycisnąc ?. Jakie doniczki proponujecie ? czym większe tym lepiej ? ziemi planuje nie kupować a wziąć czarnoziem o ph 6,5 od kumpla z pola, czy taka ziemia bedzie dobra ?. Czy warto bawić się w jakieś maty lub worki które uwalniają CO2 ?. Czy jeżeli to jest indor czy warto się bawić w jakies perlity do gleby i wiórki kokosowe itp ?. Czy w przypadku automatów mogę zastosować cykl 12/12 ? lub ewentualnie 14/10 ? i jakie to ma znaczenie w plonach ?. Oczywiscie box bedzie wyklejony mylarem, bedzie wtłaczane jak tez wytłaczane powietrze wentylatorami, co do wilgotnosci zamierzam wieszać np mokry papier lub szmate i zamoczyć ją w jakimś garnku z wodą niech paruje i czy to dobry pomysł ? bo mogę też kupić nawilżacz powietrza, czy taka żarówka HSL 250 W która ma ponad 30 tyś lumenów ale 2000 kelwinów czy wystarczy na wzrost i kwitnienie czy raczej tylko na kwitnienie ? a moze polecicie mi jakąs uniwersalną 250 Watową HSL żaróweczkę która by ogarnęła wzrost i kwitnięcie a jak już to moze dwie takie jedna od kwitnięcia druga do wzrostu, co mi Panie i Panowie odpowiecie i doradzicie ? z góry dziękuję :):) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, 321aleksander napisał:

przetwornik do tej lampy który jest na 400W a zamierzam wkręcić do niego żarówkę 250 W, czy będzie to współgrało ze sobą ?

zasilacz ci chodzi? dał bym 250W

 

22 minuty temu, 321aleksander napisał:

Czy temperatura od tej lampy nie będzie za wysoka w takim boxie ? jezeli tak to jakie macie na to sposoby ?

może być, sprawna wentylacja, zainstalowanie szyby czy gotowego cooltube 

 

24 minuty temu, 321aleksander napisał:

z takiego boxa przy lampie HSL jakie mogą być plony z 3 roślinek ?

60-90g z automatów 

 

24 minuty temu, 321aleksander napisał:

Jakie doniczki proponujecie ?

11l

 

25 minut temu, 321aleksander napisał:

czym większe tym lepiej ?

tak bo korzenie mają miejsce

25 minut temu, 321aleksander napisał:

ziemi planuje nie kupować a wziąć czarnoziem o ph 6,5 od kumpla z pola, czy taka ziemia bedzie dobra ?

może być do dupy, szkoda ci kilka zł na ziemie nową?...

 

26 minut temu, 321aleksander napisał:

Czy warto bawić się w jakieś maty lub worki które uwalniają CO2 ?

przy 3 roślinach nie koniecznie

 

27 minut temu, 321aleksander napisał:

Czy jeżeli to jest indor czy warto się bawić w jakies perlity do gleby i wiórki kokosowe itp

perlit dodać do ziemi nie zaszkodzi a pomoże ją napowietrzyć

28 minut temu, 321aleksander napisał:

Czy w przypadku automatów mogę zastosować cykl 12/12 ? lub ewentualnie 14/10 ? i jakie to ma znaczenie w plonach ?.

daj 18/6 całą uprawę i będzie dobrze

28 minut temu, 321aleksander napisał:

mokry papier lub szmate i zamoczyć ją w jakimś garnku z wodą niech paruje i czy to dobry pomysł ?

często niewystarczający 

 

30 minut temu, 321aleksander napisał:

czy taka żarówka HSL 250 W która ma ponad 30 tyś lumenów ale 2000 kelwinów czy wystarczy na wzrost i kwitnienie czy raczej tylko na kwitnienie ?

wystarczy na obie fazy

33 minuty temu, 321aleksander napisał:

moze polecicie mi jakąs uniwersalną 250 Watową HSL żaróweczkę która by ogarnęła wzrost i kwitnięcie

HPS nie HSL, Żarówka Phytolite HPS DUAL 250W uniwersalna na wzrost i kwitnienie

@321aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką odpowiedz, a proszę mi powiedzieć czy 60 lub 90 gram z jednej roslinki czy wszystkich 3 ? czy warto wciskąc w tego boxa więcej niż 3 sztuki ? czy może polecasz inne nasionka które by w przypadku takiego boxa wycisneły więcej ? a co do ziemi to nie chodzi już o gotówkę ale o jakość, sądziłem że taka ziemia ''naturalna'' będzie lepsza a zalatwiłem do kwiatów tą ziemie siostrze to mówiła ze wygląda lepiej niz ta sklepowa :D ale skoro sklepowa będzie się bardziej nadawać to w taką zainwestuję, i polecasz 11 l doniczki ale jak pieprznę 20 l to też nic się nie stanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 321aleksander napisał:

a proszę mi powiedzieć czy 60 lub 90 gram z jednej roslinki czy wszystkich 3 ?

ze trzech, to automaty a  one zakwitają po 3-4 tygodniach 

 

