Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zgadzam się z @Bimbrownik, że raczej nic z tego nie będzie, bo w tym wypadku za wiele czynników było przeciwko temu, aby się udało, złe oświetlenie to nie wszystko, pewnie występuje też brak miernika ph, więc jest możliwe lanie wody ze złym ph uniemożliwiającym roślinie wykorzystywanie substancji odżywczych z gleby.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze jakas szansa zeby ja uratowac ? Ph 6.0 woda odstana 24 zeby odparowal chlor 

Edytowane przez Ivery
Nie dopisane ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery  Jak ta woda ma na pewno 6 ph , a masz sucho to lej, ale bez nawozów. Mi nie pasuje światło, jako największy problem w twoim przypadku, bo kiedyś wyhodowałem większą roślinkę niż ty masz w krótszym czasie na żarówce energooszczędnej dostępnej w Carrefourze. Jasne z gorszym światłem roślinka się wyciąga, ale twoja ma 3 tygodnie czasu, jakby ph gleby było dobre to choć leciałaby , jak pnącze do góry to byłaby znacznie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery  Masz czym sprawdzić ph gleby ? Jak tak to zacznij od tego. Ja obstawiam, że masz złe ph i stąd problem, ale jasne do tego dochodzi światło. Moim zdaniem w twoim przypadku i ph gleby kuleje i światło również, a dodatkową niewiadomą jest nasiono, z jakiego masz tą roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jakie pH gleby? chyba pierwsze zdjęcia zobaczyłeś z tego tematu które nie należą do użytkownika Ivery, roślina Ivery jest zielona nie ma jakichś plamek co by mogło wskazywać złe ph, po prostu wyciągnięta od lipnego światła i prawdopodobnie za mokro ma @Ivery najpierw stwórz warunki i potem działaj bo nic z tego nie będzie i czytaj trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna szansa żeby ją uratować to NATYCHMIAST wsadzić w dobrą ziemię i zapewnić dobre światło ale to się nie stanie. @Ivery  taka jest moja odpowiedź na pytanie z priv.

Nie stanie się tak bo nie wiesz dosłownie nic o uprawie więc jeśli chcesz się tym zajmować musisz dużo nadrobić i trochę kasy zainwestować, a ta biedulka nie ma na to czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ok dzis przesadzam w odpowiednia glebe z prawidlowym ph ,nie podlewam nic oraz zakladam oswietlenie takiej jakie byc powinno . A co do pytania jakie nasionko , jest to automat, autoflowering ,feminizowane od royal... W 30h ladne kielki juz puscila..Macie racje jeszcze daleka droga ale zrobie jak radzicie oraz zarzuce dobra lekturke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery Niestety ale @Bimbrownik ma racje. Czemu nie zaczynasz od warunków odpowiednich, tylko pestka w ziemię i zaczynają się problemy ?

Skąd pomysł na odżywki w tym momencie ? Czemu tak podlewałeś że aż przelałeś ? 

Wiesz nie jestem alfą i omegą - ale masz tu taką skarbnicę wiedzy, że podstawowym błędem jaki już zrobiłeś :

- TO NIC NIE PRZECZYTAŁEŚ. 

Każdy Ci pomoże, ale jak na takim etapie już będziesz przyznawał się do własnych błędów i szukał pomocy to co później będzie ?

Zanim u mnie pestki w glebę poleciały pomimo wiedzy o hodowli out, to siedziałem tydzień a nawet dwa, i wertowałem jak tego na początku nie spierdolić.  Ty już nawet płeć określiłeś.

 

Proszę zajrzyj na :

https://marihuanaforum.pl/forum/40-indoor/

https://marihuanaforum.pl/forum/42-oświetlenie/ 

https://marihuanaforum.pl/forum/46-jaka-płeć/

https://marihuanaforum.pl/forum/48-podlewanie-i-nawożenie/

https://marihuanaforum.pl/forum/41-początkujący/

 

Oszczędzisz sobie pracy i nam. 

Pozdro i powodzenia. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Roślina czasami stoi w miejscu od złego ph , moja była zielona i wizualnie poza zatrzymaniem wzrostu nic jej nie dolegało, światło miałem to samo, co mam teraz, więc problem nie tkwił w złym oświetleniu, ale w złym ph, jakie u mnie poblokowało roślinę. Roślina@Ivery ma 3 tygodnie, a nie wygląda nawet na tydzień, dlatego zastanowiłem się także nad glebą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat który mógłby pomóc wielu rozwiać wątpliwości na drodze do perfekcji został przejęty przez rozmowę o sadzonce która na samym starcie nadaje się do w**ebania w kubeł, bo jej właściciel znalazł nasionko w pakiecie i nie poświęcił nawet 10 minut na przeczytanie podstawowych informacji o uprawie konopii...  No ale mniejsza o to, życzę wszystkim powodzenia w rozwijaniu swojej zajawki. 

Bardzo dziękuję

#groovebusters

#fxxx1337

#zielonyjamajczyk

Za pomoc w ogarnięciu tematu ? Również w imieniu moich córek.

Pozdrawiam, z fartem!??

 

20201121_010403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney33 witam , to zdj co dodales to z internetu ? Bo wyglada na rozsadna uprawe , a tym co piszesz ze do wyje** w kubel to potwierdza twoja wiedze w uprawie ... Masakra.     

W dniu 17/11/2020 o 15:08, Zielone krainy napisał:

@Szym Roślina czasami stoi w miejscu od złego ph , moja była zielona i wizualnie poza zatrzymaniem wzrostu nic jej nie dolegało, 

Miales racje , ph gleby bylo zle , kupilem nowa ziemie , z odpowiednim ph ,zalozylem hps 150,nie podlewalem  i ruszyla , a co do paru osob to nie wiem kto was mianowal rangą na forum , tutaj chyba glosowania są na takich samych zasadach jak w naszym chorym rządzie ? temat do zamkniecia ,

Pozdrawiam 

W dniu 17/11/2020 o 15:08, Zielone krainy napisał:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery tylko że to temat innego użytkownika

1 godzinę temu, Ivery napisał:

tutaj chyba glosowania są na takich samych zasadach jak w naszym chorym rządzie

i jeszcze ci coś nie pasuje ?

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Szym napisał:

@Ivery tylko że to temat innego użytkownika

i jeszcze ci coś nie pasuje ?

Nie , temat do zamkniecia .

@Ivery do zamkniecia jesli chodzi o moj problem z roslinka .

Edytowane przez Ivery
..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie umiem i nic nie wiem, jestem matoł bity w ciemię,... taka piosenka kiedys byla, dosyc popularna wtedy ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem hps 150w - 18000lm + zarowke 800lm , lampa sodowa ktora zalozylem to spectrum dual , na takiei barwie mozna jechac caly czas wyczytalem , daje taki kolor dlatego wydaje sie ze jest ciemno , ale z drugiej strony swiatla nigdy dosc ?

IMG_20201121_231531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...