Skocz do zawartości
jarajjaraj

Zbyt wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie mi czy jeżeli w boxie temperatura przy włączonej lampie hps 600 sięga 40 stopni  to rośliny są skazane na śmierć? Do około miesiąca nie było problemu teraz jakby im zaczęło przeszkadzać a nie mogę sobie poradzić ze zbiciem temp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box 110cm na 110 cm na 200 cm wysoki hps 600 wat wentylator wyciągający około 300 litrow ( o ile miarą są litry bo już nie pamiętam) plus 2 mieszające w środku period 17/7. Rośliny mają już około miesiąca i do tej pory było pięknie aż do tego wtorku jak się załamalem... Tylko teraz niewiem co jest powodem powysychanych liści czy zbyt wysoka temperatura czy 3/4 dawki canna terra wega którym podlałem kilka dni temu czy też może system nawodnieniowe który był zamontowany jakieś 2 tygodnie i ponoć z niego damy miały ciągnąć tyle ile potrzebowały. Col tubę brak. 

Żałuję że zamieniłem hps 400 wat na 600 bo przy kilku wcześniejszych rzutach było zawsze git. Czyli taka temperatura niema prawa bytu tak? Może podeślę zdjęcia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 to tragedia. Obniż temperaturę w pomieszczeniu, wtedy powinna spaść też w boksie. Daj nawilżacz , on też trochę zbiję. Mieszający bezpośrednio pod lampę. 

A zdjęcie możesz dać. Może tam coś jeszcze dostrzeżemy.  Wloty pasywne oczywiście pootwierane ? Nie zapomniałeś o tym ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie to przez tą wysoka temperaturę tak wyglądają? Tak jak mówiłem do około 3, 5 tygodnia było pieknie żadnego zoltego listka. W sobotę podlałem canna terra Vega w ilości 3/4 zalecanej dawki systemem nawadniania do wyczerpania. Jest sens to jakoś ratować czy raczej przeróbka boxa i zaczynamy od nowa? 

IMG_20201120_182350.jpg

IMG_20201120_182402.jpg

IMG_20201120_182531.jpg

IMG_20201120_182550.jpg

IMG_20201120_182531.jpg

Wilgotność na poziomie 60/70 % wloty pasywne otwarte cały czas otwarte. Ból w tym że w pokoju grzejnik zakręcony okno otwarte a temperatura cały czas sięga max do 40 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu właśnie sęk w tym że tylko jedna ta wysoka co nie jest strenowana lst nie jest automatem... Czyli uważasz że niema sensu tego trzymać tak? A jak myslicie jak w sadzę wentylator który będzie miał z 450 500 litrow przemiału to temperatura się zmniejszy? Tylko dziwi mnie fakt czemu do tej pory szly bez jednego zoltego listka przy tej temp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem z wentylatorami jako chłodzenie słonka plus dołożyłem jeden większy i podniosłem do góry. Patrząc ne termometr myślę że to zbije temperaturę, się okaże szybko. ? dzięki wszystkim za konkretne wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie poradziles, ale  krzaki beda rosly caly czas  i problem bedzie wracal. Rozwiazaniem powinien byc montaz cooltube.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hps 600 produkuje bardzo dużo ciepła. Myślę że by to miało ręce i nogi to tak jak na wstępie Cię pytałem @jarajjaraj musisz cooltube strzelić. 

Wtedy będzie łatwiej opanować. 

Albo LED ogarnąć i już będzie bajecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnolem sutyacje w ten sposób że założyłem 2 małe wentylatory bezpośrednio na lampę plus jeden duży mieszający w środku. Temperatura 28 stopni max. Teraz czekam czy się damy jeszcze coś zbiorą choć na maxymalna rezultaty nie liczę niestety... Szkoda ze trochę to zlekceważyłem na początku bo było pieknie.. Człowiek uczy się na bledach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zwijam ten nie wypal. Automaty nie dadzą rady się uciągnąć zbyt długo zbyt wysoka temp. Szkoda czasu i prądu.  Wsadze Cooltube do tego hpsa 600 co mam plus wentylator kanałowy fi150 o przemiale ok 500 do ok 600. Plus mieszające i chyba wtedy powinno być git? Co sądzicie? I powiedzcie mi jeszcze ile najlepiej wystartować automatów na taką powierzchnię 1,1 m x 1,1 m x 2m co by później się nie gniotły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednego krzaka licz 30x30cm powierzchni

Godzinę temu, jarajjaraj napisał:

Wsadze Cooltube do tego hpsa 600 co mam plus wentylator kanałowy fi150 o przemiale ok 500 do ok 600. Plus mieszające i chyba wtedy powinno być git?

możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarajjaraj To jest właśnie ten problem z HPS, ja po niecałych dwóch tygodniach wyjebałem go z boksu. Ale to głównie dlatego że mrugał, co denerwowało mnie niemiłosiernie. Miałem uszkodzony balast. 

Biorąc pod uwagę nawet jakby był sprawny to temperatura staje się często problemem. Tylko cooltube może podratować sytuację. Już  i tak jestem za Ledami. Sprzedałbym HPS na Twoim miejscu, walnął Leda, i prądu mniej idzie, i z temperaturą nie ma problemów, miejsca mniej zajmuje - mogę wyższe rośliny mieć.

I co do mnie, ja bym posadził 6 automatów. Ale inni by i 9 zmieścili. 

Wiem teraz po swojej uprawie że 4 na powierzchni 70x80x160 mają za ciasno i szkoda mi dolnych topów co słabo dojdą. Idealnie dla mnie by było 100x100 i tam dobrze trenował 4 rośliny. Ale u mnie to dla samego siebie, więc nie spuszczam się nad ilością tylko jakością. 

Pozdro Mordki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedno czy na początek hps 150 wat 17700 lumenów do Boksa 60x60 będzie wystarczający czy trochę za slaby? Według kalkulatora powinien być ok ale jakie wy macie zdanie na ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...