Skocz do zawartości
mikosz

Czy warto kupić chińskie lampy? Okazja?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, na nowy rok planuję grow na 2 namioty, w związku z czym szukam sprzętu. 
Potrzebuję lampy która skutecznie oświetli boxa 150 x 150.

Dzisiaj skośnookie ludziki z dalekiego wschodu świętują dzień singla i jak co roku robią wielkie wyprzedaże. Wpadły mi w oko 2 lampy chińskiej produkcji, chciałbym spytać jak zapatrujecie się na takie oświetlenie. Lampy są podobno składane na tych samych komponentach (zasilacze Mean Well, diody Samsung i Osram) co kilkukrotnie droższe „markowe” zamienniki (np Spider Farmer), nawet wyglądem znacząco się nie różnią, więc skąd aż taka różnica w cenie? Zerknijcie proszę na te lampy i powiedzcie co sądzicie czy warto się w to pchać a jeśli tak to którą wybrać ?

https://m.alibaba.com/product/1600091875737/detail.html?channel=minisite_a2706.wapshop.113.i5&otherparams=%2F%2Fm.alibaba.com%2Fproduct%2F1600091875737%2FKoniea-660W-Led-Grow-Light-Full.html&scenery_id=2&tracelog=a2706.wapshop.113.i5&language=en&currency=PLN&spm=a2706.wapshop.113.i5&_aplus_page_enable=true&wx_navbar_transparent=true

 

https://m.alibaba.com/product/1600118059777/detail.html?channel=minisite_a2706.wapshop.113.i27&otherparams=%2Fproduct%2F1600118059777-821061804%2FKoniea_hot_sale_waterproof_IP65_sumsung_720w_grow_light_8_bars_full_spectrum_foldable_led_indoor_plant.html&scenery_id=2&tracelog=a2706.wapshop.113.i27&language=en&currency=PLN&spm=a2706.wapshop.113.i27&_aplus_page_enable=true&wx_navbar_transparent=true

I jeszcze podobna do tej drugiej tylko mocniejsza 

 

https://m.alibaba.com/product/1600119007209/detail.html?channel=minisite_a2706.wapshop.113.i38&otherparams=%2Fproduct%2F1600119007209-816972605%2F1000w_900w_Greenhouse_Dimming_Folding_Grow_Lights_Samsung_Waterproof_IP65_LED_Grow_Light_Bar_for_indoor_plant.html&scenery_id=2&tracelog=a2706.wapshop.113.i38&language=en&currency=PLN&spm=a2706.wapshop.113.i38&_aplus_page_enable=true&wx_navbar_transparent=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz to jest tak, że te lampy prawdopodobnie mają podróby i diod i tych zasilaczy

chińskie marki podają zawyżoną ilość watów i wstawiają popularne diody w opis np smd, epistar, samsung, ale to nie są oryginalne komponenty...

papa joint dobrze to wyjaśnił, że świecić to one świecą, ale nie są tak efektywne, jak o sobie piszą

PS te linki mają tak wielką trzcionkę u mnie, że nie da się tego czytać

ta trzecia lampa wydaje się najlepsza z tych trzech, widziałam chyba taką na allegro

ja mam np. dwie lampy chińczyki o mocy niby 100w, a pobór mają 60w i trzeba je mieć nisko, bo rośliny się wyciągają

są full spectrum, też w opisie były jakieś markowe diody, ale w to ja nie wierzę, już mniej wyciągają się pod żarówkami led...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters Hmm... Czyli raczej szukać czegoś innego, tak? Spider Farmer SF4000 za ok 2200 można dostać w ich sklepie firmowym na Ali. Niby producent podaje powierzchnię 150 x 150, ale wydaje mi się, że to bardzo naciągane przy tych 450 W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz te chińskie lampy dałyby radę, gdyby było ich dużo więcej na m2 niż jest napisane w opisie

ja zainwestowałabym w dobrą markę, i tak, w przypadku sf chyba to jest naciągane

może jak wypowiedzą się inne osoby, które mają takie lampy i mogą powiedzieć coś więcej

@Bimbrownik coś kombinuje ze spider farmerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters mam 2 spidery i kupie trzeci bo docelowo chce 2 namioty od nich.

@mikosz patrzylem na Wish i też myślałem żeby kupić na próbę, jak nie to by do inkubatora byl. Za 30€ na (niby) QB albo COB

Tylko mam z chińczykami problem bo nie zawsze opis jest zgodny z produktem

A Spidery lubię bo za 135€ mam naprawdę dobry i markowy panel, więcej nie potrzebuję. Teraz mają potencjometr i można je łączyć tak, że sterując jednym, steruje się wszystkimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz Ja może z innej beczki. 

Handluje z Chinolami już ładne parę lat. Głównie zawodowo, ściągam artykuły do mojej firmy. Mam tam już osoby które sprawdzają dla mnie towar. U nich jest ważna zasada - przynajmniej na alibabie (ilość) 

Warto zawsze wziąć dwa albo trzy jakieś artykuły i resztę pogonić w Polsce ( Dzięki temu zwróci Ci się wysyłka) A oni jak kupujesz po sztuce to targowania prawie zawsze nie ma. 

Więc możesz przemyśleć i kupić więcej, sprzedając w Polsce sobie odbijesz. No ale trzeba więcej zainwestować. Co do odpraw i wszystkiego związanego z droga morską czy powietrzną to można do mnie pisać. Jestem na bieżąco. 

Właśnie się zastanawiam na przeżucie jakiegoś chodliwego artykułu.

