Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to moja 1 uprawa docelowo 4 krzaczki 2x easy bud 1x blue kusch i 1x 60 day grapefruit

Namiot 60x60x160

Lampa mh+hps 150w

Wetylacja wentylator wtłaczajacy 12cm z zasilacza PC

Wentylator mieszający 

I wentylator wyciągający z filtrem 220m narazie odłączony

Aktalnie lampa mh 75cm od roślinek temp 25 stopni wilgotnosc 55% (hps) w zapasie jak zacznie kwitnąć

Ziemia biobizz allmix

Na dniach przyjdzie nawilzacz powietrza 

Jestem początkujący jesli cos robie zle chętnie wysłucham waszego zdania ! 

Pozdrawiam!

 

20201028_211531_compress13_resize_58.jpg

20201028_211347_compress8_resize_60.jpg

20201028_211306_compress53_resize_10.jpg

20201028_211258_compress38_resize_61.jpg

20201028_211254_compress24_resize_58.jpg

20201028_211245_compress41_resize_12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 lampa zdecydowanie niżej. Po co Ci wyłączający ? Masz wyciąg  więc otwór pasywny zostaw. Nawilżacz się przyda, mi dupę uratował. Wtedy na wegu 80 %, obniżysz lampę to jeszcze temperatura podskoczy , bo śmiało może . Stacje pogodową postaw tak by na niego światło nie padało , możesz czymś przysłonić lekko , inaczej może zakłamywać Ci wartości  

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk mam wyciag ale narazie go jeszcze nie używam ze względu na faze roślin dlatego mam wentylator wtłaczajacy lampa niżej? Mam trochę problem z temp na lampie 75cm i włączonym wyciągającym mam 25-27 stopni przy roślinkach wiem ze jak obnize lampe bedzie ponad 30°C a to juz chyba zle niestety. 

@zielonyjamajczyk oczywiście ten wtłaczajacy moge odłączyć ale chyba nie da to korzyści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hps to tak Max 50 cm przynajmniej na początku. Można bliżej ale muszicz kontrolować temperaturę przy szczytach. A jak włączysz wtłaczajacy i wyrzucisz ten mały to będzie lepszy obieg i temperatura spadnie. Hps grzeje mocno to możesz dać mieszający tak żeby wiał po środku. Dobrze jak się trochę ruszają sadzonki to łodyga będzie mocniejsza. 

Ja nie ujarzmiłem 250 hpsa ?. Za dużo pary robiłem i rosa była na młodych liściach a światło je dobiło?. Poszło z 8 pestek ?. Ale ty nie jesteś teraz sam także będzie git ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hps rządzi się swoimi prawami. Ale ja bym wywalił wyłączający i włączył wyciąg. Temperatura się wtedy poprawi gdy lampę obniżysz . 28-30 na vegu możesz mieć, ja tyle miałem a czasem i więcej. I tak jak @Jamajczyk13 mówił daj mieszający między lampę a roślinę. Powietrze zbuduje lepsze łodygi. U mnie takie krowy się zrobiły ?

nawilżacz też lekko zbije temperaturę.  U mnie wyciąg chodził od samych pestek po dziś dzień ani razy wyłączony. To nie zepsuje Ci nic, bez obaw. Na początku dziewczyny budują system korzeniowy więc mocno nie wybijają się do góry , więc lampa w dół  - nie popali nic. I oczywiście odżywka na korzenie ! Od samego początku można dawać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 mierzysz ph wody, którą podlewasz? jaki masz miernik, jeśli jest? wodę lej po całej doniczce, nie pod łodygę

ustawisz najlepiej światło kiedy poznasz, czy się wyciągają

obserwuję, masz naszą pomoc

PS wzory na donicach jak na ręcznikach Versace

 

piekny-recznik-plazowy-100x170cm-versace-2852253369.jpg

wyobrażacie sobie, jakby w branży konopnej były Chanel, Versace i Armani? XDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters takie doniczki kupilem z boksem ? tak wodę leje minerlana jakąś ze sklepu mierzyłem jej ph to wychodzi 6 kranówkę u siebie mam z ph 8.5 wiec nie chce za bardzo jej lac slyszalem ze mineralną tez sie nie powinno przez cały okres lać ale mam dwa wyjścia albo leje te ze sklepu albo bede zbijał ph z kranówki. Ziemia allmix więc ph pewnie dobre ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można lać że sklepu ale tylko niskomineralizowaną. Ja też z butelki lecę 50/50 U mnie ma zaledwie 38 mg/ na litr. 

@Groovebusters branża konopna to temat prawie zakazany. Już nawet nie chodzi o  palenie i korzyści z tego zdrowotne  ale sam materiał i trwałość. Wkoncu sam Henryk Ford wykonal karoserie z konopi a była o wiele mocniejsza i na lata bez korozji. Chyba aż za dobra. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubeczek pełny wody, do tego zwinięte ręczniki papierowe w rulon, połowa w kubku połowa na zewnątrz. Na to wiatrak, i u mnie to jakieś 5% poprawiało, ale woda niczym bakterie w reklamie domestos szybko spieeeeeerdalała. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Jamajczyk13 @WielebnyMerry dzień 3 wega nie które roślinki niestety sie wyciągnęły i osiągnęły 5cm przez zbyt słaba na ten metraż lampe mh tylko 9 tys lumenow na 0.36 metra wpadł hps 19 tys lumenow odległość 30cm doszedł nawilzacz dzis zostaną podsypane. Wilgotność 60-65% temp 27-29 szykują się nawozy od biobizz i jutro kładę keramzyt !. Jak bedzie za gorąco dokupuje colltube ? jakieś uwagi ?

20201029_205851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ziemią all mix narazie nic prócz wody. Ona jest doładowania nawozami na kilka tygodni. Ja mam z tej serii light mix i ta pozwala na swoje dodatki od początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...