Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemol8521 żadnych odżywek. Chyba że na ukorzenienie gdzieś koło 6-7 dnia. Teraz z gleby niech pobiera, tak jak kolega podpowiedział . 5 cm to nie tragedia. Wyrównasz ziemię i będzie ok. Nawilżacz jest więc wywal te ręczniki . Daj wiatrak od strony nawilżacza. Niech dmucha w niego i rozgania parę na boks, bo teraz dmuchasz w otwór i powietrza Ci nie miesza. Temperatura ok. Nawilżacz możesz na wyższy bieg puścić jeśli się da, i ciągnąć do 80% podlane widzę jest, lej przy następnym razie już po całej szerokości doniczki. Spokojnie koło 500 ml.  Stacja pogodowa na podłogę , bezpośrednio pod światłem nie masz dobrego wyniku, jest zakłamany . Musisz odizolować go od bezpośredniego uderzenia światła . Może być jakaś przykrywką z kartonu ?! Powodzenia i z fartem. Jak coś to pisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X@Przemol8521 ziemia ma zapas na 2 tygodnie spokojnie. Co do keramzytu to nie żałuj, on będzie trzymać poziom wilgotności. Kontroluj temperaturę pod lampa jeśli nie jest za gorąco obniża ją  ja trzymam od najwyższego szczytu 15cm a najniższego aż 40 i muszę robić podstawkę ale to tylko do flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk juz sie nie wyciagaja jest w porządku podyspalem ziemią zmieniłem mh na hps dalem na 30 cm od szczytow (przed mh byl 55cm od szczytow) zdjecie roślinek kazda rozwija się tak samo zdjecie jednej z nich dzis 3 dzien wega nawozy od 14 dnia dopiero będą stosowane  jutro wchodzi co2 z drożdży ?@WielebnyMerry @Bimbrownik

20201030_182606.jpg

Edytowane przez Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha nie panikuj! Wyciągają się zawsze w pierwszych dniach bo mają to w genach żeby wystrzelić i wypiąć się na światło. Idzie dobrze. Po 1,5 tygodnia można szacować czy się wyciągnęły. To tak jak noworodkowy czy młodemu zwierzęciu powiedzieć że za szybko rośnie. Rozwija się bo ma substancje odżywcze (w tym wypadku z pestki). Rosną pięknie. Bez obaw. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzonki mogą się wyciągnąć w pierwszych dniach, po prostu mocniej niż powinny. Masa wątków o tym jest. Nie będę się spierał z kolegą. Ale jak dziecko za szybko przybierze na samym starcie, to też nie jest normalne. 

Często to bardzo poważne zaburzenie może być. 

Wszystko opisujesz bardzo fajnie, paniki tu nie widzę. Będzie coraz bujniej zobaczysz . Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @EneDue @zielonyjamajczyk @WielebnyMerry @Bimbrownik 4 dzien wega roślinek dostaly keramzyt jutro zaczynam co2 lampa 30 cm od nich 150 wat dobry stary hps ? co myślicie?  Według mnie jak na 4 dzien wega jest mega jednak co hps to hps ? temp 26-27 wilgo 55-70%

20201031_230419.jpg

Zapomniałem powiedzieć z sąsiadka i jej mężem juz flaszka wypita i już nie przeszkadza im szumienie w nocy ? powiedzialem ze to pochłaniacz wilgoci hałasuje ?

Edytowane przez Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...