Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy.
Mam nasionko, ale nie mam oświetlenia. W norwegi bo tu jestem nie ma w sklepach świetlówek... 
Są za to wyłącznie żarówki LED 800/1500 lumenów. Ale nie wiem czy takie żarówki się nadają. Wkleje przykład, po Norwesku ale wartości do zrozumienia

  • Energiklasse: A
  • Lysmengde: 1521 lm
  • Lystid: 15000 h
  • Fargetemperatur: 2700 K
  • Spredningsvinkel: 200 °
  • Sokkel: E27
  • Effekt: 14 W
  • Fargegjengivelse: ≥ 80 Ra
  • Spenning: 230 V
  • Dimbar: Nei 

Więc tak, świetlówek nie ma, CFL I HPS odpada, bo na jedna sztuke się nie opłaca takie ceny w tym kraju. Więc jedyna nadzieje w tej żarówce. 
Ewentualnie taki panel tani 100w: https://www.cinema-shop.no/sq100-8463.html?gclid=Cj0KCQjwufn8BRCwARIsAKzP6952d9bRCBmZaLHPgw47mm3Rb_tPdqQwYoMGwU8HSLMZ-E_Kf35HSkcaAhv0EALw_wcB

Nie wiem, dajcie znac i pomożcie w potrzebie. Z góry dzięki i pozdrawiam - Początkujący rolnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leiinar to panel jakaś lipa ale na jedną roślinkę możliwe że by przeszedł, mieszkasz w Norwegii i nie masz na żarówkę ? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, @Szym wiem że lipa dlatego się pytam ? na początek i na jedną rośline nie opłaca mi się kupywać po prostu.
Spróbuje z 3/4 takimi żarówkami, zależy jaki adapter dostane 
@glodek18 ,@Niemedyczny_Użytkownik . Wielkie dzięki, nigdzie nie mogłem znaleść info o żarówkach LED. Ale skoro testowaliście i coś tam wychodzi to sztos. Dziękówa i miłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...