Skocz do zawartości
Edi800

Kiełkowanie pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,  wrzuciłem ziarenko  od hemp brothers do szklanki wody na dzień.  Trochę mi się zapomniało i było prawie dwa dni. Jak wyjąłem z wody to już lekko wystawał kiełek. Wrzuciłem do krążka jiffy wczoraj.  Widać że lekko rośnie ale problemem jest cały czas zapięta pestka na główce i nie chce się otworzyć. Boję się że może się nie otworzyć. Czy dać jej spokój czy mogę jej jakoś pomóc?

20201119_192620.jpg

20201119_192626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo wczoraj, ale ja ściągnęłam z niej tą skrupe bo mi sie młoda tam dusiła? ale to ja. Tak serio to Ty poczekaj do jutra, jak nie pęknie samo to spróbuj sam delikatnie otworzyć. Powtarzam, poczekaj do jutra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edi800 możesz zraszać często wodą, łupine. Będzie łatwiej zrzucić roślinie. 

Inaczej czeka cię zabieg pensetą. Ja już wprawiony ? chyba ze 3 razy pomagałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Edi800 tylko uważaj, bo to jest niebezpieczne, tak jak wyżej pisał Jamajczyk zraszaj do jutra wodą tą główkę, to będzie łatwiej zdjąć 

zobacz gdzie jest pęknięcie skorupy i tam podważ delikatnie pensetą

jaką masz odmianę? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widać jakieś stare nasionko się trafiło i już zdążyło mocno stwardnieć. Możesz też spróbować owinąć nasionko delikatnie wata i ja namoczyć wodą i tak na noc zostawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters odmiana to big Light of North kupiona w czerwcu w pobliskim sklepie.  

Ze strzykawki podałem kropelke na czerep dwie godziny temu, na noc dam następną i jutro się zobaczy.  

Dzięki za wsparcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk nie wiem ile idzie ale gigantyczne ilości gadałem z jednym Niemcem co większość ludzi zaopatruje w pracy to mówił że jak chce to weźmie każda ilość od ręki nie ważne czy kilo czy 2 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...