Skocz do zawartości
Pinex

Moja "uprawa" Auto triple xxl oraz Auto Critical 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono ogrodników oraz konsumentów.
Jestem PInex, i zacząłem swą pierwszą przygodę z uprawą ,z powodów rekreacyjnych,
z pomieszczenia w domu zrobiłem pokój dla  4 krzaków Automatycznych(Auto triple xxl x2 oraz Auto critical 2.0),
w miarę możliwości, będę wam sie starał opisywyać, moje PIerwsze doświadczenie w życiu z tą jakże cudowną rosilną.
Pomieszczenie dobrze odizolowane od reszty.
Mam zamontowaną lampę HPS :

  •      żarnik-- CULTILITE SON T AGRO 400W Barwa 2100K
  •      Układ zapłonowy-- oparty o elektromagnetyczny statecznik o prądzie 4,45A z bezpiecznikiem termicznym

 

Do pomiarów roztworu do podlewania posiadam:

  • MIERNIK TESTER pH ROZTWORU / KWASOMIERZ MARKI QIWEI PH - 20
  • ZAKRES POIARU 0-14 pH

Ziemia ogrodowa o ph 5,5-6,0 , 4x doniczki 11L (chce uniknąć przesadzania)
Zestaw nawozów Canna :

  • Canna Terra Vega 
  • Canna Terra Flores
  • Canna Terra Rhizotonic
  • canna PK 13/14

 

 

          Początek zaczął się kiedy nabyłem kilka lat temu lampę, i ją odłożyłem na bok, (nieodpakowaną nawet) gdyż moje plany ,i życie sie mocno zmieniły,
ale już powrócił czas gdy, człowiek ma trochę więcej czasu, i  swobody w tym naszym jakże ukochanym świecie.
Po spotkaniu z tajemniczym człowiekiem, który wręczył mi pestki tak o, przypomniało mi się, że, mam chyba jeszcze gdzieś tą lampę.
no i znalazłem zapakowaną, zafoliowaną, rozpakowałem poskładałem, TEST, myślę działa, jest okej więc POSTANOWIONE, Zaczynam
zastanawiałem się nad miejscem dla ogrodu w domu, miejsce mogło byyć tylko jedno - pierdolnik, ogarnąłem pomieszczenie okno zaciemniłem na 100%,
Do przygotowania stanowiska eksperymentalnego uż,yłem wyżej wymienionego sprzętu ogrodniczego,
Wode do podlewania czerpię z kranu (wlewam do pojmnika ~ 15L), woda po odstaniu doby w Temp ~20,5-21,4*c ma wysokie pH na poziomie 6,9-7,2
Do zbicia pH używam kwasu L-ASKORBINOWEGO. do pH 5,8
Przyszedł czas na kiełkowanie roślin wszystkie (każdą z osobna) trzymałem w wodzie o parametrach jak wyżej 24h
po upływie czasu pomogłem pestką pęknąć  (precrushing) umiejscowiłem pęknięte nasiona w ziemi na głębokość na około 1,5 cm, delikatnie przysypałem ziemią, i podlałem czystą wodą.
Po upływie 2 dni Wyszły na swiat najpierw dwie (Triple xxl oraz Critical 2.0) , na nastęny dzień wyszły pozostałe dwie) 
podlałem uprawę obwicie żeby ziemia nasiakła ale tak żeby nie przelać.
Na następny dzień roślinki dały wyraźny znak na chęć do życia.
Po upływie kilku dni roślinki są wyraźne i chcą rosnąć ich pierwsze podlanie z pomocą nawozów nadeszło z ich 9 oraz 10 dniem życia. 

O dalszych losach i przygodach będę opisywać w miarę możliwości..
Pozdrawiam PineX -- Z fartem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pinex

34 minutes ago, Pinex said:

Ziemia ogrodowa o ph 5,5-6,0 , 4x doniczki 11L (chce uniknąć przesadzania)

 

Tak z ciekawości, jak zadbałeś o to wszystko, to dlaczego zwykła ziemia ogrodowa , a nie jakaś bardziej podyktowana pod konopie? Oczywiście powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ogrodowa z tego powodu, że taka stosował Moj znajomy i wyszła elegancja, a dodam że tenże znajomy, nawozów używał tradycyjnych z sklepu ogrodniczego, wiec stwierdziłem, że taka sama ziemia sprawdzianie tez u mnie, nie czułem też potrzeby kupna takiej ziemi,

pozdrawiam Pinex 

Zdjęcia dodam w późniejszym czasie ?

Edytowane przez Pinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 spokojnie zdjęcia dodam, teraz nie mam jak bo PC umarł a w telefonie nie działa mi aparat ??? robię zdjęcia starym aparatem, jak się uporam z problem technicznym to zrobię aktualizacje tematu ? 

 

pozdrawiam PineX 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja, jeszcze bez zdjęć ale niebawem wpadną, ?

Jest dzień dwunasty mych pięknych merry, dziś z małymi rozpoczęliśmy trening LST za pomocą sztywnych drutów w izolacji, delikatnie wygiąłem  3/4 roślin ku ziemi tak aby były jak najniżej, ale jednak żeby nie dotykały ziemi, może za wcześnie może nie, dla mnie to doświadczenie oparte na wiedzy która zdobyłem czytając (nie oglądając), parametry w pomieszczeniu na chwile obecna ;

Swiatlo / temp 18h światła/28*C na 6 h ciemni/22*C 

wilgotność powietrza oscyluje w granicach 70-80% 

Roslinki dostały pierwsza dawkę nawozów 9 dla jednych oraz 10 dnia życia dla drugich, dziś je podlałem czysta woda o parametrach 20,8 *C oraz 6,0 pH. 
 

Pozdrawiam PineX ? 

 

Edytowane przez Pinex
Literowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pinex super wyglądają, tak trzymaj. Niedoborów nie widać ale uważaj z nawozami żeby nie przesadzić bo spalisz. LST bardzo poprawne, możesz jeszcze niżej, do samej ziemi, one i tak się podniosą lekko. Ogólne zdrowe i ładne, tak trzymaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...