7 minut temu, 321aleksander napisał:

czy warto wciskać w tego boxa więcej niż 3 sztuki ?

nie ma potrzeby trzema zapełnisz przestrzeń

 

8 minut temu, 321aleksander napisał:

czy może polecasz inne nasionka które by w przypadku takiego boxa wycisneły więcej ?

jakieś odmiany indoor, nie automaty 

9 minut temu, 321aleksander napisał:

jak pieprznę 20 l to też nic się nie stanie ? 

nic

@321aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To póki co ostatatnie z moich pytań tego dnia czy jezeli zainwestuje w jakies typowo indorowe nasionka, czy taka lampa która poleciłeś dalej będzie nadawać się do wzrostu i kwitnięcia ? bo rozumiem ze tylko cykle będę musiał zmieniać. Czy takie typowo indorowe nasionka potrzebują więcej czasu na wzrost i kwitnienie ? chodzi mi o to ze np taki automat potrzebuję 2 miesiace od posadzenia do scięcia a da plony 60 g, a czy typowo indorowe nasionka potrzebują tego czasu więcej np 3 miesiące ? i jakie są róznice z twojego doświdzenia w zbiorze ? lepiej regularnie co 2 miesiace sadzić automaty czy np bawić się 3 miesiące z typowo indorowymi nasionkami, które z tych rozwiązań da lepszy efekt ?

Edytowane przez 321aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@321aleksander żeby nie było niedomówień zacznę od tego, że doświadczenia mam niewiele. Ale mnóstwo czytam. Z Twoich wypowiedzi natomiast wychodzi jasno, że doświadczenia masz zero a przeczytałeś niewiele więcej. Tak więc radzę poczytać trochę o uprawie, fotorelacji przerobić na różnych forach zanim się w koszta wpędzisz. 2 miesiące od kiełka do zbioru to tylko na stronie seedbanku. Typowo indorowe czyli jakie? Czytałem o takich, które trudniej w boxie utrzymać ale chyba nie czytałem o takich, które na oucie nie dadzą rady. Bardziej bym się skupił na dobraniu roślin pod swoje możliwości.

https://www.growbarato.net/blog/en/difference-between-indoor-and-outdoor-weed/

60g z auto? Na pewno do zrobienia, a nawet dużo więcej. Czy przy pierwszej uprawie? Daj Ci bozia. O ile nie spalisz, przelejesz, zasuszysz, niedobory nie zabiją - szczególnie przy pierwszej uprawie. Nie namawiam żebyś odpuścił, daleki jestem, ale przygotuj się najpierw zamiast lecieć z motyką na słońce. Tak czy inaczej powodzenia Ci życzę i udanej uprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl Mylisz się kolego, poza tym prosiłem o rady doświadczonych i udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania,  a nie o wyrażanie swoich sugestii i komentowaniu zadanych przeze mnie pytań i poddawaniu ich analizie, czy ja jestem doświadczony czy nie. Moje koszta moja sprawa, moje błędy moje lekcje i zajmij się czytaniem bo ja chcę posłuchać co mają do powiedzenia ludzie czynu, bez urazy oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 321aleksander napisał:

Czy takie typowo indorowe nasionka potrzebują więcej czasu na wzrost i kwitnienie ? chodzi mi o to ze np taki automat potrzebuję 2 miesiace od posadzenia do scięcia a da plony 60 g, a czy typowo indorowe nasionka potrzebują tego czasu więcej np 3 miesiące ? i jakie są róznice z twojego doświdzenia w zbiorze ? lepiej regularnie co 2 miesiace sadzić automaty czy np bawić się 3 miesiące z typowo indorowymi nasionkami, które z tych rozwiązań da lepszy efekt ?

Tu właśnie pokazałeś co wiesz Panie @321aleksander w dodatku kilka pytań jest tak banalna, że widać wiele czytane nie było. Nie atakuj Wentyla bo dobrze Ci napisał. Andi oczywiście też ale to wyjątkowo cierpliwy czlowiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 321aleksander napisał:

To póki co ostatatnie z moich pytań tego dnia czy jezeli zainwestuje w jakies typowo indorowe nasionka, czy taka lampa która poleciłeś dalej będzie nadawać się do wzrostu i kwitnięcia ?

tak

7 godzin temu, 321aleksander napisał:

Czy takie typowo indorowe nasionka potrzebują więcej czasu na wzrost i kwitnienie ?

nie, a mogą być nawet szybsze od automatów jak dasz krótszy weg

 

7 godzin temu, 321aleksander napisał:

taki automat potrzebuję 2 miesiace od posadzenia do scięcia

3 miesiące, producenci często piszą nieprawdę 

 

@321aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 321aleksander napisał:

zajmij się czytaniem bo ja chcę posłuchać co mają do powiedzenia ludzie czynu

Oczywiście, że tak zrobię. Zamiast zawracać ludziom doopę banalnymi pytaniami wolę sobie doczytać to, co mi przy mojej uprawie potrzebne. Ale ja to dziwny jestem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...