Co do jakości : mają i zajebiste produkty, i takie co do niczego się nie nadają. Celuj w opcje droższe, chińczyk nie lubi doradzać. Bo zazwyczaj się mało zna ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik @Groovebusters @zielonyjamajczyk Tylko mam obiekcje czy jeden SF4000 da radę oświetlić sensownie 9 roślin w 150 x 150. Mniejszego namiotu niż 2 m2 nie chcę więc 120’ka odpada. Z tego co się orientuję to @Farmerka też ma SF, może się wypowie. 

 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz no nie, SF 4000 jest optymalny do 120x120 więc trochę za mało. Stawiał bym na min 4x SF 1000 albo 6x. Albo poprostu coś innego. Zobacz cenowo jak Ci wyjdzie w porównaniu z np tymi lumatekami

@zielonyjamajczyk mogę się zgodzić, a co do np lamp...jeśli producent sprzedaje za 200$ i produkuje w Chinach to można sobie tylko wyobrazić ile kosztuje taki panel. Widziałem identyczne jak Spider tylko bez loga firmy za 30$.

Btw: na moich panelach i tak jest napisane Made in China + dodatki jak taśma cm/cale i etykiety do donic już typowo w chińskim opakowaniu. Tel i adres do USA jako producenta tylko i gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Sprzedaż produktów bez logo w chinach nie znaczy że jest to produkt pełnowartościowy i wykonany z tych samych podzespołów co inni mają drogo w swojej ofercie. 

Miałem identyczny z tym przykład zarówno przy elektronice, jak nawet głupich butach ?

Chiny to potęga starająca się trafić do każdej finansowej grupy docelowej ?

Teraz handluje zupełnie innymi produktami ale co najciekawsze, ten produkt jest wysyłany do Niemiec, Holandii, Austrii i sprzedawany jako europejski ? made in EU.

Ale tak jak @Bimbrownik mówi: ich koszty produkcji są śmieszne w porównaniu do nas, czy Państw sąsiadujących. 

 ,,Stawiał bym na min 4x SF 1000 albo 6x - też bym szedł tropem @Bimbrownik " 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, zielonyjamajczyk napisał:

ich koszty produkcji są śmieszne w porównaniu do nas, czy Państw sąsiadujących. 

a nie zmienia się to ? bo czytałem że powoli uciekają firmy z chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Tutaj też jest racja. Tendencja teraz robi się nieco odwrotna. Widać to było też podczas pandemii teraz. 

Z chinczykami w zeszłym roku handel był bardzo dobry, np jeśli chodzi o moje interesy, ALE !

Ostatnimi czasy dużo się zmieniło, handlowałem urządzeniami diagnostycznymi - kurczę sami dzwonili później, załatwiali pełną dokumentacje, w zasadzie nic mnie nie obchodziło. Pisałem albo rozmawiałem na skype z moją opiekunką, kilka dni maksymalnie 7, towar miałem pod drzwiami (oczywiście paczki lotnicze).

Gdy sytuacja stała się niestabilna przez pandemie - chinczycy urośli w siłę. Bo oni mieli wszystko co świat potrzebował. Czasem się kurwa za głowę łapie, że może specjalnie cały ten wirus bo towaru mieli za dużo. Już zamówienia wyglądały niczym u Polskiego Janusza Biznesu : a czemu tak mało ? a teraz mamy większe zamówienia niż wcześniej, proszę odezwać się za tydzień, materiał zdrożał, przestawiliśmy produkcję na inny towar itp itd.

Aktualnie płynie do mnie 1 paleta towaru : mija 72 dzień. Koszty obsługi drobnicy morskiej wzrosły 3krotnie - paranoja ( w zasadzie obsługa jest droższa od całościowego kosztu odbioru z chińskiej fabryki, przetransportowania do portu załadunkowego, i frachtu do Gdyni )

Powoli podsumowując te koszty :

OPŁACA SIĘ ZAMAWIAĆ - ilości kontenerowe. 1/2 bądź pełny.

I wysyłki gift (ale tam ceny są wyższe towaru (chodzi mi o aliexpress w stosunku alibaby ) 

Mali sprzedawcy, czy zrzeszone growshopy mają duże koszty dostaw, cła i vatu który i tak w Polsce płacą. Wiem jak to omijają, ale to nie temat na forum - przez to w cale nie mają dużych przebitek. 

Fajnie to wygląda z poziomu : wejdę na allegro i na ali żeby porównać.

U nas 1000 zł a u nich 100 $ , dodając koszty związane z transportem, cłem i vatem oraz marża jakieś 25-30 % wychodzi cena 1000 zł w PL. 

Miałem kilka strzałów między zakupem w Chinach a sprzedażą w PL i marże często sięgały 500 % a nawet wyżej. Ale to gabarytowo musi być bardzo mały ładunek. Wtedy na paletę wejdzie Ci 1000 sztuk artykułu i transport się pięknie rozłoży. Dlatego teraz, kto w czerwcu się zaopatrzył w pulsoksymetry - zarabia aktualnie na allegro fortunę.

Było po 1,5 - 3 $ a Profesjonalne po 6-7 $

?

Dobra bo pierdole za dużo, a nie o tym na forum.

Tak więc :

Chiny to nie łatwy biznes. Po kilku latach mogę to już stwierdzić. A okazje ? Bywają, ale kilka $ już też straciłem na oszustach. Ale Alibaba ok, jeszcze kupując przez platformę nic się z moimi zamówieniami złego nie stało. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...