Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o oświetlenie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Kiler90 napisał:

To znaczy ze jak kupie taki co ma 100x100 to siano w błoto ?

to mogą krzaki odczuwać lekkie braki światła szczególnie podczas kwitnienia i plon mógłby być deka mniejszy

 

16 minut temu, Kiler90 napisał:

Ma się to jakoś do ilości roślin w boxie ?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Chodziło mi o to czy moc lampy ma się się do ilości krzaków czy np. 9 roślin (11l doniczka) a 5 krzaków  (18 l doniczka) będzie miało wpływ na kondycję krzaków ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kiler90 ile krzaków dasz zależy w dużym stopni od długości wega, jak dasz krótkiego wega to żeby zapełnić daną przestrzeń zieloną masą to trzeba więcej krzaków dać niż przy dłuższym wegu, średnio liczyć 30x30 powierzchni na jednego krzaka 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kiler90 napisał:

Cześć wszystkim mam pytania, czy lampa Greenception GC4 LED będzie dawała radę  ? Box 80x80180. Strasznie słaby z matmy ale z tego co liczyłem to lumenów będzie miała na styk bo ma jego 120W przekłada się na 250W Lampy sodowej to tak na styk chyba ? 

Sam przez jakis czas stosowalem Greenception GC9, ale ze wzgledu na to ze ja mam niskiego boxa (120cm) a te panele przez wzglad na swoja budowe (gleboko osadzone diody cob) musza wisiec wysoko, musialem go wymienic. Drugi raz bym go nie kupil, bo ze te pieniadze jest duzo innych lepszych opcji. Szukaj czegos na diodzie Samsung LM301B, albo chociaz paneli QB.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym To znaczy ze jak je przetrzymam na wegetacji to się rozkrzaczą dzięki ??poczekam jeszcze co powie na temat tych lamp @CheMsKuN już czytałem posty ✌?Mam nadzieje ze zostanę na dłużej 

@CheMsKuN 180cm tez będzie za małe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 180cm. nie trzymal bym krzakow wyzej jak na 120cm (max. wysoksc krzaka 120cm)..


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś coś polecić do max 400€ ? @CheMsKuN

@CheMsKuNCzyli od samego początku 60 cm odstępu od szczytów ? Tak to rozumiem. Miałeś gorsze plony niż np w przypadku hps ? Masz jakieś porównanie ? 

W sklepie maja jeszcze Sanlight myślisz ze będzie lepsze ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400€ to juz gorna polka jest w Twoim zasiegu, np Lumatek Attis moge Ci z czystym smuieniem polecic. A co do tego panelu od Greenception, to sprzedalem go  dlugo przed plonami.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN @Szym Właśnie zamówiłem wszystko?najpóźniej w środę będę mieć w końcu inne zajęcie niż netflix dzięki za porady napewno będę miał jeszcze pytania puki co dalej czytam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@g2dxm zamawia się lampę do danej powierzchni a ta będzie trochę za słaba na tą powierzchnię

ona jest na maksymalną powierzchnię 60cm x 60cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym wiadomo że mu 100w LED nie oświetli 1.4m2, ale skoro póki co chce tam wsadzić jednego automata to mu normalnie będzie pod tym rósł.

Nie oświetli całej powierzchni boxa, ale oświetli ta powierzchnię na której będzie plant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kumam po co kupować olbrzymi namiot wielką wentylację i filtr węglowy ,i wsadzać tam jednego auto ? @g2dxm Masz zamiar to później rozbudować ? To nie szkoda kasy na tego ts 600?Jeśli w przysLosci planujesz dwa namioty to najpierw odpierdziel dobrze mały namiot a potem duzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@g2dxm Zrobisz jak uważasz ale ja bym na twoim miejscu kupił namiot 40*40 wsadził tam ts600 dobrze wyposażył a jak się wciągnięsz to wyposażył duży namiot 

Nawet 50*50 byłby ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...