Skocz do zawartości
ArturS70

Kiełkowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

@ArturS70 ja kiełkuje od razu wymoczone pestki w docelowych doniczkach w growboxie. Więc tutaj może ktoś mądrzejszy się wypowie czy poczekać, czy te wykiełkowane już dać pod lampę. Ja osobiście bym dał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturS70 ostatni rzut 4 sztuki royal AK. 

Woda około 12 h. Pestki opadły , potem na ręcznik papierowy, otworzyły się do 12 h, potem gleba w dziurkę od ołówka, lekko przysypane, i spryskane wodą. I światło. Jeden dzień i wyszły 3 sztuki. Jedna opóźniona 2 - 3 dni później. Jak na razie ok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
8 hours ago, ArturS70 said:

Rozumiem, że do growboxu muszę je włożyć jak puszczą listki? Dobrze myślę? To mój pierwszy raz. Jak z kobietą. ? 

Nie, do growboxa od razu, jak tylko wyjdą nad ziemie, na żadne listki się nie czeka i oczywiście światło włączone. Wyciągają ci się, bo szukają światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ArturS70 skąd pomysł żeby chować je przed światłem? Od wykiełkowaniu światła im trzeba ile wlezie, inaczej Ci się wyciągną jak zresztą widać na zdjeciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie światła. Dać od razu full czy tak jak na zdjęciu? Ok. Rozumiem. Czyli teraz chowam je do growboxu, mogę je głębiej schować do ziemi? 

W dniu 24/10/2020 o 14:06, zielonyjamajczyk napisał:

@ArturS70 ja kiełkuje od razu wymoczone pestki w docelowych doniczkach w growboxie. Więc tutaj może ktoś mądrzejszy się wypowie czy poczekać, czy te wykiełkowane już dać pod lampę. Ja osobiście bym dał. 

 

20201025_130609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusch. Automaty. Lampę jak nisko umieścić? Obecnie mam 1metr.Wilgotnosc 45,temp.26.Teraz pytanie. Jak je podlewać? Napewno woda 6ph,podlewac z tabletkami wspomagającymi wzrost? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jaka moc ? Sprawdź schemat dla niej, u mnie jest tak jak w załączniku. Coś koło 20-30 cm na początek. Później podciągnięsz. Wilgotność mała. 70 i wyżej najlepiej . Wrzuć nawilżacz, a jak nie masz to mokre szmaty i pojemniki z wodą. Temperatura może być i wyższa. Podlewasz po całości, raz na 2-3 dni . Najlepiej zważ ile teraz na sucho mają. Potem podlej , za dwa dni sprawdzisz wagę. Metoda palca : wsadzisz w ziemię 2-3 cm i jak jest sucho to podlewasz.  Tabletki nie wiem, niech inni się wypowiedzą , ja nie używam. Jaka ziemia ? Zwykła czy z growshopu?

IMG_20201021_193538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszać można od początku w zasadzie. Ja włączyłem jak mała trochę podrosła, wzmacnia to łodygi od początku. Ale też podbija gorące powietrze do góry i wspomaga wymianę. Co do CO2 nie wiem. Ja w ogóle nie korzystałem z tego. Koledzy może podpowiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...