Jump to content
jarajjaraj

Zbyt wysoka temperatura

Recommended Posts

Witam. Powiedzcie mi czy jeżeli w boxie temperatura przy włączonej lampie hps 600 sięga 40 stopni  to rośliny są skazane na śmierć? Do około miesiąca nie było problemu teraz jakby im zaczęło przeszkadzać a nie mogę sobie poradzić ze zbiciem temp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Box 110cm na 110 cm na 200 cm wysoki hps 600 wat wentylator wyciągający około 300 litrow ( o ile miarą są litry bo już nie pamiętam) plus 2 mieszające w środku period 17/7. Rośliny mają już około miesiąca i do tej pory było pięknie aż do tego wtorku jak się załamalem... Tylko teraz niewiem co jest powodem powysychanych liści czy zbyt wysoka temperatura czy 3/4 dawki canna terra wega którym podlałem kilka dni temu czy też może system nawodnieniowe który był zamontowany jakieś 2 tygodnie i ponoć z niego damy miały ciągnąć tyle ile potrzebowały. Col tubę brak. 

Żałuję że zamieniłem hps 400 wat na 600 bo przy kilku wcześniejszych rzutach było zawsze git. Czyli taka temperatura niema prawa bytu tak? Może podeślę zdjęcia? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 to tragedia. Obniż temperaturę w pomieszczeniu, wtedy powinna spaść też w boksie. Daj nawilżacz , on też trochę zbiję. Mieszający bezpośrednio pod lampę. 

A zdjęcie możesz dać. Może tam coś jeszcze dostrzeżemy.  Wloty pasywne oczywiście pootwierane ? Nie zapomniałeś o tym ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak myślicie to przez tą wysoka temperaturę tak wyglądają? Tak jak mówiłem do około 3, 5 tygodnia było pieknie żadnego zoltego listka. W sobotę podlałem canna terra Vega w ilości 3/4 zalecanej dawki systemem nawadniania do wyczerpania. Jest sens to jakoś ratować czy raczej przeróbka boxa i zaczynamy od nowa? 

IMG_20201120_182350.jpg

IMG_20201120_182402.jpg

IMG_20201120_182531.jpg

IMG_20201120_182550.jpg

IMG_20201120_182531.jpg

Wilgotność na poziomie 60/70 % wloty pasywne otwarte cały czas otwarte. Ból w tym że w pokoju grzejnik zakręcony okno otwarte a temperatura cały czas sięga max do 40 stopni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieniu właśnie sęk w tym że tylko jedna ta wysoka co nie jest strenowana lst nie jest automatem... Czyli uważasz że niema sensu tego trzymać tak? A jak myslicie jak w sadzę wentylator który będzie miał z 450 500 litrow przemiału to temperatura się zmniejszy? Tylko dziwi mnie fakt czemu do tej pory szly bez jednego zoltego listka przy tej temp? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokombinowałem z wentylatorami jako chłodzenie słonka plus dołożyłem jeden większy i podniosłem do góry. Patrząc ne termometr myślę że to zbije temperaturę, się okaże szybko. 😄 dzięki wszystkim za konkretne wypowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz sobie poradziles, ale  krzaki beda rosly caly czas  i problem bedzie wracal. Rozwiazaniem powinien byc montaz cooltube.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hps 600 produkuje bardzo dużo ciepła. Myślę że by to miało ręce i nogi to tak jak na wstępie Cię pytałem @jarajjaraj musisz cooltube strzelić. 

Wtedy będzie łatwiej opanować. 

Albo LED ogarnąć i już będzie bajecznie 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogarnolem sutyacje w ten sposób że założyłem 2 małe wentylatory bezpośrednio na lampę plus jeden duży mieszający w środku. Temperatura 28 stopni max. Teraz czekam czy się damy jeszcze coś zbiorą choć na maxymalna rezultaty nie liczę niestety... Szkoda ze trochę to zlekceważyłem na początku bo było pieknie.. Człowiek uczy się na bledach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej zwijam ten nie wypal. Automaty nie dadzą rady się uciągnąć zbyt długo zbyt wysoka temp. Szkoda czasu i prądu.  Wsadze Cooltube do tego hpsa 600 co mam plus wentylator kanałowy fi150 o przemiale ok 500 do ok 600. Plus mieszające i chyba wtedy powinno być git? Co sądzicie? I powiedzcie mi jeszcze ile najlepiej wystartować automatów na taką powierzchnię 1,1 m x 1,1 m x 2m co by później się nie gniotły? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na jednego krzaka licz 30x30cm powierzchni

Godzinę temu, jarajjaraj napisał:

Wsadze Cooltube do tego hpsa 600 co mam plus wentylator kanałowy fi150 o przemiale ok 500 do ok 600. Plus mieszające i chyba wtedy powinno być git?

możliwe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jarajjaraj To jest właśnie ten problem z HPS, ja po niecałych dwóch tygodniach wyjebałem go z boksu. Ale to głównie dlatego że mrugał, co denerwowało mnie niemiłosiernie. Miałem uszkodzony balast. 

Biorąc pod uwagę nawet jakby był sprawny to temperatura staje się często problemem. Tylko cooltube może podratować sytuację. Już  i tak jestem za Ledami. Sprzedałbym HPS na Twoim miejscu, walnął Leda, i prądu mniej idzie, i z temperaturą nie ma problemów, miejsca mniej zajmuje - mogę wyższe rośliny mieć.

I co do mnie, ja bym posadził 6 automatów. Ale inni by i 9 zmieścili. 

Wiem teraz po swojej uprawie że 4 na powierzchni 70x80x160 mają za ciasno i szkoda mi dolnych topów co słabo dojdą. Idealnie dla mnie by było 100x100 i tam dobrze trenował 4 rośliny. Ale u mnie to dla samego siebie, więc nie spuszczam się nad ilością tylko jakością. 

Pozdro Mordki 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jeszcze jedno czy na początek hps 150 wat 17700 lumenów do Boksa 60x60 będzie wystarczający czy trochę za slaby? Według kalkulatora powinien być ok ale jakie wy macie zdanie na ten temat? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...