Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemol8521 a jak dzisiaj sprawy się mają ? Podniosła się trochę ? Czy klapnięta na razie ? Postępuje na kolejne liście czy ciężko określić. Domyślam się powoli o co może biegać, ale czekam z wysunięciem tej tezy do momentu jak wyschnie z flusha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy to aby nie jest niedobór potasu.  Często jest to mylone z innymi niedoborami. Trochę wygląda to jak poparzenie tych liści. Tutaj ewidentnie liście wydają się blade, żółte trochę wybielone a następnie brązowe.  Wewnętrzne żyły liści chyba dalej są zielone ? Ty to lepiej widzisz więc zobacz, przy tym łodygi i szczyty robią się też  dużo słabsze. Wykręca też te liście. 

Ale czy ona po prostu go nie pobiera, czy go brakuje, to nie wiem. Zerknij kilka tematów w necie o niedoborze potasu i porównaj ze swoją - zdjęcia które widziałem są dość mocno podobne to Twoich. Pisza że jeśli się nie rozszerza to nie ma czym się przejmować, ale w Twoim przypadku to chyba cały czas postępuje. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut mordo  mam podobny problem. Dałem leda wyżej tak na 40 50 cm od gonych szczytów. Zimia 6ph (ziemia mieszaną z jasnym torfem) chujowy eksperyment) co radzisz  lac  wodę ph7? Zawsze lałem  6. Niektóre donice  gleba pH. 5.7

IMG_20201202_145936.jpg

IMG_20201202_145932.jpg

IMG_20201202_145926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@13crew lej w granicach 6.8 - 7pH , nie wiem czy one nie są głodne , po tych fotkach ciężko stwierdzić czy to niedobory czy coś nie zaatakowało krzaka. 

@13crew nie podobają mi sie te białe plamki na wiatrakach , zrób wyraźniejsze zdjecie , samych liści z tymi białymi przebarwieniami , a przy okazji zrób inspekcje liści pos spodem liścia i zobacz jak wewnętrzna strona liści wygląda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut@Vampidrut poszedł pelargon  kalcium kick .     Jakom pożywkę  z pelargon byś dał? Leje narazie wodę. Wcześniej dostawały  w połowie porcji  green sensation. Ostatnio dałem im połowę porcji Terra grow. Ale nie polepszało się . Wiem z 3 miałem leda  na 10 20 cm od szczytu... No i pH  gleby  granice 6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, 13crew napisał:

@Vampidrut@Vampidrut poszedł pelargon  kalcium kick .     Jakom pożywkę  z pelargon byś dał? Leje narazie wodę. Wcześniej dostawały  w połowie porcji  green sensation. Ostatnio dałem im połowę porcji Terra grow. Ale nie polepszało się . Wiem z 3 miałem leda  na 10 20 cm od szczytu... No i pH  gleby  granice 6 

W tym stadium krzaka nie leje się terra grow tylko terra bloom z green sensation , samo green sensation ci nic nie pomoże , to musi być razem z nawozami dodawane , a nie jako samodzielny suplement. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Vampidrut napisał:

W tym stadium krzaka nie leje się terra grow tylko terra bloom z green sensation , samo green sensation ci nic nie pomoże , to musi być razem z nawozami dodawane , a nie jako samodzielny suplement. 

To co jej dać mam wszystko pod ręką 

Edytowane przez 13crew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@13crew lejesz green zgodnie z opisem i dobijasz ppm terra bloom , tak by było 900ppm i na koniec regulujesz ph. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, 13crew napisał:

IMG_20201202_182711.jpg

Wygląda to jak popalenia od LEDa , dobrze że podniosłeś lampe. I masz głodną roślinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio o tematyce popiołu z kominka same zalety fosfor potas zajebiscie wchłania ale to tylko wyczytałem. Nie długo zastosuje osobiście mam z canna npk ale obczaje popiół i zobaczymy. Też może przedobrzyc z tym na PH gleby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk nie widziałem twoich postów wyżej nic się nie zmieniło choroba sie tylko nasila roslina przez dwa dni od fluscha wypila tylko pol litra wody malo tego po flushu choroba pojawiła się na 3 juz plancie . Dla ciekawostki dodam ze mam w boksie jeszcze jedna roslina ale takiego karla bo za późno przesadzilem ona jest dużo mniejsza od tych trzech o 2x mniejsza i ona nie ma tej choroby a siedzi w tej samej ziemi i podlewana tym samym te same dawki nawozów itp jej fluscha nie robiłem stoji już 4 dni bez wody i zaczyna produkować żywiczne topy tego nie rozumiem zupełnie 

Screenshot_20201202-230711_Gallery.jpg

Screenshot_20201202-230723_Gallery.jpg

Screenshot_20201202-230738_Gallery.jpg

@zielonyjamajczyk czyżby chodziłchodmale dawki nawozów i przelanie fluach tylko pogorszył wszystko czegos jej brakuje na 100% dolmitu jeszcze nie daje bo roslina nie pije wody prawie wcale poczekam jeszcze z 2 dni moze nie padnie do końca dodam ze ta choroba występuje na górnych szczytach najbardziej na dolnych nie ma tego problemu lampa jest 20 cm od nich ten ts dodatkowo topy przestają pachnieć 

@Farmerka @Bimbrownik @Seba691 @Szym zerknijcie jak możecie 

@Jamajczyk13 @Groovebusters

@Tester

Edytowane przez Przemol8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 czekaj aż ziemia wyschnie i daj jej nawozu nic innego nie wymyślisz. Ewentualnie poszukaj jakiegoś preparatu w sklepie na korzenie bo może krzaka coś od dołu bierze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 czekam i jak narazie jeszcze do całkowitego wyszuszenia jest 3 litry wody w donicy bo tym fluschu roslina pije tylko 300ml jedna druga 500ml i jest co raz gorzej srednio przeliczając czas wykonczy sie za nim wyschnie mysle czy jej dzis nie podać tego dolmitu i odżywek wiem ze ryzykuje ze zgniją korzenie itp ale co zrobie innego musze zaryzykować 

Woda bardzo słabo odparowuie chuba ze wyrzuce keramzyt narazie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...