Skocz do zawartości
mjrTOMMY

Silica Gel czyli ziemia krrzemionkowa?

Rekomendowane odpowiedzi

czy jakby coś takie dodać do ziemi? napompowane jakimś nawozem? albo żeby wodę dłużej  trzymało? podobno ta   historia jest całkowicie bezpieczna. okrzemki w innej postaci? ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjrTOMMY Nie rozumiem po co takie eksperymenty. Jest masa polecanych przez growerów gleb z nawozami i wszystkimi tymi bajerami typu perlit, kermazyt itd.  

Kupujesz gotową ziemię przetestowaną przez tysiące ludzi i masz spokój, nie zastanawiasz się czy będzie ok bo masz produkt dedykowany do konopi. Jest tyle istotnych czynników przy wyborze substratu, że moim zdaniem warto postawić na gotowca. Wierzę, że producent który zajmuje się tym od lat lepiej przygotuje podłoże pod uprawę ode mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto poszerzać horyzonty, jak masz warunki, żeby spróbować czegoś takiego to wszechświat z pewnością doceni. W końcu wszystko musi być zrobione ten pierwszy raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"plon" sobie nie zjebię, bo zakładam nowe boxy, ale tak się zastanawiałem. ostatnio wyjechałem i mi zmarniały klony, a jakbym dodał czegoś, co by mi oddawało wodę powoli, to bym  był spokojniejszy.  takie granulki, które oddają wodę, albo coś więcej, powoli, to by było fpytę.  nie jestem producentem  sortu, tylko uprawiaczem, amatorem i fanem. bawi mnie poznawanie i wymyślanie jak to się robi.  narazie miałem u siebie parę inboxowych porażek, ale zbudowałem parę boxów i roomów dla znajomych, z powodzeniem. będę sprawdzał i wymyślał  patenty from bonsai i inne, bo mnie to bawi. chodzi o to, żeby gonić króliczka....( a potem go złapać i spalić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...