Skocz do zawartości
Gość Urojenie

600w ballast z dimmerem a hps 400

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urojenie

Witam serdecznie, 

 

jestem w trakcie budowy boxa, zakupiłem ballast z dimmerem digibright 600, ma opcje 250 400 600 i super lumen, podłączyłem pod niego żarówkę hps 400w, ballast w ogóle nie zaskoczył, nie buczy, żarówka nie swieci.

 

Później dopiero doczytałem, ze używać tylko powinienem 600 w żarówki i tylko wtedy dimmer działa jak powinien.

 

To teraz pytanie, czy jest możliwość ze ten ballast w ogóle działa? W ogóle żadnej rekacji nie ma. Pozdrawiam 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Szym tez tak właśnie myślałem, czy balast powinien oddawać jakiś dźwięk typu buczenie lub cokolwiek? Zimny jak trup, nic nie słychać. Prędzej stawiałbym ze żarówki wybuchną, niż nie zaświeca ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie mój stary balast grzał się dobrze, ostatnio na forum miał ktoś problem z balastami były uszkodzone nowe ze sklepu

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym ja miałem. 3 uszkodzone pod rząd. 

@Urojenie kto dobrał Ci żarówkę pod ballast? Sam ?

Teoretycznie powinien się włączyć pod lampę 400 , ale po rozgrzaniu mógłby przygasać .

Ale prawda jest taka że do niego powinna być żarówka 600. I szczerze powiedziawszy maksymalnie powinieneś je zbijać do 400. Nie niżej. 

On powinien stać się ciepły, nawet gdy lampa się nie włącza. Sprawdź miernikiem na wyjściu co podaje. Najprościej i najszybciej się zorientujesz ?

Ale moje wkurwienie po tej  przygodzie było w chuj ogromne ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie
6 minut temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Szym ja miałem. 3 uszkodzone pod rząd. 

@Urojenie kto dobrał Ci żarówkę pod ballast? Sam ?

Teoretycznie powinien się włączyć pod lampę 400 , ale po rozgrzaniu mógłby przygasać .

Ale prawda jest taka że do niego powinna być żarówka 600. I szczerze powiedziawszy maksymalnie powinieneś je zbijać do 400. Nie niżej. 

On powinien stać się ciepły, nawet gdy lampa się nie włącza. Sprawdź miernikiem na wyjściu co podaje. Najprościej i najszybciej się zorientujesz ?

Ale moje wkurwienie po tej  przygodzie było w chuj ogromne ! 

Sam wybierałem, nie używałem nigdy balastów z dimerami i po prostu myślałem ze on jest ,,uniwersalny” mój błąd. Sprawdzę miernikiem i dam znać miłej niedzieli wariaty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie na moim przykładzie wiem już że nie są uniwersalne. Są też modele gdzie podobno można. Ale w moim przypadku proponował mi później sprzedawca dużo droższy. Dlatego wybrałem Leda. 

Powodzenia. Daj znać po pomiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Siemanko, odsyłam ten 600w po prostu, bo tak czy siak musiałem ogarnąć 400w pod mh and hps, szukałem kogoś z miernikiem ale bez skutku. Dołączam zdjęcie nowego balastu, sprawdzony - działa. Za 3 dni ruszam z relacja, dzięki chłopaki@zielonyjamajczyk @Szym

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...