Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Ivery Jak dałeś HPS 150W to ta żarówka jest już zbędna. , Jedyne co bym zrobił to kupiłbym koc termiczny , koszt mały i obkleił nim deskę, albo wbił szpilkami w styropian i obstawił takimi ekranami roślinę , wtedy światło zostałoby bardziej skupione na roślinie, a nie rozpraszałoby się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy o wlasnie takie cos , bo slyszalem ze folia aluminiowa nie bardzo zdaje egzamin duzo juz lepsze jak mowiles te koce r.. , zrobie maly kwadrat dookola doniczki obkleje kocem do tego jeszcze zamontuje odblysnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery  No to zakładaj na lampę. No i oczywiście zrób, tak jak napisałeś, wtedy powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery  odblysnik jak najbardziej wskazany, montuj. Boxa wyloz mylarem albo pomaluj go w srodku bialym matem. Obydwa rozwiazania sa dobre i sprawdzone. A tak generalnie to brakuje Ci podstawowej wiedzy na temat uprawy zielska, co niestety juz w niedalekiej przyszlosci negatywnie odbije sie na Twoim grow. Popelniasz te same bledy ktore przed Toba polenilo juz tak wielu. A szkoda, bo na bledach innych powinienes sie uczyc, nie na swoich ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , nie zakladam niwego tematu ,bo pytanie rowniez pod kątem niedoborow . Dokladnie dzis 30 dni na swiecie white widow automatycznie kwitnacy i teraz mam pytanie ,poniewaz to pierwsza moja uprawa czy ona juz zaczela kwitnac ? Czas by sie zgadzal , tak jakby wloski zaczela juz powoli produkowac ale czekam na wasza opinie fachowcow , po drugie odstawilem wode na pare dni zeby wysuszyc ziemie , po 4-5 dniach odzyla , zaczalem kieliszkiem podlewac i zwiekszac oczywiscie bez nawozu ,gdyz w moim pierwszym poscie mowa byla tez moze o przenawozeniu , ziemia ph 6.1 , zaczalem troszke dodawac azotu teraz bo przez moje bledy odbilo sie to na jej wzroscie i chcialem troche ja utuczyc ladnie sie pobiera temp.25/26 w boxie , lampa jak pisalem hps 18000 LM , wiatrak duzyy mieszajacy , dwutlenek wegla zrobiony z drozdzy i cukru (bimbrownia) dziala bez zarzutow rureczka  ktorej co2 sie wydostaje jest pod wiatrak podpieta zeby ladnie rozprowadzila wszystko po boxie . Dobra do sedna bo po palonku mnie zebralo na rozmowy haha , problem : zolte koncoweczki lisci , co to moze byc ?

Pytanie : kwitniekwitnie juz ? Wjezdzac jakims.nawozem juz na kwitnienie? 

Dodam ,ze lodyga na poczatku byla bardzo chuda , odstawilem wode , dalem wiatrak , dalem mocna lampe i teraz lodyga jak drzewo . 

Zalaczam fotki :

 

 

IMG_20201128_215356.jpg

IMG_20201128_213651.jpg

IMG_20201128_213702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

30 dni i taki plant? Coś jest nie tak. Na zdjęciach nie widać oznak kwitnienia. Żółte końcówki to może być wynik niedoborów, ale małych, bo liście wyglądają w większości dość zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wlasnie tez mi sie wydaje ,ze jest duzo za maly , mysle ze moze to wynikac z tego ze od poczatku spieprzylem ,a automat czasu nie ma na bledy , zla ziemia , oswietlenie ,wgl warunki i teraz sie to odbija .. Dziwne ze 30/dni mija a on jak mowisz nie kwitnie a jest to af wiec nie ogarniam , i tak swiece 18/6 a on przeciez sam powinien sie przestawic ... Nie wiem o co biega ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery  A jesteś na 100% pewny, że to automat ? Może masz sezonowca, a nie automat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery  No to zostaje fakt, że wcześniej wiele zepsułeś i ją zatrzymałeś mocno w rozwoju, choćby ze względu na złe ph gleby, a do tego ze względu na złe oświetlenie. Związku z tym rozwój tej rośliny jest mocno opóźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds 5 mam no i na lodydze niewiem czy te 2 liscie zaliczac do pietra haha 

160660087072693903414.jpg

@Zielone krainy zgodze sie z tym ? teraz od jarka sobie slowa pozwole uzyczyc mam nadzieje ,ze sie nie obrazi "kwestia" jest taka ,ze ten tego co dalej z nia robic ? Trzymac ,czekac ?

Edytowane przez Ivery
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery  Dla zabawy możesz go trzymać, nie wiele z niego będzie, ale może tobie, jak na pierwszą przygodę to wystarczy, zawsze to jakaś satysfakcja, że coś tam się uzyskało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tymbardziej ,ze u mnie za 3 tyg wypadl wyjazd za miedze ,wiec az tak bardzo nie jestem zly bo nie mialby kto sie nim opiekowac , po drugie juz wiele zalapalem , ale jeszcze w uj przede mna .. Pobawie sie nim przez te 3 tyg do wyjazdu  i zobacze co i jak , wroce to zakupie odrazu grow boxa gotowego , zaczne od gleby  z dobrym ph ktorego nie mialem na poczatku i wiele wiele innych bledow ktore popelnilem , ale czlowiek uczy sie na bledach teraz juz wiem jakich rzeczy nie robic , pomijajac grzebanie przy lampie efektem zlamana jedna galazka , drugim razem zaczne robic tak jak powinno byc od samego poczatku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ivery  Dobre wnioski, coś już tam wiesz, więc możesz zacząć od nowa mądrzejszy. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...