Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Ivery Jak dałeś HPS 150W to ta żarówka jest już zbędna. , Jedyne co bym zrobił to kupiłbym koc termiczny , koszt mały i obkleił nim deskę, albo wbił szpilkami w styropian i obstawił takimi ekranami roślinę , wtedy światło zostałoby bardziej skupione na roślinie, a nie rozpraszałoby się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy o wlasnie takie cos , bo slyszalem ze folia aluminiowa nie bardzo zdaje egzamin duzo juz lepsze jak mowiles te koce r.. , zrobie maly kwadrat dookola doniczki obkleje kocem do tego jeszcze zamontuje odblysnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery  odblysnik jak najbardziej wskazany, montuj. Boxa wyloz mylarem albo pomaluj go w srodku bialym matem. Obydwa rozwiazania sa dobre i sprawdzone. A tak generalnie to brakuje Ci podstawowej wiedzy na temat uprawy zielska, co niestety juz w niedalekiej przyszlosci negatywnie odbije sie na Twoim grow. Popelniasz te same bledy ktore przed Toba polenilo juz tak wielu. A szkoda, bo na bledach innych powinienes sie uczyc, nie na swoich ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , nie zakladam niwego tematu ,bo pytanie rowniez pod kątem niedoborow . Dokladnie dzis 30 dni na swiecie white widow automatycznie kwitnacy i teraz mam pytanie ,poniewaz to pierwsza moja uprawa czy ona juz zaczela kwitnac ? Czas by sie zgadzal , tak jakby wloski zaczela juz powoli produkowac ale czekam na wasza opinie fachowcow , po drugie odstawilem wode na pare dni zeby wysuszyc ziemie , po 4-5 dniach odzyla , zaczalem kieliszkiem podlewac i zwiekszac oczywiscie bez nawozu ,gdyz w moim pierwszym poscie mowa byla tez moze o przenawozeniu , ziemia ph 6.1 , zaczalem troszke dodawac azotu teraz bo przez moje bledy odbilo sie to na jej wzroscie i chcialem troche ja utuczyc ladnie sie pobiera temp.25/26 w boxie , lampa jak pisalem hps 18000 LM , wiatrak duzyy mieszajacy , dwutlenek wegla zrobiony z drozdzy i cukru (bimbrownia) dziala bez zarzutow rureczka  ktorej co2 sie wydostaje jest pod wiatrak podpieta zeby ladnie rozprowadzila wszystko po boxie . Dobra do sedna bo po palonku mnie zebralo na rozmowy haha , problem : zolte koncoweczki lisci , co to moze byc ?

Pytanie : kwitniekwitnie juz ? Wjezdzac jakims.nawozem juz na kwitnienie? 

Dodam ,ze lodyga na poczatku byla bardzo chuda , odstawilem wode , dalem wiatrak , dalem mocna lampe i teraz lodyga jak drzewo . 

Zalaczam fotki :

 

 

IMG_20201128_215356.jpg

IMG_20201128_213651.jpg

IMG_20201128_213702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wlasnie tez mi sie wydaje ,ze jest duzo za maly , mysle ze moze to wynikac z tego ze od poczatku spieprzylem ,a automat czasu nie ma na bledy , zla ziemia , oswietlenie ,wgl warunki i teraz sie to odbija .. Dziwne ze 30/dni mija a on jak mowisz nie kwitnie a jest to af wiec nie ogarniam , i tak swiece 18/6 a on przeciez sam powinien sie przestawic ... Nie wiem o co biega ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds 5 mam no i na lodydze niewiem czy te 2 liscie zaliczac do pietra haha 

160660087072693903414.jpg

@Zielone krainy zgodze sie z tym ? teraz od jarka sobie slowa pozwole uzyczyc mam nadzieje ,ze sie nie obrazi "kwestia" jest taka ,ze ten tego co dalej z nia robic ? Trzymac ,czekac ?

Edytowane przez Ivery
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tymbardziej ,ze u mnie za 3 tyg wypadl wyjazd za miedze ,wiec az tak bardzo nie jestem zly bo nie mialby kto sie nim opiekowac , po drugie juz wiele zalapalem , ale jeszcze w uj przede mna .. Pobawie sie nim przez te 3 tyg do wyjazdu  i zobacze co i jak , wroce to zakupie odrazu grow boxa gotowego , zaczne od gleby  z dobrym ph ktorego nie mialem na poczatku i wiele wiele innych bledow ktore popelnilem , ale czlowiek uczy sie na bledach teraz juz wiem jakich rzeczy nie robic , pomijajac grzebanie przy lampie efektem zlamana jedna galazka , drugim razem zaczne robic tak jak powinno byc od samego poczatku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...