Skocz do zawartości
Kondziu

Stara ziemia i kielkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

WItam witam, pytanie do was mili ludzie, zapewne znow histeryzuje ale ale ... Ziarenka wykielkowaly wiec wsadzilem je do pojemnikow 0,5l z ziemia no i wiadomo do growboxa, mam w nim leda na wysokosci 70cm ( tak podaje producent ) a jesli chodzi o warunki to sa odpowiednie. Co do ziemi jest to biobizz all mix i  ziomek mi mowil ze on stosuje ta sama ziemie dwa razy i jest spoko wiec postanowilem ze poczatkowo zrobie tak samo ( z braku mozliwosci kupienia nowej w tym czasie ) a jak bede przesadzal rosline to dam ja do nowej ziemi. Tak wiec zastanawiam sie czy wszystko ok poniewaz wykielkowane nasiona poszly w ziemie minelo 2dni i nic sie nie dzieje, zrozumial bym gdyby w ziemie poszly ziarna aby tam je kielkowac.

Edytowane przez Kondziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kondziu trzeba się uzbroić w cierpliwość

a czy glebę można wykorzystać drugi raz to możesz się dowiedzieć tylko sam, obserwując roślinę

jeśli to ma być na pierwsze dwa tygodnie, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kondziu Ja też uważam, że ponownie użyta gleba nie powinna raczej narobić żadnych szkód. Na tym etapie ciężko coś zepsuć. Jeśli wrzuciłeś nasionka na odpowiednią głębokość (0,5 - 1,5cm) i nie przesuszyłeś to powinno być ok. Pilnuj żeby gleba była wilgotna (nie mokra) i daj czas roślinkom. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mikosz napisał:

@Kondziu Ja też uważam, że ponownie użyta gleba nie powinna raczej narobić żadnych szkód.

No chyba że w poprzedniej uprawie lał w nią nawozy jak pojebany to niekoniecznie hehe

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz próbę. Ja np przy cenie ziemi, wartości ziaren i jednak nie chcąc tracić dni z pytaniem czy wyjdzie czy też nie , wolę zastosować nową ziemię, niż narazić pestki na ewentualne choroby które w glebie mogą być czy też jej możliwe przenawożenie. Można na pierwsze dni dać w zwykła ziemię doniczkową, dostaniesz zapewne w bliskim sklepie ogrodniczym. I potem przesadzić do docelowej.

Po co sobie utrudniać życie?

Ale powodzenia i tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pocczekam do 7dni jak nic sie nie stanie wypierdole to i zamowie nowe ziarna. Wsadzilem je w stara ziemie z przymusu poniewaz w UK jest teraz lockdown i moj "ogrodniczy" jest zamkniety a w pobliskich marketach nie dostalem nawet normalnej ziemi .... Jak pisalem ziarenka wykielkowaly i wsadzilem je w stara ziemie. Ziemia byla plukana 2 tygodnie przed scinka i raczej nie dojebalem za wiele nawozow no ale ale ... ? zobacze co z tego bedzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...