Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielopuszek tak sobie myślę że wiele razy w życiu robiłem coś zaczynając od złej strony. Dlatego teraz strasznie oparłem się na wiedzy kolegów i koleżanek z tego forum i podobnego wszystkim znanego. Na początku pomimo wszystko zaczęło się od problemu ! Dużego ! Ale z winy growshopu. Przy wiedzy jaką tam zdobyłem zakupiłem to co polecali inni growerzy, i dopiero przystąpiłem do działania. Zasada też pozyskana z forum ;

Najpierw dobrostan dla roślin, dopiero później zakup pestek i sadzenie. 

Myślę że następna uprawa będzie u Ciebie już lepsza. Tutaj to już sam nie wiem co stwierdzić bo chyba nastąpiła kumulacja wszystkiego. U mnie nawet jak do LST siadam to moja Kobieta czyści growboxa, bo rośliny wyjęte. Dbam o temperature wody która podlewam. Odżywki - strzykawka podawane do rozpuszczenia w idealnej proporcji. I szczerze Ci powiem że jak na razie nie mam żadnych problemów, oprócz nadłamanej łodygi przy LST. Liście ok, rośnie pięknie. pH stabilne. Trochę dodałem swoich poprawek do tego co czytałem i jak widzę że się sprawdza to pozostawiam takie działanie. Szykuj dobrze boxa i jedziesz od początku. Nie rób na szybko, bez przykładania. To nie jest bazylia czy mięta. To zupełnie inne hobby. Powodzenia Kolego ! Z buchem ! Pozdrawiam wszystkich co mi pomagali do tej pory i pomagają. Gdyby nie inni to byłbym nikim w uprawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk robię dokładnie tak samo jak Ty, bardzo dużo wiedzy zdobyłem w internecie, szczególnie tutaj, wprowadzam informacje zdobyte i weryfikuje na podstawie obserwacji, ale nie jest tak źle popatrz tutaj ta roślinka wygląda dobrze nie tak jak tamte, a co do pH gleby to miernik z płynem heliga pokazal ciemnozielony czyli pod 8 więc dodałem mieszanki torfów o pH 6,5i w miarę możliwości wymieszałem z ziemia oraz podleje je nawozem z fusów po kawie niesłodzonej ze szczypta kwasku cytrynowego ii wymieszam z tym jeszcze agrecol żel dla roślin kwitnących 

16034851874534556314084185829541.jpg

16034852389772032592788705483853.jpg

Edytowane przez Zielopuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielopuszek wstaw jeszcze jakieś zdjęcia. Zobaczymy. Ale być może masz rację .

 

Tylko nie wiem czy podanie teraz potasu coś jeszcze da. Ale nie zaszkodzi jak spróbujesz. Jeśli są tam jakieś inne dziewczyny w lepszym stanie to próbuj. 

Nie jest źle ! Coś jeszcze będzie ! Masz dobry pomysł , może podratuje sytuację . Oby jeszcze pH ziemi przy tym zeszło i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...