Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@zielonyjamajczyk dzis widzialem dwie ale jest sporo keramzytu najebane więc nie maja za bardzo jak sie dostać do ziemi patrzyłem teraz to nie ma ani jednej nie wiem o co chodzi w domu tego tez nie ma  tak prezentują się panny w dniu 12 ?

20201108_183142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 kiedyś słyszałem że nie jak zwalczyć ale jak zapobiegać problemom z tym insektem.. Musisz mieć zawsze wilgotno w doniczce bo inaczej będą szukać wody w ziemi i zaczną podgryzać korzenie.. Ile w tym prawdy. ?... Ale w sumie to logiczne. Chociaż nie wiem czy to dokładnie o te robactwo chodzi, ale muszka to muszka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 No niby tak ale czasami ziemia z wierzchu tez sie robi sucha a po moim przelewaniu roślinki juz 4 dzien nie mają wody i ziemia dopiero zaczyna z wierzchu wysychać delikatnie a rosliny wstają dopiero po 4 dniach nowe liscie zaczynają wyglądać normalnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak narazie idzie wszystko w dobrym kierunku rozglądam się za lampa mars hydro 600-1000 jak znajdę coś uzywanego w dobrej cenie to wezme nowego nie kupuje ponieważ miesiac temu poszlo spory kasy na boksa w komplecie i jak się nic nie pojawi zostane przy hps przy tej uprawie  Aktualnie lampa 30cm od roślinek temp 26stopni wilgotnosc 66% gleba ph 6 dzis mierzone panny dostaly wczoraj po 200ml wody z odzywkami od biobizz rot juice 2ml alga mic 2ml i bio grow 1ml na litr wody zdjecie panienek niżej pytanie do was kiedy wykonać lst panny zaczęły budować 4 piętro dzien 15 pozdrawiam!

20201111_201431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 tak się zdarza, to nie powinno się powtarzać w następnych piętrach, a nawet jeśli to nie wpłynie na kwitnienie etc.

lst możesz już robić powoli, bo są odrosty, które można odsłonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @Jamajczyk13 jutro wezme sie za lst bo faktycznie na dwoch odrosty są już spore co do lampy tylko na jednej te liscie sie tak zwinely od samego początku trzymam te 30 cm i temp na szczytach to max 28 stopni ale podniosę tą lampe o jakieś 5-10 cm jutro wrzucę fotki juz po lst wielkie dzięki za rady ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 Nic im nie będzie. Liście czasem się deformują, albo mają inne ilości. Genetyka. - nie przejmuj się tym@Groovebusters  ma całkowitą racje. 

LST już można powoli działać. Ale proszę Cię zanim zaczniesz naginać, to lektura LST na forum  i w goglach. Jest tu mnóstwo użytkowników gdzie jak widziałem ich LST to dla mnie było to wręcz sztuką a nie treningiem, a niektórzy kaleczą to. 

Zakup dobry sprzęt : linki stalowe w oplocie, tak zwane powlekane, pinezki, szpilki, sznurek, spinacze biurowe, poczytaj i potem nieuszkadzając przysiądź do tego z zapasem czasu i cierpliwości. 

To co teraz zrobisz - będzie później Twoim zbiorem. Zjebiesz to będzie mało, i mogą zacząć się też problemy.

Lampą musisz lekko zawsze operować. Jak widzisz że panny mają źle, korygujesz. Tylko pamiętaj że powrót do stanu takiego jakbyś chciał, nie trwa kilku godzin.

Pamiętaj : bez stresu ?

Powodzenia Kolego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...