Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyjamajczyk Dobrze ida i ladnie wygladaja. Jednak uwazaj z nawozami, bo juz masz popszypalane koncowki lisci i to widocznie.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 53

@CheMsKuN tak są niektóre. W zasadzie sporo czasu, nawet na początku jak nie miały nawozów a na flo przechodziły to miały niektóre popalone, a np dwie rośliny zupełnie nie mają. Widocznie dwie zareagowały tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk no nie wiem czy Ci starczy na długo też tak mówiłem. Wczoraj ostatniego g z 203g spaliłem więc na niecałe 3 miesiące starczyło. Ale tak to jest są już mam taką tolerancję teraz że praktycznie nie klepie jak czyste lolki palę, a do tego kilku znajomych jak do mnie wpadali to zawsze też coś zapalili no i poszło. Sam jestem w szoku bo sądziłem że przynajmniej do stycznia starczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 ? zobaczymy. Znajomych nie zapraszam, jednak zawsze te ograniczone zaufanie mam.  Ale jak zapasy będą się kończyć to pestki czekają ? znając życie , może msc wytrzymam, i poleci następna partia .

Wziąłem się właśnie za podpórki . Pokaże potem efekt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszło wsparcie moich dziewczyn. Nie chciałbym by mocno się męczyły przy produkcji topów. Dlatego pomysłem jest tyczkowanie.

Jednej zupełnie nie ruszyłem, bo ma świetne grube łodygi, będące nie nadwyrężone, w pozostałych użyłem tyczek fi 4 fi 5 o długości 60 cm, kupione za jakieś 30 zł 100 sztuk. 

Lekko podwiązane sznurkiem bądź drutem w oplocie. 

Dzień jest 53-54 

Żywicznie bardzo, zapach intensywny, warunki utrzymywane w boksie 40-55 wilgotność i temperatura około 22-24 stopni 

Mają niektóre końcówki popalone, fakt, ale tym się nie przejmuje bo to tylko przy kilkunastu liściowych szczytach , reszta bez oznak chorób, bądź popalenia. Zaczyna się powolne wysysanie z liści . 

Podlewane w granicach 1,4-+1,8 litra , oceniane podczas podlewania. 

 

Jedyny minus podpórek, to wbijanie ich w ziemię, na pewno jakieś korzenie przy tym mogą oberwać. 

Zaczynam mieć nadzieję że te wyższe panny zaczną teraz formować ładne długie pałki. 

Pozdrawiam was.

 

IMG_20201122_122022.jpg

IMG_20201122_121952.jpg

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Cudowny widok, zazdro ja muszę niestety poczekać sporo 

 

ps. Wyłącz watermark ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20201123_093818.jpg

Pytanie moi drodzy

Widzicie zapewne liście przytopowe,  lekkie pazury, końcówki żółte , niektóre brązowe jakby wypalone. 

Niestety Led ma już około 15 cm do nich i teraz pytanie, czy bardziej przypalenie czy przenawożenie ? 

Na niższych partiach nie widać tego, bardziej przy dużych topach będących u góry roślin. 

Dlatego niejako wykluczam popalenie od nawozów. Lecą aktualnie tylko na PK i bloomie na 3/4 dawki.

Jakieś propozycje inne niż podniesienie led ? Mam jeszcze ostateczność w postaci pozbycia się wieszaków regulujących wysokość zawieszenia i wtedy mogę bezpośrednio do sufitu led przymocować, zyskam dodatkowe 10-15 cm. Za początku było sporo żywicy, ale teraz lekko mniej aczkolwiek kleiste topy są. 

 

Jakieś pomysły ? Czy też jak ja obstawiacie LED ?

@Bimbrownik@Tester@Seba691@CheMsKuN i inni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Mam wyższe u roślin opóźnionych - nie są popalone ani trochę. One dopiero zaczynają puchnąć, są do tyłu wedle pozostałych dwóch o około 10 dni. 

2 sztuki niskie, bardzo szybko zaczeły puchnąć, a dwie mocno uderzyły w górę ale opóźniły się z kwitnieniem.   

PH w normie

Hmm nawozy ? @Seba691 Jakoś kurcze mi to nie pasuje, ale może coś w tym być. Temperatura 24-25 max na włączonym świetle i 40 % wilgo przy szczytach. 

No nie wiem. Myślę nad tym intensywnie. Dzisiaj podlanie, więc pójdzie sama woda. Uważam że przenawożenie wyszłoby u więcej niż jednej sztuki. Chyba że  ( te ) po prostu w zaawansowanym bardziej stadium powinny może dostawać mniej PK I BLOOMA, a te opóźnione w normalnej dawce. 

Niedokładnie rozumiem nawożenia w zaawansowanym flo, kiedy tutaj zaczynamy pomniejszać dawki nawozowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk masz już zaawansowane flo więc teoretycznie mogą topy wyciągać z liści składniki i liście się tak zachowywać ale równie dobrze może być inna przyczyną. To tylko jedna z wielu opcji

1 minutę temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Seba691 Hahaha zobacz ile mamy odpowiedzi ? tyle samo prawie 666 667 ?

 

No nadgoniles. ? Zaraz będziesz miał drugie tyle co ja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 Dokładnie, jedna opcja z 50 różnych ? ale ta jest najbardziej optymistyczna z wyciąganiem wartości odżywczych z liści. Nie chodziło mi o nadganianie postami, tylko że po tyle samo ? I LICZBA 666  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk u mnie popalenie niżej niż przy topach nie było widoczne, dopiero te przytopowe pokazywały, że za dużo nawozów. Lejesz wodę z nawozem na zmianę ze zwykłą wodą? 

Dla mnie to ewidentne popalenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...