Skocz do zawartości
MaciejLem

Pomoc w złożeniu growboxa idealnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na wstępie chciałbym zaznaczyc że pierwszy raz założyłem konto na jakimś forum więc z góry przepraszam jeżeli dodałem temat albo coś zrobiłem źle i proszę o wyrozumiałość?

więc chciałbym kupić mojego pierwszego profesjonalnego boxa 240x120x200,miałem juz doczynienia z kilkoma boxami i generalnie była to kasa wyrzucona w błoto więc daje sobie ostatnią szanse i mam nadzieję że mi pomożecie w kupnie mojego idealnego growboxa.

Przede wszystkim zależy mi na wydajności żeby jak najwięcej z niego wycisnąć i był w miare energooszczędny ALE PRZEDE WSZYSTKIM zależy mi na tym żeby zniwelować zapach najlepiej w 99% oraz żeby całość była ultra cicha(chciałbym spać w tym w pokoju z boxem) i z tym właśnie mam problem,nie umiem sam złożyc spójnej całości.

Myślałem o tym,wydaje się sensowny  https://www.mrgrow.pl/produkt/kompletny-zestaw-growbox-duzy ale moim zdaniem jest za drogi w stosunku do całości oraz całość będzie głośna.

Drugą opcja jaką brałem pod uwage było to: https://www.mrgrow.pl/produkt/kompletny-zestaw-growbox-duzy

niestety ilość lumenów na metr kwadratowy jest zbyt mała a nie chce przekraczać 1200w z żarówek i wentylator bedzie bardzo głosny.

Błagam pomóżcie!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MaciejLem napisał:

niestety ilość lumenów na metr kwadratowy jest zbyt mała a nie chce przekraczać 1200w z żarówek i wentylator bedzie bardzo głosny.

czego tak twierdzisz? ile jedna ma lumenów żarówka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym nie wiem czemu ale klikając w 2 link z growtent.pl wyświetla sie 1 z mrgrow.Musiałbyś go skopiować.

2hps po 600w w boxie 300x150,musiałby być 240x120 z tego co myślę

Edytowane przez MaciejLem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przepraszam

1 link:   https://www.mrgrow.pl/produkt/kompletny-zestaw-growbox-duzy

2 link:     https://www.growtent.pl/product-pol-615-Zestaw-uprawowy-Growbox-PRO-RoyalRoom-300x150x200cm-2x-HPS-Lumatek-600W-CICHA-WENTYLACJA.html

chyba wolałbym budować baze na tym 2:przede wszystkim cichszy bedzie.Dodalby tam tylko 2 lepsze zarowki na wzrost i kwitnienie i namiot 240x120x200 i może tłumik akustyczny jeszcze,chciałbym mieć pewność że na pewno nie będzie głośny.wydaje się pewniejszy ale co ja tam wiem...więc mam nadzieję że mi pomożecie ?

4 minuty temu, zielonyjamajczyk napisał:

Czemu HPS ? Temperature będzie Ci podbijał, więc mocny wentylator będzie potrzebny bo też kubatura spora. 

Właśnie szukam od kilku dni sensownych zestawów led ale nic nie umiem znaleźć.A z ledami nigdy nie miałem do czynienia więc sie troche cykam...

znalazłem tylko to,może bym wziął 2 takie zestawy.Jest opcja zamienienia na370w,ale wyczytałem że na ten namiot za słabe.

https://maxgrowshop.pl/product-pol-771-Zestaw-HOMEbox-R-Ambient-Q120-LED-280w-8-LED.html##

 

Edytowane przez MaciejLem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MaciejLem poszukaj lamp spider farmer na quantum board, mars hydro, lumatek led attis albo jakiś cob [phytolite np]

nie kupuj żarówek - zainwestuj w lampę, żarówki grow są do niczego, nieznani producenci zawyżają liczbę watów, żeby przyciągnąć klientów- mają pobór W czasem kilkakrotnie mniejszy

tak naprawdę namiot może być każdej marki; filtr i wentylator moze być włożony w tłumik akustyczny, można zrobić taki tłumik samemu

 

mieszający jest raczej cichy

co jeszcze chciałbyś wiedzieć?

generalnie szukaj ledów z diodami epistar, SMD albo na quantum board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Groovebusters napisał:

@MaciejLem poszukaj lamp spider farmer na quantum board, mars hydro, lumatek led attis albo jakiś cob [phytolite np]

nie kupuj żarówek - zainwestuj w lampę, żarówki grow są do niczego, nieznani producenci zawyżają liczbę watów, żeby przyciągnąć klientów- mają pobór W czasem kilkakrotnie mniejszy

tak naprawdę namiot może być każdej marki; filtr i wentylator moze być włożony w tłumik akustyczny, można zrobić taki tłumik samemu

