Skocz do zawartości
Cieniu

System filtracji wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono,

Pytanie proste: czy korzystacie z jakiegoś systemu filtracji wody u siebie w domach?

 

Pomijając fakt zeby mieć dobra wode dla roslin, chciałbym również rodzinie smaczna wode serwować.

 

Ktoś mógłby coś polecić? 

Na rynku firmy prześcigają się w montowaniu filtrów-jednak żadna z których widzialem nie wzbudziła we mnie  zaufania :))

 

 

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu właśnie ciekawe jak to jest ja mam problem z wodą jest chyba twarda używałem dzbanka z filtrem ale gdzieś słyszałem że to nie jest dobre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym dzbanek nie wchodzi w grę, to na herbatkę mozna taki miec. Trzeba często filtry w dzbanku zmieniac zeby mieć dobra jakos wody.

Wyobrażam sobie stacjonarny system montowany pod zlewem.

Tu gdzie mieszkam, woda nie jest najtwardsza ale jednocześnie nie jest najczystsza. Ale jest darmowa.

Tygodniowo zużywam około 10-12zgrzewek wody czyli 10 x 6l =25 euro

 

Pyszna woda, z włoskich gór. Wszystko okej ale juz mi się nie chce pierdolic z organizacja transportu etc.

Edytowane przez Cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Cieniu co do podlewania dzbanek też się nada woda nawet kamienia nie zostawia. Mam od miesiąca i polecam jest znaczna różnica w smaku. Przez pierwszy dzień trochę dziwnie smakuje. 

Masz również do wyboru filtry zakładane bezpośrednio na kran lub prosto z przyłącza wody w domu, aczkolwiek wszystkie filtry trzeba co jakiś czas wymieniać. Zapoznaj się z ofertą firmy Brita, uważam że przodują na rynku jeśli chodzi o filtry do wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdrowa i nie nadająca się do picia jest napewno woda demineralizowana. Dzbanki to najprostszy filtr zdgrubnie oczyszczający wodę. W kranach woda jest zdatna do picia i już raczej chloru się nie stosuje do uzdatniania. Jeśli chodzi o smak to zależy od regionu i też od instalacji w budynku. Gdyby filtry w dzbankach były szkodliwe nie zostały by dopuszczone do sprzedaży bo wszystko co związane z branżą spożywczą ma swoje wymogi, które musi spełnić

W dużej mierze za sam smak odpowiada twardość. Im twardsza tym gorsza. Widać to najlepiej w czajniku. Ja np po wodzie z kranu, a mam teraz wodę z gór, nie ugasze pragnienia. Mogę wypić wiadro, a nadal będzie mi się chciało pić. Miękkiej wody wystarczy szklanka lub dwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzbanek odpada, woda ma też służyć do roslin, a ze robie hydro to nic innego bym nie robil tylko filtrował z dzbana zeby 50l tygodniowo dzbanowac tylko dla kwiatkow.

Chodzi mi przedewszystkim o filtr instalowany pod zlewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zielonyjamajczyk napisał:

Trzeba tylko pamiętać że producent zaleca wymianę filtra co 4 tygodnie.

 

W dzbanku, filtr zewnetrxny coś typu RO to wymiana raz na 12m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, zielonyjamajczyk napisał:

Trzeba tylko pamiętać że producent zaleca wymianę filtra co 4 tygodnie.

 

Co 4 tyg lub 100l.

2 godziny temu, Szym napisał:

@Seba691 ale zagotowujesz oczywiście ?

Nie gotuję woda z kranu tylko przefiltrowana lepsza od mineralnej. 

Woda po przefiltrowaniu i np gotowaniu wody na herbatę nie zostawia nawet grama kamienia na czajniku a wcześniej musiałem odkamieniac co tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 dobra to powiedz mi tak w ten czajnik brita nalewam wody, i tą wodę zagotowuje i to jest dobra woda tak? a nie zmienia się ph takiej wody?  i czy woda z tym kamieniem jest szkodliwa nieprzefiltrowana ? bo jak ja naleje do czajnika wode z kranu to mam mase kamienia w czajniku czyli woda twarda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym to nie czajnik tylko dzbanek z filtrem przelewowym. Wlewasz wodę i i ona sobie przecieka do dzbanka

IMG_20201119_163216.jpg

IMG_20201119_163233.jpg

Po takiej wodzie w czajniku jest zdecydowany mniej kamienia, w smaku jest lepsza. Jest bardziej miękka

Ja mam w krainie taką twardą wodę, że co prysznic to siniaki. Będę skarżył wodociągi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Szym nie gotujesz tej wody tylko filtrujesz. Co do szkodliwości to kamień np na części pralki itd szkodzi co do picia takiej wody to nerki raczej odfiltruja więc nie powinna szkodzić. 

Tak kamień masz z twardej wody oraz z minerałów ale w mniejszym stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 no taki czajnik jak bimbownik wkleił posiadam ale jak przefiltruje taką wodę to i tak mogą być jakieś chyba bakterie i przydało by się ją zagotować?  i to jest zdrowe? nie zmienia ph wody się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym skoro woda w kranie jest zdatna do picia to filtr ją tylko poprawi. Bakterie są wszędzie. Nie wiem czego nie rozumiesz. W odstanej kranowce hodowałem ryby, krewetki, miałem akwarium holenderskie. Miałem delikatne ryby i rośliny, sam piję jak nie mam innej i wszytko działa. Nie popadajmy w skrajności

Nie rozumiem. Na co dzień jemy przetworzoną żywność, pijemy różne napoje, palimy papierosy używamy chemicznych  środków czystości, a tu nagle długa debata czy woda z filtra nie ma bakterii i czy jest zdrowa

@Szym jak Ci się pH wody zmieni do dodaj łyżkę dolomitu do kawy i po problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Szym ph nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby jak narazie u mnie nic nie rośnie a po testy nie chce mi się iść do piwnicy bo nie wiem gdzie władowałem. Na pewno przy następnej plantacji sprawdzę to bo wiem jaka miałem wcześniej, ale myślę że mogło się trochę ph obniżyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...