Skocz do zawartości
Totoro

Auto Glueberry O.G and Auto Banana Blaze under double Mars TS600

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko witam was w moim grow'boxie dzisiaj pokaże wam jak robie w nim rozpie#dol 😄

Tydzień 5 i 3 dni za nami. 
Warunki: temp. 23,3c, wilg. 45%

Liście nie są mocno zielone co jest chyba spowodowane tym ze coś się zajeb@łem i podawałem im tylko pół dawki A i B ale juz chwile lecę na całej pomimo tego nie widzę żadnych niedoborów. Standardowo woda/suple/woda/suple

Jako iż zaczęły kwitnąć co z tym idzie lekko pachną postanowiłem odpalić wyciąg co nie pomaga utrzymać większej temperatury ale ale ! jak wleci druga lampa powinna się podnieść o jakieś 1-2 stopnie, a drugą kwestią jest to że dzięki grzejnikowi temp. w nocy nie spada poniżej 22 stopni bo na tyle jest ustawiony termostat co też pozwala utrzymać wilgotność na poziomie około 50%.

Kupiłem nowy wiatrak mieszający ale niestety nie widać go na zdjęciu, a i miejsca zabrakło na kolejne foto ale wrzucę w kolejnym update bo robi robotę. 
pH meter też wleciał nowy bo poprzedni zaczął coś szwankować 😕 

Mam jedno proste pytanko, kiedy zacząć im dawać papu na kwitnięcie ?

zdjęcia:
3 i 5 - B.B
4 i 6 - O.G

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Elegancko😎

Po zdjęciach nie widać braków na liściach, chociaż na ostatnim zdj. Liść delikatnie blednie od żyłek... 

Ja bym dawał nawóz na Flo po tygodniu od pierwszych włosków. I podlej następnym razem azotem delikatnie, albo na odwrót.. i obserwuj ✌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 oj kurde nie pamietam kiedy wyszły pierwsze włoski 😞 ale napewno ponad tydzień minął, więc przy kolejnym podlaniu wleci: i tu pytanie sam boost czy boost + pk13/14 ? I druga rzecz, skąd wziąć azot 🤣 w A i B  NPK wynosi 5-4-3

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro poszukaj w necie.. Są mono składniki.. Sam kupiłem na zapas a jego chyba najczęściej brakuje jak już.. Nawet jak wszystko inne jest ok.. Wkoncu to Azot reguluje przyjmowanie potasu i fosforu m.in.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 szybko myśląc pomyślałem ze w jakiś domowy sposób można to ogarnąć 😆 sorka. Już zamówiłem z canna i jutro będzie. Dawkowanie to wiadomo wg producenta ale jak to lać? Raz na tydzień? Jakieś sugestie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro na mojej butli, sklep pisze 1ml na 10 L profilaktycznie albo 10ml na 10L jak duże braki. Ale nie ma co ile.. 

Nie wiem czy każdy Azot tak samo trzeba rozrabiać bo to pierwszy raz. Jak Ci przyjdzie do zobaczymy jaka instrukcja 👍🏻

A dawkujesz jak widać braki.. Dasz raz i obserwuj. 🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziewczyny mają 7 tygodni - 49 dni, 

Temperatura: 23-25 stopni
Wilgotność: 45-50%
Suplementacja: Pełna dawka A i B, pełna dawka CAL-MAG. W 5 tygodniu poleciał AZOT w pełnej dawce oraz w 6 tygodniu poleciał BOOST i PK 13/14 w 1/3 dawki oraz ponownie jedna pełna dawka AZOTU, w 7 tygodniu poleciał BOOST i pk 13/14 w 1/2 dawki.

Wczoraj wleciała dodatkowa lampa bo jedna już nie była w stanie objąć wszystkich szczytów. I już po 24h pod dwiema lampami widać poprawę w szczytach, te mniejsze się wyciągnęły do góry, a pozostałe większe się wyprostowały (wcześniej się trochę wyginały do światła). Wleciała kilka dni temu kolejna siatka, która ma na celu jedynie lepsze doświetlenie wszystkich szczytów. Doły zostały trochę podgolone tak samo jak i część wiatrakowych przy szczytach.

Zdjęcie nr. 3 BB
Zdjęcie nr. 4 O.G
Zdjęcie nr. 6 coś za co uwielbiam nawozy od CANNA (pH wody 6,2/6,3) ze wszystkimi dodatkami zeszło tylko o 0,1/0,2
Zdjęcie nr. 7 miejsce, w którym złamałem BB i użyłem spinacza do zrośnięcia 

IMG_5547.jpg

IMG_5548.jpg

IMG_5549.jpg

IMG_5551.jpg

IMG_5552.jpg

IMG_5554.jpg

IMG_5555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, szybka akcja co to jest? 
Niedobory magnezu ? Potasu? Pojawiło się z dnia na dzień. W sumie narazie tylko na O.G i na samej gorze rośliny 

 

IMG_5616.jpg

IMG_5615.jpg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro krawedzie trochę poszarpane widzę, myślę że może mieć dziwne miejsce też boksie, może za wilgotno albo za sucho. Zerknij na to. 

U mnie jedna w rogu tak łapała, obróciłem i było ok. Ale pk można by zaraz podać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk To Praktycznie na środku box. Warunki są w poprzednim poście i są w normie oraz stabilne. Pk tez już podaje, tak samo cal mag wiec dziwne żeby miała jego braki. 
 

Zrobiłem 2l wody z 4ml cal mag czyli podwójna dawka. Zobaczymy 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro  bedzie dobrze, ale jakoś co do cal mag, to tylko jakoś oprysk do mnie przemawia, ale do gleby też można. Na środku ? No nigdy nie ma tak że warunki wszędzie są identyczne. Ale obserwuj , niech rośnie, niech da plon 🙂

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, na drugiej roślinie pojawiły się poniższe plamy (BB). Na O.G nie wiedzę popraw. Jednego dnia poleciała woda z calmag 2:1, kolejnego dnia wszystkie suple A i B, Boost i pk 13/14 pełna dawka, wczoraj wieczorem oprysk woda z calmag i zero poprawy. Nie wiem co robić 🤷🏻‍♂️
 

nie mogę zdiagnozować do czego to jest podobne 

1ABEDBB8-5D5B-409D-89F3-7D7ADB103CDF.jpeg

608C20AD-1472-4511-A758-2CA68F6C319E.jpeg

65707335-9FF6-4919-917D-432056B516E0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Totoro stań z odżywkami. Za dużo tego teraz miała. 

Ostatnio pamiętam że i calmagu dałeś podwójna dawkę. I do gleby oraz oprysk teraz. Daj jej kilka dni na regenerację. 

Czy sporo jest popalonych końcówek liści ?

Jak wyglądają najmniejsze przytopowe liście ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...