Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o oświetlenie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj możesz zadawać pytania o różne rodzaje oświetlenia HPS, CFL, LED

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ola! po smutnej, ale pouczającej porażce z hermami mam takie pytanko. zakładam nowy project w niewielkim boxie i z  klonami od kumpla, który jest tak odklejony, że nie pamięta odmiany, ale napewno ok i na pewno pełnosezonówka. więc moje pytanko : czy małego (już ukorzenionego) klona mogę świecić 24 na dobę, czy zdrowiej  by było jakieś 18? na prądzie mi nie zależy, tylko na roślinkach. a może 20 światła na 4 ciemności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie o absolutne podstawy przy oświetleniu LED na co powinnam zwrocić uwagę, jakie parametry są najodpowiedniejsze przykładowo dla 1 roślinki na m2? Jakie LED'y są najodpowiedniejsze? Czym różnią się od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie pisac na temat ledow bo to temat rzeka (zbakalem sie indyjka i nic mi sie nie chce). Na youtube jest duzo filmow o ledach zrozumialych dla laika.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pytanko brzmi jezeli przy hps 150 w mam temperaturę 29 stopni to jak zastosuje cool tube to o ile mi obniży tak orientacyjnie temperaturę? Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SzymonSz led Ci na pewno nie usmaży. Z hps różnie bywa. Krótkie moje doświadczenie ale zdecydowanie wolę LED od HPS 

Ale przy HPS też pięknie rosną. Teraz całą wentylację co robiłem pod hps po zmianie na LED chodzi na 50 % i na dodatek nie wysusza tak powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SzymonSz pewnie. Teraz też zrozumiałem jak wcześniej podpowiadano mi, że na małą powierzchnię najlepiej LEDa kupić. 

Odkujesz się i sobie wymienisz jak będziesz chciał , a na tym poznasz dobrze co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam pytania, czy lampa Greenception GC4 LED będzie dawała radę  ? Box 80x80180. Strasznie słaby z matmy ale z tego co liczyłem to lumenów będzie miała na styk bo ma jego 120W przekłada się na 250W Lampy sodowej to tak na styk chyba ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...