Skocz do zawartości
Totoro

Auto Glueberry O.G and Auto Banana Blaze under double Mars TS600

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie farmerzy


Po poprzednim, zacnym i pierwszym grow ever, który swoją droga jeszcze nie jest zakończony bo zostało mi karłowate auto glueberry og i jego klonik, które jeszcze dochodzą ruszam z nowym projektem, a w nim będzie:



Auto Gluebery O.G - Nazwa robocza O.G
Auto Banana Blaze - Nazwa robocza BB


Obie pestki od dutch passion. 


Sprzęt:
Namiot: 90 x 50 x 160,
Oświetlenie: Hydro Mars ts600 x2,
Donice materiałowe: OG - 20l, Banana - 10l,
Podłoże: kokos, perlite, batguano, mikroryza,
Wiatraki: 1 x 15w, 1 x 40w,
Wyciąg: S&P TD-Silent 500/150 
Filtr: Rhino pro filter 4”
Bag co2,
Nawozy: CalMag agent, Coco A i B, Boost, PK13/14


Dzień 13. Wszystko z nimi ok ? Listki wyglądają na lekko opadnięte i podwinięte.

Pierwsze dwa O.G, kolejne dwa BB

IMG_4631.jpg

IMG_4632.jpg

IMG_4633.jpg

IMG_4634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia kolego ??

Jak masz liście tak oklapnięte to może być : za dużo wody, za blisko światło chociaż najczęściej zawijają się w górę, wieje na nie wiatr który wpada do boxa i jest zimniejszy. Mogą też być oklapniete jeśli się wysuszy glebę i z braku wody liść opada, wiadome... Po dolaniu zdrowieją szybko ale trochę potrwa zanim dojdą do normalnego krztałtu.

Tyle co mi się przytrafiło ?

Łap blanta na zachętę i motywację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm No ziemia nie wydaje mi się żeby była przesuszona albo przelana. Wkładając palca jest po prostu wilgotna. Lampa na wysokości około 60/70 cm. Podleje je dziś mocniej i zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Opadnięte liście faktycznie zazwyczaj oznaczają przelanie lub przesuszenie. Może zbyt niska wilgotność? Nie oczekuj idealnych liści jeśli nie masz tam minimum 70-80%. Lampę bym dał mimo wszystko troszkę niżej, tak na ok. 50 cm. Powodzenia! 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz No nie ma nie ma bo obok jest krzak który ma ścinkę w przyszłym tygodniu i wilgotność coś poniżej 60% do 50%. Pójdzie kosa, wyłącze wyciąg i pójdzie wilgotność w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Na przyszłość staraj się unikać czegoś takiego, że masz w jednym boxie roślinę na wegu i późnym flo jednocześnie. Każde odchyły od idealnych warunków które powinna mieć zapewniona roślina przekładają się na mniejszy plon gorszej jakości. Jeśli już znalazłeś się w takiej sytuacji to faktycznie korzystniej przeczekać ten tydzień na mniejszej wilgotności, nawet wypadałoby jeszcze trochę obniżyć bo ryzykujesz pleśnią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz przy niskiej wilgotności, roślina jest mniej bujna, bo skoro czuje ze będzie sucho to liście daje mniejsze bo chce oszczędzać wodę. Dlatego pierwsze tygodnie są bardzo ważne by miała wszystko ok. Później można czasem zaniedbać?.. Wiadomo, obowiązki itd... ?

Masz coś pod donicami.? Podstawkę albo na czymś stoją żeby woda ściekła?

@Totoro ostatnie zdanie do gospodarza relacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktoś jest w stanie mi powidzieć co tu się odwala ?

15 dzień, pierwsze dwa zdjęcia BB, ostanie O.G.

Dziewczyny dostają wodę z cal mag 1ml/1l, dwa razy dostały A i B pierwszy raz w dawce 1/5, a druga dawka 2/5. 

Czy to może są braki ? Bo jednak roślinki są w kokosie, to nie ma tam żadnych supli 

?

IMG_4681.jpg

IMG_4682.jpg

IMG_4683.jpg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem dziwnych liści został ogarnięty. Przyczyną były wciornastki. Roślinki dostały oprysk x 2, została zwiększona wilgotność i wydaje mi się ze się już ich pozbyłem ale jeszcze muszę usiąść na spokojnie i sprawdzić liście i zrobie jeszcze jeden oprysk. 

Sytuacja wygląda tak:
Warunki. temp 25.4c, wrzuciłem grzejnik z termostatem ustawionym na min. 24 stopnie, wilgotność coś powyżej 60% do 80%.

Dzień 23 i panny się prezentują jak poniżej, aparat trochę mi je rozjaśnia i w rzeczywistości są dosyć ciemne, więc zredukuję dawke A i B do 2/4 albo 3/4, na niektórych listkach są jakieś małe plamki ale to chyba nic poważnego. Idą bardzo dobrze moim zdaniem. O.G zostało już kilka dni temu położone, wstało i znowu je położyłem żeby zakręcić szczytem chce go poprowadzić na około donicy, jak widać jest kilka razy większe od BB, które ostatnio złamałem. Nie polecam robić LST po paleniu bo nie ma sie tego wyczucia i złamałem główny szczyt, dosłownie go złamałem. Wyglądał jakby ktoś go przeciął ? użyłem spinacza biurowego i jakoś się trzyma, o dziwo wygląda całkiem zdrowo.

ps. Pierwsze dwa zdjęcia OG, kolejne dwa BB

 

IMG_4901.jpg

IMG_4902.jpg

IMG_4900.jpg

IMG_4903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro Spinacza osobiście bym nie użył. Ratuje to zawsze taśmą opatrunkową. I jeszcze na żadną złamaną nie miałem sytuacji że się nie zrosła. Dodatkowo można dać wykałaczkę bądź patyk taki jak do szaszłyków ? i wzmocnić . ? 

Ta taśma jest oddychająca. Więc szybciej dochodzi do reanimacji jak dla mnie. I łodyga nie ma kontaktu z stalowymi elementami jak w przypadku spinacza biurowego. Chyba że jest plastikowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Totoro Spinacza osobiście bym nie użył. Ratuje to zawsze taśmą opatrunkową. I jeszcze na żadną złamaną nie miałem sytuacji że się nie zrosła. Dodatkowo można dać wykałaczkę bądź patyk taki jak do szaszłyków ? i wzmocnić . ? 

Tez odradzam spinacz. Opatrunek jak dla czlowieka:) czyli czysty i przemyslany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cieniu nie no wiem w sumie jak to ogarnąć ale ogólnie ten BB był posadzony jakby OG mi zrobiło psikusa jak ostatnim razem, a się okazało ze OG super sobie radzi, a BB jest słaby i jak padnie to nie będę płakał bo plan był żeby zrobić jednego konkret krzaka i spróbować się zbliżyć do wyniku jakim ta odmiana przykuła moja uwagę. Po moich dwóch pierwszych roślinach wiem ze jak dobrze pójdzie to poleci 200g+ easy z OG 

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...