Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! 

Mam problem z pannami Royal gorilla auto od rqs. Dziewczyny mają okolo 60 dni i pojawił się problem z liśćmi, co ciekawe na każdej inny, jedna ma pare skręconych liści zawinietych do góry (zdj1), nastepna pare liści które robią się żółte od środka (zdj 2) natomiast na trzeciej(najbardziej rozwinięty kwiatostan) w górnych partiach szczytów  liście robią się czerwone (zdj 3,4). Wszystkie startowaly razem, były karmione identycznie i przebywały w takich samych warunkach.

Ziemia allmix od biobizza, mikoryza White shark,nawozy biobizz trypack  w delikatnie mniejszych dawkach niż zalecane, co drugie podlanie, na początku odpuscilem biogrowa całkowicie, pełna kontrola ph i ec przy podlewaniu, warunki w boxie:  26,2-27,0 °C dzień 22-23 Noc, wilgotność na poziomie 50-60%. Lampa Led Lumatek attis200w 20/4 na powierzchnię 80x80. Co2bag.

Ciężko mi uwierzyć żeby każda miała inne deficyty/nadmiar. Po przeglądaniu wszystkich tabel niedoborów już totalnie zglupialem, może ktoś ma jakiś pomysł?

Mocno Liczę na waszą pomoc bo dziewczyny nie mają za bardzo czasu na metody prób i błędów ?20201112_123106.thumb.jpg.ea2992880c78f94af8e096a67a3081b9.jpg20201112_123057.thumb.jpg.3f142ab0fba53f6db52c4a0fd4da6289.jpg20201111_182525.thumb.jpg.310e4e37c7530ce878f481f80ca77550.jpg20201110_171555.thumb.jpg.7d2097a1a08260992be5358a5fcdf573.jpg20201112_162915.thumb.jpg.be388bf015262d7491aeceae782ee660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Barney33 to fioletowe przebarwienie to brak fosforu, często przy kwitnieniu takowy wychodzi

te dwa pierwsze zdjęcia to nie wiem, wydawałoby się, że to przenawożenie, miszmasz tam jest

 ja bym podsypała wszystkie garścią dolomitu

@fxxx1337 może ma problem z przyswajaniem azotu, bo nasada liści jest ciemnozielona

skopane ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stawiacie raczej na niedobory?

Może być tak że są po prostu głodne ? Mimo że biobizz organiczny to jakiś strach przed przedawkowaniem był bo wcześniejszy grow przedobrzylem.

Może uda się podbić ten azot większą dawką biogrowa?

Co do fosforu to przejmować się tym jakos szczególnie czy już dać spokój jako że zabarwilo ją tak na dniach A do kosy ma najbliżej?

Dzieki wielkie za odpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Barney33 dać spokój z tym fosforem, może dołożyć tego biobizza bloom/topmax

trudno jest przenawozić biobizzem, także dawaj pełne dawki całego zestawu

polecam Ci naprawdę podsypać krzaki dolomitem (wapń i magnez)

jak mierzysz ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam VF elektroniczny miernik 3w1 do mierzenia ph i ec, kalibrowalem niedawno, przed startem.

Właśnie pierwsze do czego doszedłem przeszukując fora to że magnezu może im brakować, A że od dawna nosiłem się z zamiarem kupna to wczoraj wlecial sensi cal-mag xtra od advanced nutries. Tylko wszędzie w dawkowaniu jest określone ile w hydro a ile w opryskiwaniu, chyba nie mozna do gleby tego dawać,więc dostały konkretny oprysk. 

Tylko czy oprysk wystarczający? Zaabsorbują wystarczająco przez liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Barney33 tak, co tydzień powtarzaj oprysk o będzie dobrze. sensi calmag xtra ma jeszcze żelazo i npk 4-0-0 więc uważaj, żeby nie przedawkowac azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rolnikow , a z moja co jest nie tak ? Ma 3 tyg . Biala wdowa zenska . Moim zdaniem malo swiatla , 2100lm , jutro bede mial hps 150w 18000lm moze bedzie poprawa , wracam do pytania przelalem roslinke ? Za duzo moze wody ,teraz daje jej spokoj , moja pierwsza roslinka i niestety za bardzo o nia dbalem negatywnie ? co radzicie na oklapniete koncowki lisci ? Zawijaja sie ,temperatura chwilowa przewaznie 27~28

Pozdrawiam 

16055553732371643845172.jpg

1605555489228466527184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ivery no wyciąga się jak nie ma odpowiedniego światła 

31 minut temu, Ivery napisał:

wracam do pytania przelalem roslinke ?

to ty tylko wiesz nie napisałeś czy często lałeś, jeśli tak to zastopuj na jakiś czas ale bez lampy odpowiedniej nic nie zdziałasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt czesto podlewalem prawie codziennie ale po kieliszku na roslinke z domieszka azotu , jutro przyjdzie lampa dam znac czy bedzie poprawa bo faktycznie swiatlo robi mega robote slyszalem .Stosowalem ledy ale momentalnie sie przepalaly . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy faktycznie lipne sie okazaly . A wiec wymienic jej ziemie czy moze poczekac i zaobserwowac jak nie bede podlewal kilka dni co sie bedzie dzialo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...