Skocz do zawartości
zielonyjamajczyk

pH w odstanej wodzie, co myślicie koledzy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do was.

Woda z kranu, od razu po wlaniu ma 6.2 - 6.4 pH.

Po 24 h podnosi się na 6.8 - 7.0 

Dlaczego dochodzi do takiej zmiany ?

 

Czy skrócenie odstania wody do 12 godzin i podlania z dobrym pH wpłynie na jakość wody pod względem nieodparowanego do końca chloru ?

Dziwi mnie taka zmiana, że z czasem odparowywania wzrasta pH. Zauważam w takim razie, że powinienem je zbijać w dół. 

 

Pozdro Koledzy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk pH kranówki po odstaniu zazwyczaj spada, jeśli po nalaniu z kranu pokazuje ci 6.2-6.4 to albo masz lipny miernik albo w chuj kwasową wodę, ale obstawiałbym to pierwsze jeśli pH się samo podnosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Też polecam regulatory pH od BioBizza, tylko w pierwszej kolejności zainwestuj w miernik bo te za 50zł są niewiele warte, też miałem i musiałem kupić lepszy. Znalazłem na OLX ph + ec + temperatura, jest ich dużo i wszystkie są bardzo podobne lub takie same, cena ok 150-180zł.

Pamiętaj, że pH jest ważne i lepiej kupić raz i mieć temat z głowy, w przyszłości ewentualnie samą elektrodę można wymienić jak się ta zużyje.  U mnie też wyszły po drodze nieoczekiwane wydatki ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Ja też się nie spodziewałem, że znowu tyle wydam na to a tu osuszacz trzeba było zamówić, teraz nie wiem jeszcze czy nie trzeba będzie filtra większego żeby móc włączyć wenta na drugi bieg. Drogie hobby ale się zwraca więc warto inwestować. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz na szczęście uwzględniłem drugi bieg jak filtr dobierałem. Tutaj na plus. A co do osuszacza to pewnie będę miał to samo. 

Zwraca zwraca. Tylko ja bym ciągnął uprawę, ale musze na dwóch rocznie się zatrzymać. Outa w przyszłym roku zacznę. Będzie najkorzystniej. Indoor zostanie na eksperymenty smakowe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ph sklada sie wiele czynnikow. Wez np. ta odstana wode  z ph 7, podgrzej wode do temp. powiedzmy 35 °C i sprawdz jeszcze raz ph  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, CheMsKuN said:

Na ph sklada sie wiele czynnikow. Wez np. ta odstana wode  z ph 7, podgrzej wode do temp. powiedzmy 35 °C i sprawdz jeszcze raz ph  ?

Prawda. Sporo zmieniają rozpuszczone w niej gazy. 

Sama woda jak nie jest bardzo twarda to specjalnie nie zmienia pH gleby. Jak się w niej rozpuści nawozów to już bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że pewnie miernik jebnięty, ale tak czy siak jest to dziwne. Próbę z octem też robiłem, i po dodaniu jednego mililitra również zmieniło odczyn. Ogarnę drugi od ojca i sprawdzę. Bo roślina ok. Więc trudno ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mikosz napisał:

@zielonyjamajczyk pH kranówki po odstaniu zazwyczaj spada, jeśli po nalaniu z kranu pokazuje ci 6.2-6.4 to albo masz lipny miernik albo w chuj kwasową wodę, ale obstawiałbym to pierwsze jeśli pH się samo podnosi. 

jest zupelnie odwrotnie :D

 

6 godzin temu, zielonyjamajczyk napisał:

Woda z kranu, od razu po wlaniu ma 6.2 - 6.4 pH.

Po 24 h podnosi się na 6.8 - 7.0 

Dlaczego dochodzi do takiej zmiany ?

 

 

ph wzrasta w odstanej wodzie gdyz woda prosto z kranu zawiera w sobie dosc znaczne ilosci rozpuszczonego powietrza (efekt wysokiego cisnienia) a w tym CO2. Po odstaniu, poziom CO2 spada co podnosi ph

 

 

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mikosz napisał:

@zielonyjamajczyk Zaraz się jeszcze okaże, że to mój jest rozjebany ?? haha co za zwrot akcji ?

@mikosz haha na tym drugim pokazuje to samo. No dobra to czyli kiedy stwierdzamy prawidłowe pH ? Po odstaniu dopiero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu żeby nie robić nowego.  Widziałem dużo wpisów o jakości wody kranowej aje nigdzie o takiej że studni głębinowej na 60m. Jakie jest wasze zdanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...