Skocz do zawartości
Cieniu

System filtracji wody

Rekomendowane odpowiedzi

@Bimbrownik Cardiny czy Neocardiny Większość roślin akwariowych  lubi wodę miękka o o pH około 6,5 natomiast wodę twarda uwielbiają krasnale i tu jest pies pogrzebany ?

A woda przefiltrowana przez filtr podwojonej osmozy do podlewania roślin powinna być mineralizowana ? Czy taka prosto po filtracji się nadaje ? Oczywiście po regulacji Ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Cieniu said:

@doominikhej menciu. A Ty konkretnie z jakiego korzystasz? 

Ja mam filtr RO zamontowany pod zlewem-tak jest najwygodniej, bo "brudna"  jest odprowadzana od razu do kanalizacji, a rurkę z czystą wyprowadziłem na zewnątrz i tam napełniam dwie bańki po 25l jednocześnie. Zajmuje to około 8h, wię moge np włączyć układ przed snem i wyłączyć jak idę do pracy rano. Ja teraz zużywam 200l wody tygodniowo i żadne inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. 

 

71FTRD1nGFL._AC_SL1500_.jpg

@glodek18 do wody oczyszczonej czy bardzo miękkiej dodaje się cal-mag i inne nawozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszedł przepis, dzisiaj dostałem od administracji maila ze koszt za odpady będzie uzależniony od zużycia wody. Za każdy M3 12.50 zł 

Heh paranoja. Duża hodowla , albo hydro już będzie niczym dodatkowa osoba w mieszkaniu . Pojebany kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Irlandii woda za darmoszke! 

Godzinę temu, doominik napisał:

Ja mam filtr RO zamontowany pod zlewem-tak jest najwygodniej, bo "brudna"  jest odprowadzana od razu do kanalizacji, a rurkę z czystą wyprowadziłem na zewnątrz i tam napełniam dwie bańki po 25l jednocześnie. Zajmuje to około 8h, wię moge np włączyć układ przed snem i wyłączyć jak idę do pracy rano. Ja teraz zużywam 200l wody tygodniowo i żadne inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. 

 

71FTRD1nGFL._AC_SL1500_.jpg

@glodek18 do wody oczyszczonej czy bardzo miękkiej dodaje się cal-mag i inne nawozy

woda z tego cudeńka nadaje się do picia czy jakis mineralizator do tego?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...