Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Przemol8521 zanim powiesz że ph masz ok bo mierzyłeś , odpowiedz mi na kilka pytań - 

czy kalibrujesz miernik przynajmniej raz w miesiącu ? 
czy w kapslu okrywającym sensor jest gąbka nasączona płynem do przechowywania sensora ? 
czy przynajmniej raz w miesiącu używasz płynu do czyszczenia sensora (wkłada się ph metr na 12h)

czy używasz ph metru z najtańszej półki (żółte peny z chin po 50-100pln) 

czy wiesz że nawet najbardziej profesjonalne ph metry mają sensory o trwałości do roku czasu ? (O ile na pierwsze trzy pytania odpowiesz - tak , to tyle powinien ci wytrzymać ph meter)

chińskie ph metry do upraw się nie nadają , to jak wróżenie z fusów , ja używam dobrych ph metrów , ale i tak wymieniam je co rok . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy od początku moze do czasu kwitnienia tylko rot juice alga mic i bio grow od biobiza na wzrost jak się pokazały kwiaty bio blom top max i alga mic w minimalnej dawce 1ml na litr więc na pewno nie jest to spowodowane zbyt duża dawką nawozów tym bardziej że ten 1 ml każdego nawozu lane co drugie podlanie raz woda sama raz z nawozami w minimalnej dawce więc przenawożenie panienek niemożliwe 

@Vampidrut miernik co prawda jest za 100zl ale ma nie cale 20 dni i ph ziemi mierzone miernikiem elektronicznym i klasycznym na plyn do ok 10 cm ph 5.5 nizej do końca doniczki 6.5 

Dodatkowo dodam tylko ze to coś występuje jak narazie na jednej pannie ale zauważyłem że na nowych lisciach przytopowych pojawiają się dziwne plamki na wszystkich pannach które zamieniają się właśnie w to dodam zdjecie 

Screenshot_20201128-010626_Gallery.jpg

@Vampidrut jaki ph metr gleby polecasz cena nie gra roli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521  jak masz ziemie przygotowaną  , do upraw bio czy mineralnie ? 
Bardzo ważne jest by wybierać ziemię pod rodzaj uprawy , tak jak bardzo ważną rzeczą jest nie dodawanie  jakiego kolwiek dodatku mineralnego do uprawy bio to wszystko może zrobić rewolucje jeżeli chodzi o ph w glebie. 
Ja używam ziemi typowo pod uprawę , opartą na nawozach mineralnych , jak widzisz ph ziemi jest podane i jest idealne do upraw konpii , tu nie trzeba żadnego miernika ph gleby , tu trzeba porządny miernik ph do roztworu jakim podlewasz rośliny, a wszystko będzie w jak najlepszym porządku. 
Bardzo ważną rzeczą jest dobór ziemi pod typ uprawy , źle dobrana ziemia potrafi zmieniać ph , szczególnie przy nawozach naturalnych bio. 

 

A4E10164-1156-4DF6-B208-D64416C1E9C7.jpeg

E2340E03-6011-4A28-9A9D-595E8B551D3D.jpeg

Co do ph metru do gleby to w pracy używamy Lutron Soil pH Meter PH-220S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 wszyscy na tym forum zaczynają mieć problemy z nawozami pd biobizza @Farmerka spójrz, znowu biobizz i znowu coś się dzieje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters ale to raczej ludzie nie potrafia używać. Ja używałam pod każdą uprawa, nic sie nie działo, outdoor i indoor w tamtym sezonie. Bez problemów. Teraz przezucilam sie na plagron tylko dlatego że biobizz według mnie jest za slaby. 

Widocznie nawet biobizz jest za ciężki na niektórych. Ja majac ziemie biobizza i ich nawozy szło idealnie. Lałam wode ph7 plus odzywki, zero problemu, problem sie zaczynal jak kolezanka lała wode 5.8 - 6.3 u swoich roslin i zanim przeszły na flo rosliny były żółte. 

@Przemol8521 jakie ph ma woda która podlewasz przed odżywkami i po? Sprawdzasz to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zauważyć że te wszystkie mieszanki glebowe all mix lubią zmieniać pH i potem problem . Jadę na light mix. Sam dodaje nawóz i kontroluje co i jak... Taki szczegół ale warto zwrócić uwagę.. @Przemol8521 mi to wygląda na mokrą ziemię i korzenie nie mają tlenu... i /lub pH gleby skoczyło.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 Liście jak dla mnie świadczą o tym, że lejesz za dużo nawozów. Liście są nimi popalone. Konopie to roślina banalna w uprawie, jestem początkujący, a nie mam żadnych problemów z uprawą. Wystarczy tylko odrobina wiedzy i wyczucie, nie lać za dużo ani wody ani nawozów, pilnować ph gleby , by było dobre i mieć w miarę dobre oświetlenie i wszystko musi się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @Farmerka @Jamajczyk13 @Zielone krainy @Szym nie możliwe jest przenawozenie jak narazie dostają minimalne dawki 1ml na litr ph wody to 7 po odżywkach 6 panny pija 1litr wody co drugi dzien wazone za każdym razem 

Moim zdaniem moze tez to być brak fosforu potasu albo azotu doszedłem do wniosku takiego ze podam samą wodę na razie 2-3 podlania jesli się pogorszy to będzie znaczyło ze to brak deficytu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...