Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie. Wiesz jak to jest jak ktoś Cię tłamsi cały czasm mówiąc "zjedz dokładkę" "nakremuj jajka" "wyśpij się" a Ty chcesz po prostu żyć po swojemu? To z roślinami tak samo. Daj im żyć i reaguj dopiero kiedy problem będzie się nasilał. Nie tłams ich za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne planty, nie wiem  w czym problem. Nadgorliwosc to duzy blad, moze zabic najsilniejsze krzaki. Dbaj o to zeby ziemia byla wilgotna, to narazie  tak naprawde Twoj jedyny obowiazek.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając wszystko z porannym trzeźwym umysłem, bo wczoraj zastanawiałem się godzinami jak transmitowana jest woda z korzenia pod kwiat ? mowie wam wręcz to rysował mój umysł ? ale jak to po paleniu bywa :

 

uważam że wszystko się unormuje, u mnie też były plamy, były odbarwienia , jakieś podpalone liście . A teraz wszystko leci do góry. I fakt jest taki jak nie jeden przyjaciel przyjaciółka mi tu mówili ! Roślina roślinie nie równa. Jedna bierze tak, druga inaczej. Zupełnie jak ludzie. 

I nie można się sugerować że jedna ma tak samo i idzie a druga nie. Jedna na piegi, druga więcej włosów ?

poczekaj tak jak dużo tu osób radzi , podlewając regularnie.

Ja uważam i tak, że temperatura 28-30 stopni jest podchodzącą pod górną wartość .

Ciekawi mnie też pomiar tych temperatur. Sprawdzasz na doniczkach przysłaniając źródło światła ? Ta wilgotność powietrza gdzie mierzona?  

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk w boksie jest stacja pogodowa jedna i nadajnik do drugiej stacji która mam w pokoju nadajnik jest zakryty stacja nie biorę z tego średnia i mam wilgotnosc a co do temperatury to jeszcze jest termometr na doniczkach pod lampa na którym max to 27 stopni wchodzi więc dane raczej prawidłowe i temp zgadzają się ze stacjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie blacha sprawa, uwierz @Przemol8521 że miałem też takie liście i wolałem TO i... żyją!

Ale stan tych liści może być właśnie jak już wspomniano od podsychania lub za blisko masz hps od roślin, są młode wiec daj im dystansomolo 40-50cm i poczekaj 2 dni. 

Polecam zainwestować w Rhizotonic odczuwasz szybko różnicę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry @zielonyjamajczyk @CheMsKuN @EneDue @SzymonSz witam doszlem o co chodzi wczoraj mial być dziej podlania panny nie zostały podlane i dzis maja sie lepiej przelałem je troche i tak dziwnie zareagowały zdjecie z dzis dzien 11 (dodatkowo nawilzacz zostal zmieniony ze zwykłego z wiatrakiem na ultradźwiękowy przed chwila) 

20201107_200830.jpg

Edytowane przez Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy i wydajniejszy nawilżacz, to kontroluj czy nie ma rosy na liściach, bo mi taki jeden hps popalił kilka sadzonek ?

4 krzaczki na 60x60.. Tylko nie za długi veg bo miejsca zabraknie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...