Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

MEDYCZNA MARIHUANA W GRECJI UREGULOWANA!

Recommended Posts

Nowa era w dziedzinie konopi indyjskich rozpoczyna się w Grecji. Uprawa i produkcja leku została uregulowana przez najnowszą ustawę. Zapewnia ona potrzebującym pacjentom dostęp do medycznej marihuany, jednocześnie promując przedsiębiorczość w szybko rozwijającym się przemyśle. Tym samym, Grecja już niebawem stanie się czołowym wśród krajów europejskich producentem oraz eksporterem konopi indyjskich.
Dzięki idealnym warunkom geomorfologicznym oraz klimatycznym Grecja może mieć znaczny udział w rynku europejskim. Niższe koszty operacyjne, wyższa jakość produktu końcowego oraz większy plon to najważniejsze walory upraw w tym kraju. Inwestorzy oczekują, że wymagania dotyczące uzyskania licencji na uprawę i przetwórstwo zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych miesięcy.

Cannabis w przyszłości

Przemysł konopi indyjskich w Grecji będzie mógł zatrudniać ponad 10 000 osób. Perspektywy eksportu do innych krajów europejskich również są obiecujące, ponieważ ponad 14 państw członkowskich UE dopuszcza obecnie konopie indyjskie do stosowania medycznego. Na pewno w niedługim okresie dołączą do tej grupy kolejne kraje. Przedstawiciele greckiego rządu mówią, że rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów może pomóc w wysiłkach wyciągnięcia kraj z wieloletniego kryzysu. Przedstawiciele rządu, przedstawiając szczegóły projektu, wyrazili nadzieję, że krajowa produkcja i przetwórstwo mogą przyciągnąć inwestycje o wartości 1,5 miliarda euro (1,85 miliarda euro) w ciągu trzech lat. Zgodnie z projektem ustawy, plantatorzy muszą mieć ukończone 21 lat, nie mieć żadnych wyroków związanych z narkotykami i mieć przynajmniej 1 akr ziemi.

Konopie indyjskie są skutecznym lekarstwem i środkiem leczniczym na wiele schorzeń: padaczka, fibromyalgia, jaskra, HIV/AIDS, białaczka, choroby wątroby, migreny, stwardnienie rozsiane, dystrofia mięśniowa, ból neuropatyczny, spastyczność, autyzm, osteoporoza, choroba Parkinsona, PTSD, choroba Chrona i nowotwory to tylko część z nich.

W Grecji pacjenci, którzy będą uprawnieni do otrzymywania konopi indyjskich w związku z ich stanem, szacuje się na około 200 000 osób, podczas gdy na poziomie europejskim istnieje potencjał nawet 15 milionów pacjentów, którzy mogą odnieść korzyści z medycznego stosowania konopi indyjskich. W ten sposób w ciągu najbliższych 10 lat stworzy się rynek o wartości powyżej 35 miliardów euro.

 

Grecja ma swoje miejsce na światowej mapie konopi

Obecnie w Grecji organizowane są największe międzynarodowe targi konopi na Bałkanach, po raz pierwszy w sercu Aten, zgodnie z nowymi ramami ustawowymi. Targi BALKANNABIS EXPO mogą stać się bardzo ważne nie tylko w Grecji, lecz w całej Europie Południowo-Wschodniej.
Ponad 120 wystawców z całego świata konopi zaprezentuje innowacje oraz produkty w Technopolis – City of Athens w dniach 1-3 czerwca 2018 roku. BALKANNABIS EXPO ma spełniać rolę informacyjną dla pacjentów, lecz także łączyć producentów, inwestorów oraz konsumentów, którzy angażują się w medyczne i przemysłowe stosowanie konopi.
W tym samym miejscu odbywają się równolegle konferencje międzynarodowe (MedCannabis Science oraz Athens Hemp Summit), w których udział zapowiedziało ponad 35 światowej sławy gości. Wykłady i warsztaty będą prowadzone przez lekarzy, naukowców, przedsiębiorców, pacjentów oraz aktywistów z co najmniej 15 różnych krajów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...