Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

compress1604688585791.jpg

compress1604688700482.jpg

@Groovebusters ziemia biobizz allmix kielki od początku w tej ziemi narazie bez nawozów lampa 30cm od roslin temperatury napisalem wyzej moze to przez to przelanie ale wtedy by raczej opadły a co do lisci które się wyginaja nie ma tu mowy o genach dzieje się tak na wszystkich roślinkach 60day grapefruit,easy bud, blue kusch 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mi się tak zrobiło, tylko że u Ciebie są jedynie trochę podwinięte, a u mnie były też końcówki złe

jak będzie się robić jakieś przebarwienie to wtedy reaguj, na razie jest okej...

połóż na minutę rękę pod hps na poziomie roślin i zobacz czy wytrzymasz - jeśli tak to odległość jest dobra

obraz_2020-11-06_195850.png

@Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny efekt był gdy miałem za mocną zupę w garze. Te pierwsze liście właśnie nie były popalone na końcówkach, ale jakby od srodkowych czesci zaczeły przysychac, wybarwiać sie i odkształcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@SzymonSz jaka ziemia? jakie ph wody którą podlewasz? jakieś nawozy? jakie ph ziemi?

u mnie coś takiego to było i ph i zła ziemia za mocno nawożona

@Przemol8521 w allmixie biobizza można popalić młode sadzonki, zobaczymy jak to się rozwinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Groovebusters napisał:

@SzymonSz jaka ziemia? jakie ph wody którą podlewasz? jakieś nawozy? jakie ph ziemi?

u mnie coś takiego to było i ph i zła ziemia za mocno nawożona

Ziemia zwykła bez dodatków pH nie wiem bo nie mierze hehe ale woda odstana może dodać trochę czegoś z azotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

NIC NIE DAWAJ

kup test krople helliga i mierz ph, koniecznie sprawdź ph

jeśli ph jest dobre to mam odpowiedź - ziemia z marketu i ustaliliśmy w mojej fotorelce z @EneDue i @Farmerka że to za mocna ziemia, za dużo dodatków, mi nigdy nie szło w ziemi z marketu, a jak Farmerka przeniosła z marketowej do ziemi biobizz to od razu odżyły i je uratowała, ja też tak zrobiłam i było spoko

@SzymonSz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@SzymonSz reaguj szybko, ja bym jutro z rana pojawiła się w castoramie, krople kosztują 11zł, bierzesz trochę ziemi i zakraplasz ją, obserwujesz kolor płynui porównujesz z tą skalą na etykiecie kropli

o mamo, jak to ziemia spod pokrzyw to może to być jakiś niedobór, jeszcze lejesz wodę bez mierzenia ph...

trzeba się trochę postarać, SzymonSz i zapewnić dobrą ziemię (nową, biobizz i plagron robią spoko) i mierzyć zawsze pH wody (i zmierz ten raz tą ziemię tak jak powiedziałam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Groovebusters napisał:

@SzymonSz reaguj szybko, ja bym jutro z rana pojawiła się w castoramie, krople kosztują 11zł, bierzesz trochę ziemi i zakraplasz ją, obserwujesz kolor płynui porównujesz z tą skalą na etykiecie kropli

o mamo, jak to ziemia spod pokrzyw to może to być jakiś niedobór, jeszcze lejesz wodę bez mierzenia ph...

trzeba się trochę postarać, SzymonSz i zapewnić dobrą ziemię (nową, biobizz i plagron robią spoko) i mierzyć zawsze pH wody (i zmierz ten raz tą ziemię tak jak powiedziałam)

W sumie to nigdy nie kupowałem ziemi i zawsze coś tam wychodziło ?? ale tak jak mówisz trzeba się wziąć i postarać a na pewno mi to wynagrodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @doominik Słyszałem że można popalić i nie opinie sa sprzeczne kolega w tej ziemi leci od początku i nic mu nie pali wiec zależy dodatkowo kolega od 7 dnia zawsze stosuje alga mic od biobizz razem z rot juice i jest git ja czekam w 14 dniu podam odżywki chodz wiem ze alge i rot juice moge juz ale jestem cierpliwy q pon przyjdzie mi tester gleby elektroniczny który pokazuje wilgotność ph ziemi nasłonecznienie ziemi i jakieś tam inne rzeczy więc będę bardziej sprecyzował dane dotyczące uprawy co do roślinek narazie rosna rowno wiec nie będę się przejmował do puki nic nie schnie ani nie odpada innego wyjścia nie widzę bo warunki sa b. Dobre 

@Groovebusters @doominik @Cieniu jeszcze mam pytanie od czego mogą być takie plamki narazie tylko na dwoch roślinach po jednej plamce 

Screenshot_20201106-213531_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem pustej ziemi wtedy sam mogę kontrolować nawóz. Te naładowane mogą w czasem rzeczywiście trochę popalić lub wyskoczyą jakieś zmiany na liściach przy małych sadzonkach. Więc może tobie się to przytrafiło. Tragedii nie ma. Mała pokazuje że coś tam się dzieje ale za moment będzie potrzebne więcej jedzenia. 

@Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak wyginalo na  lemon potion auto reszta szła dobrze a miałem w tej samej ziemi. Różne rośliny na starcie różnie przyswajają nawozy. Daj im dwa tygodnie i lej sama wodę. Żadne pH to nie jest czy coś tam przekombinowanego. Daj im żyć zjedzą nawóz i pójdą normalnie. Moja później szła normalnie tylko jak zacząłem nawozić musiałem uważać bo bardzo reagowała na nawóz. Myślę że masz wrażliwe panienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...