Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemol8521 Nie mówię, że to przez nawozy ale 1 ml na 1 litr przy All-Mixie i na tym etapie rozwoju według producenta to 100% dawki. Masz tutaj feeding chart, ty patrzysz tutaj tylko na te wartości oznaczone szarą kropką, czyli te mniejsze. I to jest 100% dawki, powinieneś lać mniej.

6564171F-8BDD-4343-A442-C32CBE545AF2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj teraz zdjęcia całych roślin , CAŁYCH. Jak stoją w boksie. 

Dla mnie to tak jak @Vampidrut wspominal u góry. pH

Weszła w bloka i nie pobiera minerałów.

Z tym że ja widzę to na pojedynczych liściach. Wrzuć więcej zdjęć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Bds czytałem ze biobizza najlepiej podlewać 6.5-7.0 sam to teraz robię zobaczymy co z tego wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Bds napisał:

@Vampidrut dlaczego tak?

Dla tego że używam nawozów mineralnych ,a ich przyswajalność jest różna przy różnym ph , więc wachluje ph tak by raz to co przy niższym ph sie lepiej wchłaniało , a raz to co przy wyższym . Nawozy mineralne wchłaniają sie odrazu , zaraz po podlaniu , dla tego ph roztworu jest bardzo ważne , w ciągu 48h po nawozach zostają tylko sole mineralne i inne związki które nie rozkładają sie w glebie tylko kumulują, dlatego bardzo ważną rzeczą jest podlewanie tak by woda przelatywała spodnim drenażem w celu wypłukania tego co się kumuluje na dnie doniczki. 

2 godziny temu, Vampidrut napisał:

@Przemol8521  ja np. wachluje roztworem ph , raz podlewam 6.2 , a raz 6.8 i tak cały czas , 5.5 to zdecydowanie zbyt nisko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Farmerka podczas mojego 1 Growa w PC boxie miałem bio bizza, używałem pasków do mierzenia PH i zawsze celowałem w 7.0. Przez 80 dni nie wystąpił żaden problem. Teraz zrobię tak samo oby znowu bez problemów pozdrawiam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roslina doszła do siebie po wczorajszym podaniu calmag dzieki jednemu znajomemu na tym forum który prosil o anonimowość wyszlo brak wapnia liscie zostały usniete te które były chore choroba od wczoraj przestała się rozprzestrzeniać dodam ze chodziło o odmianę malo lisciastą easy bud od royala dodaje aktualne zdjecie panienek 

20201129_191103.jpg

20201129_191045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...