Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przy następnej hodowli poprowadzić tak, by liście jak najmniej zmieniły się w topach pod względem koloru.  

Jestem przy tych sztukach bardzo zadowolony z objętości topów. Są bardzo masywne, tłuste, lepkie. 

Zupełnie inaczej rozwijają się z tym zapasem miejsca. To dla mnie dodatkowa informacja co do zalecanej wielkości pod roślinę, a wielkość optymalną do prawidłowego swobodnego rozwoju. 

Warto moi drodzy nawet stosując zajebiste LST, pozwolić jej na swobodę w boksie. 

Dużo kropli żywicy spływa po liściach, widać duże zmiany w końcowych fazach. Aczkolwiek dwie cały czas jeszcze puchną, pomimo że już powinny dojść. 

Dlatego całe grow mocno przedłużone. 

Panny piją teraz około 1,8-2 litry co drugi dzień. 

Temperatura 25. 

Wilgotność 42-48 

Po obserwacjach stawiam jeszcze na około 250 g - 300 g. Porównując do objętości pierwszej ściętej te przodują dużo bardziej nie w ilości , ale objętości. 

Powtórzyłem oprysk wczoraj. 

Teraz planuje około tygodnia podlewać tylko wodą.

 

IMG_20201227_101602.jpg

IMG_20201227_101801.jpg

Pepsi 2 litry. 

 

I Trichomy pierwszy raz wrzucam

Z flusha rezygnuje. Po ostatnich filmach papa j. Po prostu na koniec sama woda, do tego miód spadziowy w proporcji łyżka stołowa na dwa litry wody. 

IMG_20201227_103358.jpg

IMG_20201227_103344.jpg

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  Niezłe monstra , ile taki top po wysuszeniu może ważyć? Uprawa wyszła ci ponad przeciętnie. Raczej ciężko sobie na pierwszy indor wyobrazić lepszy rezultat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  Dzięki, zapytałem, bo to daje mi pewien punkt odniesienia dla własnej uprawy , abym mniej więcej wiedział czego mogę się spodziewać po własnej uprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy duzo mi dało usunięcie dolnych odrostów, które nie miały prawa dojść, a chuj z tym popcornowym masłem. Trochę zrobię, ale wolałem trochę poświęcić więcej energii która ma roślina na zbijanie górnych topów, najbardziej odsłoniętych. 

Ta odmiana jest tak ciekawa, że jeszcze te moje pozostałe 6 pestek wykorzystam. 

Na bank dwie - trzy polecą na outa. 

Nie będę już chyba 4 sztuk w indyka wsadzał . Myślę że 3. I do tego najlepszy możliwy trening. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Ja na następny raz też wykorzystam pestki, jakie mi zostały, a mam jeszcze 7 sztuk nasion purple haze. Również planuje posadzić mniej roślin na następny raz, tak ze dwie rośliny , ale już inaczej będę je prowadził. Przy tej obecnej uprawie byłem za mało odważny w gięciu roślin i zbyt późno zacząłem treningi, a także jak na wysokość mojego boxa to za długo trzymałem rośliny na wegu. No i muszę przy następnej uprawie wyposażyć się w większą ilość nawozów, bo przy tej miałem do dyspozycji tylko biohumus , alga grow i alga bloom. Doświadczenie jednak zostało zdobyte i na następny raz powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy i zajebiście że wyciągasz lekcje, tak jak i ja. 

Własne hodowanie to najlepsza szkoła 🏫

Kilka osób na priv korzysta z moich rad, i idzie im dobrze. Dlatego tym bardziej z tego bardzo się cieszę. Bo znaczy że coś tam się człowiek nauczył. 

Ale zdanie mam jedno :

jak się zjebie, to potem o wiele inaczej jak sam drazysz temat, i się uczysz na swoich błędach 🙂

i żadne etykiety. Wszystko czytanie relacji, i patrzenie na zachowanie się naszych pociech w boksie 🙂

a 70x80x160 to mały boks , już to wiem. 

ale jak się przeprowadze już do swojej chałupy , to mam pokój przygotowany 😛 wtedy będzie można jechać z tematem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Masz duże aspiracje, jak box 70x80x160 uznajesz za mały. Wyciągniesz w końcu z niego pół kg tematu, dla mnie to kosmiczny wynik. Co do zdobywania doświadczenia z własnej uprawy to masz racje , że tego nie da się zastąpić żadną teoretyczną wiedzą z netu, choć ona też jest ważna, ale dopiero weryfikacja wiedzy w zetknięciu z realną uprawą pokazuje ile ta wiedza jest warta. Ja sam zostaje przy moich rozmiarach boxa, bo nie mam warunków na nic większego, ale jak dla mnie jednego takie rozmiary boxa są wystarczające, bo nie mam aspiracji, na jakieś wielkie plony. Ważniejsza jest dla mnie jakość, by palenie miało dobry smak i dużą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiesz dlaczego tak myślę ?