 

mieszający jest raczej cichy

co jeszcze chciałbyś wiedzieć?

generalnie szukaj ledów z diodami epistar, SMD albo na quantum board

właśnie te ledy to dla mnie czarna magia,czytam te specyfikacje to sie gubie.A kosztują naprawdę sporo więc obawiam się że zalicze wtope

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leda mojego hydro mars ts1000 nie słychać. Zupełnie !  Lumatek który wskazujesz to już wysoka półka ! Samsunga diody ! Drogi ale porządny . Uważam że jeszcze chłopaki Ci to potwierdzą. Grubo lecisz ? ale to dobrze, najpierw warunki a potem uprawa. 

Jeden taki to na grow max 80x80. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zielonyjamajczyk napisał:

Leda mojego hydro mars ts1000 nie słychać. Zupełnie !  Lumatek który wskazujesz to już wysoka półka ! Samsunga diody ! Drogi ale porządny . Uważam że jeszcze chłopaki Ci to potwierdzą. Grubo lecisz ? ale to dobrze, najpierw warunki a potem uprawa. 

wiadomo jak już robić to robić,nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto.Ale po dłuższym przemyśleniu jednak 2 takie będą za małe,myslałem o tym żeby mieć te okolo 2,5m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MaciejLem  lumatek jest najlepszą konkurencją mars hydro, może nawet jest lepszy od marsa

jest też lumatek zeus 600w, na 1m2

a ten attis ma max pokrycie LED (cm) 80x80, wiec to troszkę za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te to za mało. Ale ja np już bym hps nie kupił. Powiem Ci że najbardziej z obawy że coś pierdolnie jak mnie w domu nie będzie. Jakoś do tych żarówek przekonania nie mam.jak jechałem do pracy to stresa miałem i aż kamerę w boksie zamontowałem. Teraz LED i żadnej spiny.

Mars na bank jest gorszy. Był szybciej na rynku i ludzie szybko się do niego przekonali a attis był dużo później , więc zanim potestowali minęło trochę czasu.  Ale teraz zostawia Marsa w tyle.no mnie było tylko na niego na ten moment stać ? a poza tym kawalerka i boks w szafie. Więc ograniczone możliwości. Indoor to zabawa na zimę. Lato idę w pole na swoją działkę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz najważniejsza sprawa,a mianowicie cicha wentylacja oraz super mega wydajny PRO filtr węglowy ?

jężeli chodzi o ledy kompletnie nie mam pojęcia jaki przepływ na godzinę powietrza potrzebuje...

https://www.growweed.pl/pl/p/WENTYLATOR-TD-SILENT-350125/905

https://www.growweed.pl/pl/p/Filtr-PRO-360-460-m3h%2C-fi-125mm/1283

ten filtr i ten wentylator poradzą sobie w moim growboxie?czy lepiej wziąć już lepszy wentylator z regulacją temp.i obrotów?

Edytowane przez MaciejLem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MaciejLem ten zestaw w zupełności wystarczy na moje oko, dobrze dobrałeś m3h

nie wiem czy przydaje się regulacja temp i obrotów - niech się ktoś wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters Nie zaszkodzi ? Przecież kolega @MaciejLem chce idealnego boxa ?

Potem aż miło będzie fotorelację oglądać. 

Kolego co do wyboru wentylatora, pamiętaj o jednej ważnej sprawie - największy hałas powoduje ciąg powietrza przez przewód wentylacyjny. Z swojego doświadczenia wiem że gdy założyłem ten najzwyklejszy o średnicy 125 hałas powietrza strasznie mnie wkurzał. Podmieniłem na rurę wygłuszaną - kupiłem od gostka na allegro co handluje kominowymi akcesoriami - co prawda musiałem aż harmonię 5 metrów kupić (ona ma folie i wełnę mineralną w otoczce) i hałas spadł o ponad połowę , i spokojnie mam box w pomieszczeniu gdzie śpię. 

Sądzę że to niuans który warto wziąć pod uwagę. 

Regulator też mam, aczkolwiek nie korzystam. Mam na 1 biegu i jest ok. Oczywiście kupiłem inny wentylator, ale to znowu było spowodowane początkującym budżetem. W planach mam też SILENTA kupić. Pamiętaj że filtr musi być o większej filtracji w stosunku do mocy wyciągu.

Z fartem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...