Skocz do zawartości
Gość

dlaczego podłoże czasami ma niestabilne pH?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

hej, testowałam parę razy podłoża uniwersalne z ogrodniczego, dlaczego jak jedną glebę podlewałam kranówą 8pH to nie było problemu z roślinami, drugą musiałam podlewać wyregulowaną wodę z ph6?

od czego to zależy, że podłoże czasem ma stabilne pH, a czasem nie?

PS teraz używam markowej ziemi i nie mam na razie problemów z pH

mój miernik to krople Helliga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters

14 minut temu, Groovebusters napisał:

hej, testowałam parę razy podłoża uniwersalne z ogrodniczego, dlaczego jak jedną glebę podlewałam kranówą 8pH to nie było problemu z roślinami, drugą musiałam podlewać wyregulowaną wodę z ph6?

czego musiałaś coś się działo ?

15 minut temu, Groovebusters napisał:

od czego to zależy, że podłoże czasem ma stabilne pH, a czasem nie?

tego co się w nią wlewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Szym  tak, wiem, ale chodzi mi o to, że zauważyłam (nawet jak regulowałam ph), że gleba z Aldi ma tendencję do tego, że samoistnie podnosi się pH

gleba z biedry miała natomiast ph stabilne i mogłam czasem się zapomnieć i dodać kranówy

tak, działo się, rośliny zżółkły i stały się karzełkami

tak właśnie sobie zniszczyłam 3 rośliny, bo z automatu myślałam, że gleba ma jakiś bufor ph, a substral tego nie miał

ja mam zawiłą relację z glebą XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters myślę że trzeba zacząć od sprawdzenia miernikiem zarówno pH wody jak i pH gleby. Opakowania często podobno zakłamują zawartość przy glebie. Podobno czynniki zewnętrzne wpływają na jej jakość, przechowywanie, temperatura, zlezenie. Sądzę że potem mamy często problemy, ze raz jedna gleba jest ok, i kranówka idealnie sie przyjmuję, a innym razem musimy ingerować i stabilizować. Robiłem porównanie na zwykłej Bazyli , ziemia z biedry i ziemia typowo którą kupiłem w growshopie. Mówię wam - różnica ogromna. Na tej z biedry tragedia, a tam wystrzeliła jak nie wiem. Woda z kranu, taka jak używam do dziewczyn, tylko oczywiście bez odżywek. Tak napisałem może nie do końca mądrze, ale czytam teraz dużo o pH. I wcześniej interesowałem się o pH ludzkim. I wiem że nasz organizm jest bardzo podatny na wachania pH, skoro u nas tak jest to u dziewczyn na bank też . A gleba głębię nie równa, nawet od tego samego producenta a kupiona w dwóch różnych miejscach. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam uniwersalnej ziemi wymieszanej z podkładem do storczyków podlewana deszczówka od początku do końca... PH stoi na 7 jak w mordę strzelił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tree man

pH- (DOWN) – środki obniżające poziom pH:

Uprawa w ziemi:
- Aby zmniejszyć poziom pH w ziemi często wystarczy tylko przesadzić roślinę do nowej mieszanki o optymalnym dla rośliny pH 6.1-6.6 i sprawdzić, oraz wyregulować poziom pH wody/roztworu, którym podlewamy rośliny.
- Dodatkowo aby uniknąć problemów z pH zalecamy dodać 1 łyżkę stołową dolomitu na 3 litry mieszanki – to znacznie ustabilizuje nasz poziom pH.
- Innym, dobrze sprawdzającym się produktem obniżającym pH gleby jest sok z cytryny.
- Najlepszymi i najskuteczniejszymi regulatorami pH są profesjonalne środki do obniżania pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...