Bo chciałbym na raz mieć minimum 6 różnych odmian, każdej po dwa krzaki. Wtedy jeden zbiór to dla mnie byłby rok jarania. 

4 msc gdzieś hodowli i potem mam z głowy na długo. By cały czas nie robić, a mieć różne , raz takiego Lolka skręcić a raz innego. 

Takie marzenia. 

Royal AK jest mocno przyprawowy. Taki jakbyś zmieszał kuchnie indyjska z przełamaniem zapachu z dymu zupełnie odwrotnego (lekko ziemistego przechodzącego w soczystą chwilę gdy pachniał w boksie najintensywniej)

I cały dzień go mogę palić, i ciągle czuję się zajebiście. Muzyka gra po prostu niczym w Tobie była, gastro umiarkowane - ale kwaśne smaki, potem bombowa słodycz czekolady, w takiej kolejności. Żelki pochłaniam kilogramami.

Sex bajeczny, no kurwa dawno takich kilku dni dla siebie, i związku nie miałem. 

Ostatnie ścierwo jakie miałem zamiotlo mnie z ziemi. Co prawda towar noszący się mianem najmocniejszego w stolicy Polski. 

Ale zupełnie nie dla mnie, zajebałem się w kanapowy czill, i czułem jak przelazi, i jebie mi dekiel po każdym po kolei zmyśle. 

Oczy powoli zachodziły na tył gałki, a serducho witało się z gąską. 

Dlatego kilka słoików różnych odmian bardzo fajnie by wyglądały w spiżarce. I tak mam setki słoików przetworów i grzybów bo moja ma bzika , ale miejsce bym znalazł. 

😉

 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Rozumiem cię, ale też biorę pod uwagę to, że im tego więcej tym groźniej, bo wpadka w takim wypadku oznacza poważne konsekwencje prawne, dlatego sam wole trzymać się ilości, jakie nie będą się kwalifikowały w ocenie sądu do uznania ich za znaczne, bo w takim wypadku raczej się wywinąć nie uda. Sam wole po mniej wyciągać z boxa , ale by to było w miarę bezpieczne niż wykręcić bardzo duży wynik, ale przy ewentualnej wpadce zakończyć przygodę z uprawą na długie lata, jakie przyszłoby mi spędzić w zamknięciu. Jednak jak umiesz się dobrze zabezpieczać to ryzykuj, bo może się opłaci. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk  No na pewno wiele różnych oczu obserwuje to forum i szuka sposobu, aby dojść do tych, jacy uprawiają. W szczególności oczy śledczych są zwrócone na tych, jacy wyjmują z boxów duże ilości, jakie mogłyby być przeznaczone na handel. Jasne, jak o wszystkim pomyślałeś to cię nie dopadną, ale nie raz głupi błąd może kosztować bardzo wiele, co pokazują liczne przykłady ludzi, jacy się przeliczyli i ku ich niemiłemu zdziwieniu doczekali się odwiedzin, jakie zakończyły ich przygodę z uprawą. Oczywiście oby nas to nigdy nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@zielonyjamajczyk Ściąłeś już wszystkie rośliny, jakie ci rosły w boxie? Tutaj topy są zdecydowanie mniejsze, ale i tak ładnie wygląda ten bukiet.

@Zielone krainy  A i mam pytanie : Dużo im nawozów lałeś na kwitnieniu ? Mam 20 dni do końca uprawy i zastanawiam się nad tym czy nie zwiększyć dawek nawozów w końcowej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie ziomeczku. Druga pod kose poleciała. Ta która była najmniejsza z tych czterech. Około kilograma mokrego tematu. Ważę mokre bo później chce końcowo zobaczyć stosunek mokrego do suchego. 

Ta nie miała flusha już. Leciała około 2 tygodni na samej wodzie. 

Na kwitnienie dostawały 2 do 3. Czyli 2 podlania z nawozem i potem jedno z wodą i znowu nawóz. Raz stopowalem na dłużej z sama wodą bo liście zjadało za szybko. Więc mogła już wchodzić w przenawożenie. 

Bloom byl też raz większą dawka, i wtedy mniej PK, a później odwrotnie. 

Na koniec wjechał calmag: gleba i oprysk. 

To ta fioletowo purpurowa. 

Co do tego czy zwiększać , pytasz o przekraczać dawkę, czy po prostu lać na 100% ? 

Bo nie do końca rozumiem. 

Na zdjęciu pozostałe panny 

Po prawo ta która następna do kosy, powoli przestaje puchnąć, i zostaje obserwacja trichomow.  A ta po lewo co myślę że da najwięcej, dopiero puchnie, widać to każdego dnia ale jest najwolniejsza. A przecież mamy już  koło 90 dnia od sadzonki. 

IMG_20201229_144831.jpg

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...