Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o oświetlenie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@glodek18 skoro ma kupiony już duży namiot i do niego wyciąg filtr itp, ale brakuje mu żeby wyłożyć 2-3k na attisa albo Zeusa 300w, a chce spróbować na automacie i w te trzy miechy dozbierać na lampę, to chyba lepiej sama lampe kupić niż lampę, mniejszy namiot, mniejszy wyciąg,filtr itp.

Nawet jeśli jeszcze nie kupił to kupi wszystko do dużego poza lampa która jest najdroższa, i narazie mała lampę. Lepiej na tym wyjdzie niż teraz kupować małego boxa kompletnego skoro w przyszłości i tak chce kupić duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma kupiony to ok zwracam honor.Na jedno trochę to rozumie bo.kazdy chce zaczac od teraz .A Z drugiej strony 85 euro na Marsa mogło by iść już na poczęć lampy do dużego namiotu .Chociaż pewnie mniejsza zawsze się może przydać.@Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo  Ten nowy użytkownik z tego, co pisze planuje dopiero kupić taki namiot, a nie że ma go już kupionego. Gość zaczyna przygodę i na początek chce namiot 120x120? Mars Hydro TS 600 w tak dużym namiocie straci swój potencjał, bo jego światło będzie uciekało na boki i rozpraszało się po dużej powierzchni namiotu, więc jak dla mnie nie opłacalna sprawa. Po za tym do tak dużego namiotu to niemal każdy element stanowi większy wydatek, bo trzeba odpowiednio mocny wiatrak wyciągający + filtr węglowy też dostosowany do tak dużej powierzchni, a to wszystko generuje spore koszty, podczas gdy wykorzystywane będzie 1/9 powierzchni na uprawę, czyli 1, 28 m2 powierzchni namiotu będzie niewykorzystane, a ta powierzchnia będzie "kradła" światło panelu i nie dawała w zamian nic poza stratą energii elektrycznej. Jak dla mnie takie podejście do uprawy to pomyłka.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ziomek widzi w tym sens to masz rację urośnie napewno.Jak już się uparł na tego ts 600 do tak dużego namiotu to może by tak że trzy posadził pod tą lampka bo tak pusto na takiej powierzchni .Chociaż niektórzy potrafią takie wielkie automaty uprawiać że.masakra pozdro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo Ja nie widzę sensu bulenia za panel led 600 zł, by marnować potencjał tego panelu na powierzchnie, na jaką nie jest dedykowany, więc będzie świecił i dawał roślinie, jaka pod nim rośnie tylko część z tego, co mógłby jej dać na mniejszej powierzchni, jaka by nie marnowała jego światła na to, aby oświetlić pustą podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym wspomóc roślinki sztucznym światłem przez 1-2 tyg. przed wysadzeniem na out i stąd pytanie. 

Czy jest jakaś nie droga opcja dostępna w stacjonarnych marketach, która mi w tym pomoże?

Nie chcę inwestować bo i tak pójdą na out, chodzi po prostu żeby nawet chociaż minimalnie dać im więcej chęci do wzrostu kiedy za oknem pochmurno. 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko miałem automata, który zaczął dopiero kwitnąć jak wrzuciłem 12/12 czyli okazał się półauto bądź sezonem nie wiem do końca, i mam pytanie czy jak teraz wrzucę 18/6 (mam dwa kwitnące auto)

To czy może on się "zrewegowac"?

Nie wiem teraz co zrobić a 12/12 w przypadku pozostałych dwóch roślinek da mniejszy plon.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internety twierdzą, że najważniejsze jest, żeby auto w początkowej fazie wegetacji miało 18/6 później nie ma to już tak dużego znaczenia jeśli chodzi o wielkość plonu, kwitnienie może też potrwać dłużej. Jednak sam nie miałem okazji kontaktu z podobną akrobacją. Wydaje mi się, że ma to sens tak naprawdę. A jeśli to sezon to powrót do 18/6 będzie na 90% mało korzystny.

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble No dziwna akcja, bo mam 3 Dark devil kiss auto, kupiłem je w jednej paczce także powinno być jak bank zapewnił, no ale cóż jakiś pojebany psikus 😆 Zostawię 12/12 szkoda by było aby dorodny krzaczek mial się zmarnować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed ts600 na upartego mars hydro, albo ts1000 . Mniej chyba nie warto pchać.

Albo powielany temat przeze mnie - LED żarówki 2700k+ 6400k- 8/9szt 13 w bez osłonek na jakiejś ramię alu albo drewnianej na upartego.

Sprawdzone źródło światła za niewielką cenę.

Lub 2x ledam 60w, @Zielone krainy pokazuje u siebie że to dobrze bangla.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed  Ja używam
GROWBOX : 80x80x160 Herbgarden 80S
LAMPA : LUMATEK ATTIS 200W FULL SPECTRUM  <----- Jestem zadowolony. 


Tu masz cały temat  ->  https://marihuanaforum.pl/forum/249-lampy-led/

@Udyr A żeś się uparł na MH jak bezzębny na suchary 😄   Miłośnik Marsa 😉 Obydwie opcje są zajebiste !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lemon Gelato Nie uparł, są opcje z US ale nie będę podawać, podatki i cło podnoszą nazbyt cenę. Bez znaczenia gdzie mieszkasz .

Nie jestem miłośnikiem, kojarzę tanie opcje. Śledzę rynek.

Polecam również zajrzeć na kanał MIGRO. nawet ppfd sprawdzał na żyrandoledzie.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr
Ja tylko żartuję. Akurat miałem wybierać między MH a Lumatekiem no ale opinie były jednostronne w Lumateka i w design lampy no ale to najmniej ważne. MARSA POLECAM <- kolega też mój ma i ma zajebiste plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...